NAUJIENOS

Aplankyti globojami vaikai

Kategorija:

Miestas:
Šią savaitę  meras Henrikas Šiaudinis pratęsė gražią tradiciją metų pradžioje aplankyti globojamus rajono vaikus. Pasibaigus mokyklos atostogoms, meras pabuvojo vaikų globos įstaigose Naujajame Daugėliškyje, Didžiasalyje bei Vilniaus arkivyskupijos Caritas dienos centre ir mokyklos darželio „Šaltinėlis" Dienos socialinės globos skyriuje. Kartu su meru vaikus lankė ir juos pasveikino mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė. Tokie susitikimai būna labai šilti, jaukūs. Vaikams parodytas nuoširdus dėmesys turi prasmę. Kartu tai ir  puiki proga pasidomėti  įstaigų veikla, su vadovais aptarti aktualius klausimus.
Ignalinos mokyklos "Šaltinėlis" Dienos socialinės globos skyriuje šiuo metu prižiūrimi ir lavinami sunkią negalią turintys vaikai. Jiems reikalingas ypatingas rūpestis. Skyriaus darbuotojų pastangų dėka vaikai lavina savo sugebėjimus, turintys galimybę šiek tiek mokosi, sportuoja, muzikuoja. Meras Henrikas Šiaudinis įteikė vaikams dovanėles, palinkėjo sveikatos, gražių dienų, o auklėtojoms – tvirtybės ir dėkojo už jų pasiaukojantį darbą.
Daugėliškio globos namuose  globojama 19 vaikų, Didžiasalyje – 26.  Čia vaikai gyvena šeimynomis, kiekviena šeimyna turi atskirus įėjimus, miego ir poilsio erdves, virtuvėles, buities ir higienos patalpas, patys tvarkosi, mokosi ruošti valgį. Kartu visi susirenka tik į bendrus renginius, šventes. Taip stengiamasi kurti jaukią namų atmosferą. Vaikai mielai parodė merui savo kambarius, pasakojo apie  pomėgius. Smagu buvo matyti ant sienų kabančias jų nuotraukas, piešinius, karpinius. Naujojo Daugėliškio globos namų sienos, anksčiau buvę tuščios ir valdiškos, dabar žydi įvairiomis spalvomis, jos išklijuotos gėlių, paukščių, ornamentų kompozicijomis. Daug vaikų darbelių puošia  ir centro Didžiasalyje sienas. Naujajame Daugėliškyje svečiams buvo parodytas spektaklis, Didžiasalyje  pristatytas „Metų kaleidoskopas“ – savotiška ataskaita apie centre vykusius renginius, šventes, išvykas. Čia vaikai turi daug tradicijų: gražiai mini valstybines šventes, švenčia Valentino dieną, savo centro gimtadienį. Praeitais metais būta įdomių ekskursijų, pramogų su draugais iš „Barclays“, ilsėtasi prie jūros.
Dar 24 Ignalinos miesto vaikai lanko bažnyčioje įsikūrusį Vilniaus vyskupijos „Carito“ dienos centrą. Darbo dienomis jie susirenka iškart po pamokų, kartu eina pietauti, ruošia pamokas, piešia, kuria įvairius darbelius, lanko parodas bei kitus renginius. Nepamirštama ir pasimelsti, padėkoti Dievui už gerus dalykus. Kaip sakė klebonas Vidas Smagurauskas, vaikai jam padeda ir bažnyčioje. Svečiams vaikai pasakojo apie dar neužmirštą metų pabaigos kelionę į Vilnių, pramogas ir matytą kino filmą. Jie gražiai giedojo giesmes, kurių išmokė centre savanoriaujantis Vytautas. Susitikimo pabaigoje išdalintos dovanėlės, visiems palinkėta gerų metų, įdomios veiklos ir būtinai suburti savo chorą.   

Lina Kovalevskienė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama