NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Aplinkos ministras pristatė valstybinių miškų ūkio reformą

Kategorija:

Miestas:
Kovo 3 d. Panevėžio rajono savivaldybėje vyko diskusija planuojamai valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarkai aptarti. Renginyje dalyvavo aplinkos ministras Kęstutis Navickas, Seimo nariai Jonas Jarutis, Povilas Urbšys, Raimundas Martinėlis, Audrys Šimas, Panevėžio apskrities rajonų ir Panevėžio miesto savivaldybiųmerai ir merų pavaduotojai, apskrities teritorijoje esančių urėdijų urėdai, miškininkai, urėdijų administracijų darbuotojai.
Pristatydamas reformą ministras sakė, kad Vyriausybė pritarė siūlomam 42 urėdijų sujungimo į vieną valstybės įmonę planui. Pasak ministro, miškų ūkio reforma nepakeis esminės nuostatos, jog valstybiniai miškai ir jų tvarkymas liks valstybės rankose.
Ministras aiškino, kad planuojama pertvarka jungia tris – ekonominę, socialinę ir gamtosauginę sritis. Reforma siekiama padidinti ekologinę ir socialinę miškų vertę, miškininkamsužtikrinti konkurencingą atlygį už kvalifikuotą darbą,valstybei – solidesnę finansinę grąžą.  
Regionuose  planuojama dabartinių miškų urėdijų pagrindu formuotiplanuojamos įmonės teritorinius padalinius, nuo kurių veiklos daugiausia ir priklausys efektyvaus bei darnaus miškų ūkio rodikliai.
Savo požiūrį į reformą išsakę urėdai, miškininkai,kai kurie apskrities rajonų savivaldybių vadovai ministrui negailėjo ir kritikos.  K. Navickas atsakė į gausius klausimus, tarp kurių – gamtotvarkos planų vykdymo kontrolės ir rezultatų užtikrinimas, medienos bei medienos ruošos paslaugų pirkimų organizavimas, reformos poveikis su miškų ūkio veikla susijusioms įmonėms, medienos ruošos paslaugų pirkimų organizavimas, likusios nenaudojamos urėdijų infrastruktūros likimas, miško kelių priežiūra ir kt. reformuotame miškų ūkyje.
Į klausimą, koks likimas laukia miškininkų, girininkų, eigulių, miško darbininkų, kokiu principu ir kokie žmonės bus atleidžiami, ministras atsakė, kad struktūrinė pertvarka bus vykdoma jungimo principu įkuriant naują juridinį vienetą, ir atleidimo lapeliai nebus įteikiami. 
K. Navicko teigimu, reforma prisidėtų prie regionų plėtros ir socialinės atskirties mažinimo, nes tiesiogiai miškuose dirbančių specialistų skaičius iš esmės nebūtų mažinamas, o iš sutaupytų lėšų būtų galima gerokai padidinti darbuotojų atlyginimus.
Dėl reformą įteisinančio įstatymo Seime bus balsuojama šį pavasarį, o sulaukus pritarimo, reforma bus pradėta įgyvendinti nuo 2018 m.
 
Panevėžio rajono savivaldybės informacija
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama