NAUJIENOS

Atjauta

Kategorija:

Miestas:
Murmiukas – mūsų gausios šeimynos senjoras. Nors tikslaus jo amžiaus nežinome, bet į mūsų namus jis atkeliavo, kaip sakė buvusieji šeimininkai, būdamas trejų metų. Atkeliavo kaip potencialus žentas, bet po dienos paaiškėjo, kad šeimininkai juo norėjo atsikratyti. Kitaip nesuprasi jų frazės: „Jei jums nereikalingas, išmeskite į gatvę.“

Taip ir liko Murmiukas mūsų namuose. Šį pavasarį sukako 14 metų, kai mes kartu. Tai nepaprasto meilumo katinėlis. Draugiškai priima ir mūsų šeimynos naujokus. Viena jų – ilgaūsė Pūkutė – žvitri, kiek padykusi išdaigininkė.  Šiaip ji su Murmiuku sutaria, tik kartais ima ir peržengia ribas, provokuodama Murmį su ja pažaisti. Į jos provokacijas Murmiukas arba nereaguoja, arba ima šauktis pagalbos, jei ši per daug įžūliai su juo pradeda elgtis.

Negana metų, pastarosiomis dienomis Murmiukas vaikšto šlubuodamas. Įtariu, kad tai – nesėkmingo šuolio pasekmė. Susitaikyti su metų padariniais sunku ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Tai, kas anksčiau būdavo smagi pramoga, su metais tampa nemalonių pasekmių sukelianti kliūtis.  Nors gydytoja ir nerado rimtesnių susižeidimų, bet skausmas Murmiuko nepaleidžia.

Tad šiandien ir skausmo, ir staiga plūstelėjusios vasaros šiluma paveiktas Murmiukas visą dieną gulinėja. Ir tai, kaip į jo būseną sureagavo Pūkutė, nebūčiau net pagalvojusi.

Viskas prasidėjo nuo vienos pro pravertą langą įskridusios musės. Ji net neįtarė, kokios medžiotojos viduje esama. Vos musei pasirodžius ant lango, Pūkė vienu šuoliu atsidūrė prie jos ir šiai nespėjus net zystelti, tapo grobiu. Pūkutė žvitriai nušoko nuo palangės ir atsitūpė priešais Murmį. Iš pradžių net nepastebėjau, kad prie pat Murmio nosytės guli Pūkės apsvaiginta musė. Jau griebiausi foto aparato, bet musė, sukaupusi jėgas, nuskrido. Paskui ją vienu šuoliu ant palangės atsidūrė ir Pūkė. Ir vėl žvitriai nušokusi nuo palangės atsitūpė priešais Murmiuką, prieš ji padėjusi savo grobį. Kadangi Murmiukas į jos atneštą grobį nereagavo, musė kiek atsigavusi, vėl nuskrido. Ir, žinoma, ją nusivijo Pūkė. Tik šįkart grobio Murmiui nebeatnešė. Gal musė pro pravirą langą spėjo išsmukti gal Pūkė pati nusprendė ją sudoroti.
 
Karolina Baltmiškė

Reklama