NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Aptartas JAV ir Lietuvos bendradarbiavimas

Kategorija:

Miestas:

Liepos 9 d. žemės ūkio ministras Giedrius Surplys susitiko su Lietuvos garbės konsule Jungtinėms Amerikos Valstijoms Kerry E. Secrest.

Žemės ūkio ministerijoje vykusiame susitikime aptartos pagrindinės Lietuvos siekiamos bendradarbiavimo sritys – galimybė prekiauti lietuviškais ekologiškais ir išskirtinės kokybės produktais, užsienio investicijų pritraukimas į Lietuvos žemės ūkio sektorių, su klimato kaita ir tvariu ūkininkavimu susijusių reformų įgyvendinimas, inovacijos ir mokslas žemės ūkyje.

Kerry E. Secrest pakvietė apsilankyti Vermonto valstijoje ir susipažinti su Žemės ūkio mokslų kolegija Vermonto universitete bei trumpųjų maisto grandinių populiarinimu.

Konsulė papasakojo apie inciatyvą „nuo lauko iki stalo“, kai gyventojai turi galimybę dar pavasarį, prieš sėją, už tam tikrą sumą užsisakyti žemės ūkio produkcijos iš ūkininkų visiems metams į priekį. Produkcijos kiekis priklauso nuo vidutinės rinkos kainos, kuri nustatoma vėliau, tačiau toks metodas daugeliui vartotojų yra priimtinas.

Kerry E. Secrest taip pat pristatė pelno akcinių bendrovių (B-Corp) iniciatyvą, orientuotą į socialiai atsakingą verslą. Šiai iniciatyvai priklauso jau 2 400 įmonių 64 šalyse, tačiau kol kas nė vienos įmonės iš Lietuvos, Latvijos ar Estijos. Lietuvos įmonės, susijusios su maisto gamyba, prisijungę prie šios iniciatyvos, turėtų geresnes sąlygas pristatyti save ir savo produkciją pasaulinėse rinkose.

Ministras su konsule sutarė, kad bendradarbiavimą minėtomis temomis būtina plėtoti, o geraisiais pavyzdžiais ir kita naudinga informacija bei iniciatyvomis bus pasidalinta su Lietuvos ūkininkais, mokslo ir verslo atstovai

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama