NAUJIENOS

Atnaujintas Pašešupio parkas žavi natūralia gamta ir puikiomis laisvalaikio erdvėmis

Kategorija:

Miestas:
Kad Marijampolė yra nuostabių parkų miestas, žino kone visa Lietuva. Marijampoliečiai mėgsta laiką leisti  žaliose parkų oazėse ir pasigrožėti jomis kviečia savo atvykusius draugus ar giminaičius. Nuo šiol turime dar vieną atnaujintą parką, kurį tikrai ne vienas įtrauksime į savo laisvalaikio praleidimo maršrutą ir parodysime kitiems. 
Prieš kelias dienas vykusiame atnaujinto Pašešupio parko atidarymo renginyje atsiskleidė naujas šio parko veidas. Tiesa, čia mes nerasime moderniai apšviesto grindinio, trykštančių fontanų, įstabių gėlynų, mes čia rasime kur kas daugiau – natūralios gamtos žavesį, puikias laisvalaikio ir poilsio erdves ir jaukumą.


„Tikrai ne kiekvienas miestas gali didžiuotis turėdamas valstybės saugomą, dendrologinę vertę turinčią, beveik 27 ha ploto žaliąją teritoriją miesto ribose. Jau kurį laiką sukome galvas, kaip atnaujinti Pašešupio parką, nes matėme, kad aplink parką gyvenantys žmonės jį myli, bet norėjosi suteikti galimybę visiems gyventojams, miesto svečiams ir turistams atrasti šią unikalią vietą iš naujo. Suradę finansavimo galimybes iš karto ėmėmės darbų. Pasakysiu atvirai, tai sunkus ir labai sudėtingas projektas, nes skirtos lėšos yra gan kuklios, o parko teritorija milžiniška. Įgyvendinti tris projektus vienu metu – nemenkas iššūkis net ir profesionalams. Tikrai matome tobulintinas vietas, matome, ko dar trūksta, ir žinome, kad nenustosime ieškoti galimybių tobulinti šį parką. Priimame gyventojų kritiką, bet tų, kurie džiaugiasi atliktais darbais geros emocijos atperka sunkų darbą ir skatina kurti naujus, gražius darbus“, – Pašešupio parko atidarymo renginyje kalbėjo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.Finansavimo šaltinius, konkrečius atliktus darbus, didžiausius iššūkius ir ateities planus pristatė šio projekto koordinatorius Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis. „Įgyvendinti tris projektus dendrologinę vertę turinčiame parke išties buvo sudėtinga. Čia ribojama bet kokia perdėta žmogaus intervencija. Trys projektai, trys skirtingi projektuotojai, trys skirtingi finansavimo šaltiniai, turintys savų niuansų išties privertė atiduoti daug darbo laiko ir jėgų. Tariu didelį ačiū Marijampolės savivaldybės administracijos Investicijų ir verslo skatinimo skyriui už atsakingą ir kruopštų darbą. Į šį parką dar grįšime, tobulinsime ir kursime vis kažką naujo, kad čia laiką leisti būtų dar mieliau“, – kalbėjo Valdas Tumelis.

Parko atnaujinimo darbus vykdė UAB „Statybos ritmas“. Įmonės generalinis direktorius Gintaras Vilutis džiaugėsi, kad būtent marijampoliečių įmonei atiteko garbė prisidėti prie miesto gražinimo. „Nedaug kuo mes skiriamės nuo kurortinių miestų, tokių kaip Birštonas ar Druskininkai. Marijampolėje gera gyventi, gera leisti laisvalaikį ir smagu būti to dalimi“, – sakė Gintaras Vilutis.  Atidarymo renginyje dalyvavo LR aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, eimo narys Dainius Gaižauskas, Marijampolės savivaldybės tarybos nariai, Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojai Artūras Visockis ir Paulius Marozas, Administracijos direktorius Karolis Podolskis, mero patarėja Agnė Pavelčikienė, Degučių seniūnijos seniūnė Valda Rėklienė, Pašešupio seniūnaitijos seniūnaitė Lolita Paliulienė, įstaigų vadovai, savivaldybės administracijos darbuotojai.Naujasis 1500 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas ir beveik 4000 metrų naujų šalutinių takelių

Per visą Pašešupio parką, palei Šešupės upę, įrengtas naujas apšviestas 1,5 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas. Kadangi buvo norėta turėti kuo ilgesnį apšviestą taką per visą Pašešupio parko teritoriją, o lėšos, skirtos jam įrengti, nebuvo didelės, buvo nuspręsta jį įrengti minimalaus pagal Statybos reglamentą pločio. Juk geriau ilgesnis takas, nei platesnis, bet trumpas. Per visą parko teritoriją vingiuoja šalutiniai takeliai, kurių danga – atsijos. Bendras jų ilgis  – beveik 4 km. Įgyvendinant projektą, šalutiniams takams buvo galima rinktis tik natūralią dangą, todėl buvo pasirinktos atsijos, nes medžio danga nebūtų buvusi ilgaamžė. Veikiant natūralioms oro sąlygoms, atsijos „susigulės“ ir taps patvaria ir ilgaamže danga.


Prie šalutinių takų kol kas nėra įrengtų apšvietimo stulpų. Kadangi tai nėra tinkami projekto kaštai, vėlgi reikėjo spręsti, ar atsisakyti aktyvaus poilsio erdvių įrengimo ir biudžeto lėšomis įrengti šalutinių takų apšvietimą, ar dabar suteikti marijampoliečiams galimybę aktyviai leisti laisvalaikį, o lėšų apšvietimui ieškoti kiek vėliau. Tikimasi, kad aktyvios laisvalaikio praleidimo erdvės bus populiarios ir mėgstamos.

Naujosios laisvalaikio ir poilsio erdvės

Po oficialių parko atidarymo šventės sveikinimų ir kalbų renginio dalyviai leidosi į nuotaikingą pasivaikščiojimą susipažinti su naujai įrengtomis laisvalaikio ir poilsio erdvėmis.Paspirtukų entuziastas marijampolietis Nojus susirinkusiems pademonstravo, kaip smagu su draugais leisti laiką ant parke įrengtų dviračių kalnelių. Marijampolėje iki šiol nebuvo tokios dviračių kalnelių trasos, todėl turėti ją siūlė aktyvus jaunimas, besidomintis dviračių sportu. Tiesa, jų siūlymas buvo turėti profesionalią trasą, tačiau nežinant tikrojo poreikio, buvo nuspręsta ją pritaikyti mėgėjams, bet neatsisakyti galimybės gauti lėšų ir įrengti profesionalią dviračių trasą. Šiuo metu tokios galimybės nėra, nes profesionalios trasos įrengimas reikalauja pakankamai solidžių lėšų.Ko gera įdomiausia susirinkusiems buvo pamatyti, kaip žaidžiamas disko ir futbolo golfas. Vos tik buvo pastatyti disko golfo įrenginiai, žmonės pradėjo domėtis, kam jie skirti. Buvo girdėti nuomonių, kad galbūt čia paukščių ar žvėrių šėryklos. Iš tiesų, šią idėją iš Norvegijoje esančio Marijampolės miesto partnerio Lešos parsivežė Marijampolės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas. Jų siūlymu šis sparčiai populiarėjantis sportas atkeliavo ir į Marijampolę.

Marijampoliečiai, kurie ir anksčiau lankydavosi šiame parke, jau buvo atradę mėgstamą vietą poilsiauti prie Šešupės upės. Kad poilsis būtų dar jaukesnis – čia įrengtas smėlio paplūdimys, poilsio suoleliai, naujos persirengimo kabinos. Taip pat įrengta maudymosi vieta su platforma,  skirta judėjimo negalią turintiems žmonėms. Šalia pat paplūdimio įrengta vaikų žaidimo aikštelė, kad poilsiaujantys tėvai galėtų stebėti žaidžiančius vaikus. Mėgstantiems aktyvesnį poilsį čia pat įrengta ir paplūdimio tinklinio aikštelė. Šiandien čia smagiai varžėsi Marijampolės sporto centro tinklininkai.Šalia nuostabaus senojo obelų sodo pastatyti trys šachmatų staleliai. Renginio dalyviai galėjo stebėti,  kaip susikaupę šį intelektualų žaidimą žaidžia Marijampolės sporto centro auklėtiniai. Kiekvienas gali naudotis šiais staleliais kada panorėjęs:  ar pavasarį, kai šalia nuostabiai žydi obelys, ar rudenį, kai galima žaidžiant užkandžiauti obuoliais, ar vėlyvą rudenį, kaip medžiai nusidažo ryškiaspalvėm spalvom.Visai netoli šachmatų zonos yra įrengtas pažintinis medžių takas, kuris, tikimasi, patiks parko lankytojams, nes bevaikščiodami galės susipažinti su čia augančiais medžiais, o ir mažiesiems tai gali būti smagi edukacija.
Parke atnaujinta buvo ir šunų vedžiojimo aikštelė. Kadangi aplink parką gyvena daug žmonių ir daug iš jų augina keturkojus draugus, ši aikštelė buvo labai populiari. Gyventojų prašymu buvo pakeista visa aikštelės tvora, kad net pats mažiausias šunytis nebesugebėtų prasmukti.Šalia didžiosios aktyvaus poilsio erdvės įrengta vaikų žaidimo aikštelė, skirta patiems mažiausiems, nuo 2 metų amžiaus vaikučiams. Ši aikštelė, kaip ir visos kitos, turi aukščiausio saugumo sertifikatus. Taip pat čia, Marijampolės savivaldybės mero patarėjos Agnės Pavelčikienės iniciatyva, yra įrengtos sūpynės judėjimo negalią turintiems vaikučiams ir tikimasi, kad vandalai jas aplenks ir nesuniokos.Pašešupio parke įrengta badmintono aikštelė ir teniso kortai, čia pat yra ir švaraus vandens kolonėlė atsigaivinti. Renginio dalyviai žiūrėjo, kaip tarpusavyje varžosi Marijampolės badmintono klubo „Sūduva“ sportininkai, o teniso kortuose žaidimu mėgaujasi VšĮ „Marijampolės teniso aikštyno“ klubo nariai. Lauko tenisas yra mėgstamas marijampoliečių, iki šiol nemokami lauko teniso kortai buvo tik Liudvinavo miestelio parke, o dabar visi norintys mielai žais Pašešupio parke. Tiesa, guminė teniso kortų danga dar bus platinama, kad visa teritorija būtų vienodo aukščio.


L
abai daug susižavėjimo šūksnių sulaukė gimnastikos entuziastai, kurie parodė įspūdingą programą. Vyrai patys labai daug pastangų įdeda tvarkydami įrenginius ir įrengdami naujus. Savivaldybė jiems atėjo į pagalbą ir įrengė patogią ir saugią guminę dangą.

Paėjėjus kiek toliau galima rasti vaikų žaidimo aikštelę, skirtą vyresniems, nuo 12 metų amžiaus vaikams. Virvinės karstynės  sparčiai populiarėja Lietuvoje, o Marijampolėje tokios vaikų žaidimo aikštelės dar nebuvo, todėl tikimasi, kad vaikams ji labai patiks.

Žydinčioji pieva ir jauki pikniko zona

Pašešupio parko gale tyvuliuoja didysis tvenkinys, kurį labai reikėjo išvalyti ir sutvarkyti jo krantus. Valant šį tvenkinį buvo rasta įvairių „lobių“: padangų, šaldytuvų, viryklių, skalbimo mašinų ir tūkstančiai kilogramų šiukšlių. Dabar jis tvarkingas ir patrauklus, o šalia jo – įsėta žydinčioji pieva, kuri savo grožį parodys jau kitais metais.
Čia pat, prie tvenkinio, įrengta piknikų zona su staleliais ir kepsninėmis. Šiandien čia renginio dalyvius ant grilio keptais skanėstais vaišino „Lapino puota“.
Dar daugiau naujų medžių ir prašymas mylėti ir saugoti atnaujintą parką
Po nuotaikingo pasivaikščiojimo ir susipažinimo su atnaujintomis Pašešupio parko erdvėmis Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, UAB „Statybos ritmas“ generalinis direktorius Gintaras Vilutis ir LR aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pasodino po medį, kurie papildė dar prieš atidarymo šventę pasodintų tūkstančio medelių ir krūmų būrį.Renginio dalyviai džiaugėsi atnaujintu Pašešupio parku ir vylėsi, kad marijampoliečiai yra sąmoningi ir neniokos šio grožio. Naujai įrengtos, puikios raiškos kameros turėtų padėti niokotojams du kartus pagalvoti prieš ką nors blogo darant.
Pašešupio parko teritorijos sutvarkymo darbai apėmė tris finansavimo šaltinius:
  1. Kraštovaizdžio apsauga 05.5.1-APVA-R-019 „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose Marijampolės savivaldybėje“ – 895.622,00 Eur, iš jų 278,00 Eur ES lėšos,
  2. Sporto, poilsio ir žaidimo infrastruktūros sutvarkymas Pašešupio parke – 300.000,00 Eur
  1. Pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra 04.5.1-TID-R-516 „Pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas Marijampolėje“ – 302.551,27 Eur, iš jų 242.728,12 Eur yra ES lėšos.
 
Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius
 

Žydėkime kaip rožės

Žydėkime kaip rožės

Lietuvoje kovo 8-ąją, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, yra švenčiama Moters diena. Ši šventė moterims dažniausiai asocijuojasi su tulpių žiedais, išskirtiniu brangių žmonių dėmėsiu, smulkiomis dovanėlėmis....


Reklama