NAUJIENOS

Artėjantis Prancūzijos pirmininkavimas: naujas impulsas su žalesniais vėjais

Kategorija:

Miestas:

Pirmasis ką tik savo skiriamuosius raštus mūsų šalies Prezidentui įteikusios, naujosios Prancūzijos ambasadorės Lietuvoje Alix Everard vizitas – susitikimas su žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku. 

Kitais metais Prancūzija ne tik rinks naują šalies vadovą, bet ir perims į savo rankas Europos Sąjungos (ES) Tarybos vairą – jai pirmininkaus pirmąjį pusmetį. 

Prancūzijos pirmininkavimo metu, siekiant patikimesnės ir klestinčios Europos, ypatingas dėmesys bus skiriamas ES strateginei autonomijai, apimančiai gynybą, sveikatą, pramonę. Taip pat – pasaulinių interneto milžinų reguliavimui ir Žaliajam kursui.

Reformuojant Bendrąją žemės ūkio politiką, prancūzai aktyviai gynė žaliąsias ambicijas. Su Žaliuoju kursu jie sieja ir ES tarptautinės prekybos politikos peržiūros būtinybę. Pasak ambasadorės, pirmininkavimo metu bus skiriamas didelis dėmesys „žalesniam“ žemės ūkio produktų importui. Prancūzija pasisako už tai, kad importas atitiktų aukštus ES „žaliuosius“ standartus, o ES gamintojams būtų užtikrintos lygios konkurencinės sąlygos su trečiųjų šalių gamintojais. Tai turi būti atspindėta ir tarptautinės prekybos susitarimuose.

Ambasadorė pabrėžė ir su vartotojais, maisto produktų ženklinimu siejamų Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo svarbą. Tikimasi, kad būtent Prancūzijos pirmininkavimo metu Europos Komisija pateiks naujus teisėkūros pasiūlymus dėl produktų maistingumo bei jų kilmės ženklinimo. Ambasadorė patikino, kad tam bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Susitikime aptartos ir kitos abiejų šalių bei ES žemės ūkio sektoriaus aktualijos. Pasidžiaugta, kad pagaliau artėjama prie galutinio Bendrosios žemės ūkio politikos reformos patvirtinimo, nors jis ir ne toks spartus, kokio norėtųsi.

Prancūzija su Lietuva ruošiasi ir toliau bendradarbiauti – tęsti jau anksčiau pradėtas geras iniciatyvas, tokias kaip „4/1000“, kuria siekiama gausinti organines medžiagas dirvožemyje. Planuojama imtis ir naujų iniciatyvų, keistis gerąja patirtimi, rengti žemės ūkio specialistus ir kt.

Ministras K. Navickas pasidžiaugė, kad abi šalys į daugelį aptartų klausimų turi bendrą požiūrį.  „Tikiuosi, kad Prancūzijos pirmininkavimas ES Tarybai paspartins visų šių prioritetų įgyvendinimą", – sakė ministras.

ŽŪM inf.


Reklama