NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Aplinkosauginis skydas padėjo nuo brakonierių saugoti neršiančias lydekas

Kategorija:

Miestas:
Praėjusią savaitę baigėsi visą mėnesį trukusi aplinkosauginė akcija „Lydeka 2017“. Tokia akcija organizuojama kiekvieną pavasarį. Šiuo aplinkosauginiu skydu siekiama nuo brakonierių apsaugoti neršiančias lydekas ir vandens telkiniuose gausinti plėšriųjų žuvų išteklius, kurių, mokslinių tyrimų duomenimis, šalies vandens telkiniuose yra per mažai.
Per šiemetinę akciją aplinkosaugininkai, surengę 455 reidus, nustatė 371 pažeidimą. Daugiausia jų šiemet nustatyta Klaipėdos regione.
Pažeidėjai turės atlyginti daugiau kaip 9 tūkst. eurų žuvų ištekliams padarytą žalą. Iš jų paimti neteisėtai naudoti 85 tinkliniai įrankiai, 30 mėgėjų žvejybos įrankių, 9 valtys.
Aplinkosaugininkai primena, kad nuo balandžio 21 d. jau galima žvejoti lydekas, bet Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės leidžia paimti ne daugiau kaip 3 ir ne mažesnes kaip 45 cm ilgio lydekas.
Pastebėjusieji gyvosios gamtos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų ir kitus aplinkosauginius pažeidimus turėtų apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Komunikacijos skyrius 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama