NAUJIENOS

Apie gyvenimą laukime

Kategorija:

„Taip bjauriai jaučiuosi. Visos giriasi, kiek iš vyrų gavo gėlių, kur buvo išlėkusios. Nors galva sieną daužyk. Visas gyvenimas sugriautas“, – Kovo 8-osios vakare tarp pasidalijimo įspūdžiai apie praėjusią dieną prasitarė draugė.

Pagalvojau: pažįstamas jausmas... Tik jau nukeliavęs į praeitį, su visais savo bendrais: gailesčiu sau, nesibaigiančiu meilės ir laimės laukimu, tikėjimu, kad vieną rytą bus kitaip ir kad tuos pokyčius į gyvenimą atneš kažkas kitas... Visa tai pakeitė suvokimas, kad kol taip manome, mūsų gyvenimas labai trapus ir lengvai sugriaunamas. Juk patys sau tada pripažįstame, kad nesame savo gyvenimo kūrėjai, o tikimės, kad jį sukurs kažkas kitas. Savo gyvenimu lyg loterijoje žaidžiame. Tiesą pasakius, dažnai tai ir kartojama: gyvenimas – loteriją, priklauso nuo to, kokią kortą ištrauki. Tas įsitikinimas neretai gyvenimą paverčia knisimusi kortų krūvoje, vis ieškant tos, kuri atneš laimę ir, kaip taisyklė, jos vis neištraukiant. Prasideda gyvenimas nesibaigiančiame laukime,

Po draugės žodžių net pati nustebau, kaip suvokimai pakeitė požiūrį. Kai žinai, kad viskas nuo mūsų pačių priklauso, gali džiaugtis esama akimirka. Ji vienintelė ir nepakartojama. Jei anksčiau žydras pavasario dangus sustiprindavo ilgesį ir kažko laukimą, dabar matant dangaus žydrynę su įvairių formų lengvais debesėliai džiaugsmas užlieja širdį. Pilkame danguje lengvai gali įžvelgti grožį ir pajusti džiaugsmą. Koks nuostabus sugrįžusio vieversio čirenimas. Džiaugsmas užlieja širdį, pastebint, kaip skleidžiasi medžio pumpuras, gėlės žiedas. Juk gėlė graži net ir tada, jei ji ne tau padovanota.

Ilgesys ir kažko laukimas – tik mūsų pačių pasirinkimas, kaip mūsų pačių pasirinkimas – požiūris į savo gyvenimą: galime matyti griuvėsius, bet galime matyti puikią galimybę kūrybai – savo gyvenimo kūrybai.

Genovaitė Paulikaitė 


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama