NAUJIENOS

Apie gimtosios kalbos saugojimą ir dailyraščio konkursą Onuškio bibliotekoje

Kategorija:

Miestas:
Vasario – gegužės mėnesiais visoje Lietuvoje organizuojami renginiai lietuvių kalbos dienoms paminėti. Ta proga, Onuškio bibliotekoje, vaikai rašė dailyraštį: ištrauką iš Vytauto Račicko knygos „Lietuviška kepurė“.

Autoriaus kūrinio ištrauka pasirinkta ne atsitiktinai – šiais metais garsus vaikų rašytojas švenčia garbingą 70-ąjį jubiliejų. Tai progai paminėti paimta viena iš įdomesnių vaikų skaitomų knygų. Rašytojo sukurti romanai, pasakojimai pasižymi vėjavaikiškumu, aštriu humoru, bet tuo pačiu atskleidžia ir veikėjų vaikišką nerūpestingumą su pamokymais ir atjautomis. Kadangi Lietuvių kalbos dienos minimos Lietuvai svarbiu laikotarpiu: vasario 16 – kovo 11 dienomis, bet dėl esamos pandemijos šalyje pratęstos net iki gegužės mėnesio, tai ir kūrinys buvo parinktas, kad atitiktų mums svarbias datas: „Lietuviška kepurė“. Onuškio Donato Malinausko gimnazijos antros ir ketvirtos klasės mokiniai išmėgino savo jėgas dailyraščio rašyme. Dailyraščio reikšmė – dailus raštas. Čia mokiniai tikrai turėjo kur pasitempti, nes šiais laikais ranka rašoma labai mažai, o išmaniosiomis priemonėmis vaikai dažniausiai bendrauja trumpiniais, kas jiems dažnai „pakiša koją“ rašant įvairius atsiskaitymus.

Vaikų darbus vertino ir tris gražiausius dailyraščius išrinko komisija, kurią sudarė nešališki atstovai. Pirmą vietą laimėjo Matas, antrą – Mingailė. Jie abu – antros klasės mokiniai. O garbingos trečios vietos nugalėtoja tapo ketvirtokė Simona. Mokiniai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis su lietuviška simbolika. Visiems dalyvavusiems buvo išdalintos ir saldžios dovanėlės.

Kuri pasaulio kalba yra pati seniausia, šiandien turbūt niekas vienareikšmiškai negalėtų pasakyti, bet faktas, kurį teigia įvairiausi šaltiniai, kad lietuvių kalba yra viena iš seniausių ir archajiškiausių gyvųjų pasaulio kalbų, išlaikiusi daugiau indoeuropiečių prokalbės ypatybių nei kitos kalbos.

Saugokime ir puoselėkime savo kalbą. Skaitykime, dainuokime, rašykime, kalbėkime aiškiai, rišliai ir visada didžiuokimės, kad esame lietuviai ir kalbame lietuviškai. O Onuškio bibliotekos durys atviros visiems: tiek mažiems, tiek dideliems. Čia tikrai rasite įdomių skaitinių. Iki malonių susitikimų bibliotekoje!
 
Inga Gackienė,
Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė
 

Reklama