NAUJIENOS

Ar įmanoma susikibus rankomis apkabinti Žemę...?

Kategorija:

Miestas:

Vieni svajoja apie naują mersedesą ar moderniai įrengtą namą, kiti apie karjerą Niujorke, o dar kiti svajoja... apkabinti Lietuvą ir Žemę. Planetos piliečių sąjunga – įvairių socialinių projektų bei akcijų organizatoriai, tiki: jei kuo daugiau žmonių visame pasaulyje atvertų savo širdis ir apsijungtų paprastu veiksmu – susikabinimu, Žemėje įvyktų pokytis.

Mahatma Gandis sakė: „Jei suprastume, kiek daug iš tikrųjų galime, išspręstume daugumą pasaulio problemų“. Planetos piliečių sąjungos socialinio projekto „Apkabinkime Žemę“ komanda kviečia susivokti ir pradėti nuo paprastų dalykų – šypsenos, apsikabinimo, bendravimo, rūpesčiu vienas kitu bei Žeme – tam, kad įvyktų pokytis.

Apskaičiuota, jog Lietuvos apkabinimui užtenka 1 mln. 180 823 žmonių, susikabinusių rankomis. Ar tai įmanoma? Baltijos kelias byloja, kad – taip, tai įmanoma. Šiais metais Planetos piliečių sąjunga kvietė įprasminti Valentino dieną ir dalyvauti akcijoje „Apkabinkime Žemę Valentino dieną“, kuri tapo viena iš šios svajonės įgyvendinimo repeticijų. Akcijoje 2883 žmonės vienu metu susikibo ir išreiškė savo meilę bei rūpestį mūsų visų namais – Žeme.  

Akcija apjungė Lietuvos ir užsienio šalių ugdymo įstaigas. 42-ų Lietuvos ugdymo įstaigų darbuotojai bei jų auklėtiniai savo sukurtais sveikinimais-filmukais kvietė prie akcijos prisijungti ir užsienio šalių vaikus bei jaunimą. Lietuvaičiai šioje akcijoje apkabino Lietuvą ir 24 pasaulio šalis, tokias kaip Slovakija, Vokietija, Latvija, Lenkija, Ispanija, Italija, Graikija, Amerika, Danija ir kitas. Vienuolika iš šių šalių atliepė šiai prasmingai idėjai ir padėkos žodžiais, filmukais- sveikinimais ar tiesiog ištiesę vienas kitam ranką apkabino Lietuvą, o štai Ispanijos ugdymo įstaigos darbuotojai bei vaikai, įkvėpti šios akcijos, pakvietė joje dalyvauti ir Maroką. „Jūs net neįsivaizduojate, koks jausmas apima, kai nusiuntę sveikinimą kitai šaliai, gauni atsakymą, kad jie irgi mus myli... Reikia pamatyti mokinių akis, išgirsti džiaugsmo šūksnius ir pajausti bendrą atmosferą, tvyrančią klasėje..." – savo įspūdžiais apie dalyvavimą akcijoje „Apkabinkime Žemę Valentino dieną“ dalinosi viena iš akcijos dalyvių (mokytoja).

Kelmės rajone buvo apdovanoti  akcijos nugalėtojai – Vaiguvos V. Šimkaus vidurinės mokyklos mokiniai bei mokytojai. Šios mokyklos sukurti filmukai-kvietimai tokioms šalims kaip Danija, Vokietija, Italija, Graikija – iš trijų gavo atliepimą – surinko daugiausiai balsų www.apkabinkimezeme.lt, facebooke‘o bei kitose internetinėse svetainėse.

Nugalėtojams skirtą renginį pradėjo dainuojamosios poezijos grupė „Riedanti saulė", savo kūryba įnešdama ramybę, įsiklausymą į, regis, kiekvieną tariamą žodį. Buvo įdomu stebėti žmones, esančius salėje: pradžioje jie tarsi nuščiuvo, lyg išgirdę kažką neįprasto šiame skubančiame pasaulyje, tačiau netrukus tai pasirodė esą taip artima, kad net galima prie tų tariamų žodžių prisijungti.

Renginio metu mokytojams buvo įteikti padėkos raštai, o visai mokyklai – projekto „Apkabinkime Žemę“ vėliava. Šis, regis, paprastas veiksmas buvo palydėtas gausiomis ovacijomis, ir taip dar kartą kartą įrodydamas, koks vis dėlto svarbus ir pakylėjantis yra šis simbolis – vėliava. Na o renginio pabaigai – „Apkabinkime Žemę“ akcija. Visi salėje buvę, skambant „Riedančios saulės" dainai, susispaudė į glaudų ratą tam, kad apkabintų šalia esantį, pažvelgtų vienas į kito akis ir  mintyse palinkėtų Žemei, vienas kitam to, ko šiuo metu labiausiai reikia. Šiame draugystės rate, nuo mažiausių iki senjorų, susibūrė virš 100 žmonių. 

„Būdama šiame rate suvokiau, kad mes, žmonės, niekuo nesiskiriame, kad ir kur begyventume, mums reikia to paties – artumo, bendrystės, palaikymo, besišypsančių akių, sakančių, kad aš tave pastebiu, man ne tas pats...“ – savo įspūdžiais apie renginį dalinosi projekto „Apkabinkime Žemę“ vadovė Dalia Skvireckienė.  

Pasak akcijoje dalyvavusių mokyklų mokytojų bei mokinių, dalyvavimas akcijoje buvo labai prasmingas. Bendras darbas, įdėtas kuriant kvietimus-sveikinimus, kurie buvo siunčiami Lietuvos ir užsienio ugdymo įstaigoms, mokinius ir mokytojus apjungė, įkvėpė bendrai kūrybai bei įnešė tarpusavio artumo. 

Ingrida Šimkuvienė, Planetos piliečių sąjunga


Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama