NAUJIENOS

Aplankyk vietas, kuriose susipina gamta su istorija

Kategorija:

Miestas:
Praeities istorijos vingius menantys piliakalniai, tai vietos, kurios apjungia baltų tradicijas ir papročius. Piliakalniai yra neatsiejama Lietuvos kultūros ir istorijos dalis, jie yra svarbiausias mūsų pagoniškos baltų kultūros palikimas.
 
Utenos piliakalniai
 
Ar žinojote, jog Utenos krašte esantys piliakalniai sudaro net 22 proc. visų Lietuvos piliakalnių? Jeigu esate gamtos mylėtojas jūs būtinai turite apkeliauti Utenos kraštą ir pamatyti gražiausius jo kampelius. Tam, kad pavyktų sklandžiai susiplanuoti kelionę siūlome apsilankyti puslapyje aplink.utenago.lt ir sužinoti daugiau informacijos apie šiuos gamtos gražuolius. Šiame puslapyje rasite trisdešimties piliakalnių sąrašą su fotografijomis ir aprašymais.
 
Daugailių piliakalnis

 

Daugailių piliakalnis randasi Utenos rajono savivaldybės teritorijoje, Daugailių šiauriniame pakraštyje, 150 m į šiaurę nuo Daugailių bažnyčios. Piliakalnio 15–18 m aukščio stačiašlaitę kalvą supa pelkės. Piliakalnio aikštelė 40 x 30 m dydžio, apardyta statant Daugailių bažnyčią, kuri ant piliakalnio stovėjo iki 1766 m. ir šventoriuje laidojant mirusiuosius. Išliko kultūrinio sluoksnio liekanų. Piliakalnio šiaurės vakarų papėdėje yra senovės gyvenvietė. Atliekant archeologinius tyrimus rasta lipdytos lygiu ir brūkšniuotu paviršiumi keramikos, XVIII a. bažnyčios pamatų akmenys, kapas ir 1764 m. Kuršo šilingas. 1254 m. minima Daugailių pilis. Iki 1685 m. ant piliakalnio pastatyta Daugailių bažnyčia, kurią 1766 m. sudegino žaibas. XX a. pokariu piliakalnyje buvo laidojama. 1990 m. bažnyčios vietoje pastatytas kryžius. Pasigrožėkite Daugailių piliakalniu iš viršaus!Keliaukime Aplink Uteną – čia tikrai yra ką pamatyti!
Apsilankykite puslapyje aplink.utenago.lt ir sužinokite daugiau informacijos apie Utenos krašte esančius piliakalnius.

 Aina.lt

Reklama