NAUJIENOS

Anykščiai švenčia 575-ąsias metines

Kategorija:

Liepos 24–26 dienomis Anykščiai švenčia miesto 575 metų jubiliejų. Šventinėje programoje  dešimtys kultūros ir sporto renginių bei kitų aktyvių veiklų, kurios vyksta įvairiausiose miesto erdvėse. Jubiliejinės šventės kultūros renginių akcentais tapo teatralizuota programa „Onixty, Oniksty, Anykščiai“ istorinėje miesto dvarvietėje, klasikos ir populiarios muzikos dermės projektai, Angelų muziejaus veiklos penkmetį ženklinantys renginiai, žymių anykštėnų kūrybos pristatymai, floristinių kilimų paroda, Balio Karazijos vyndarystės istorijos dėlionė, šeštadienio vakaro koncertas Dainuvos slėnyje. Kultūros renginių programoje gausu įvairių veiklų, skirtų vaikams ir jaunimui, tarpdisciplininio meno projektų, kūrybinių improvizacijų, garso ir vaizdo instaliacijų, kitų įdomių bei kūrybingų sumanymų. Renginio metu vyksta tradicinė šventinė mugė, nakties kinas, valčių festivalis Šventosios upėje, įvairių sričių sporto varžybos, gatvės šokių programa, improvizuoti bendri Miestelėnų pusryčiai, kitos aktyvios veiklos.  Sekmadienį, po Šv. Onos atlaidų Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, šventę užbaigs prie Kultūros centro vyksiantis Pakermošys su folkloro ansambliu ,,Mindrė“ ir grupe ,,Jonis“.

Anykščiai – nuostabus kampelis rytų Lietuvoje, kuris daugelį žavi savo nuostabiu kraštovaizdžiu, prasminga istorija, kultūros paveldu bei iškiliomis asmenybėmis. Graži tradicija – Anykščių garbės piliečio vardo suteikimas. Šiemet šis titulas atiteko poetui, prozininkui, žurnalistui, redaktoriui, vertėjui Antanui Drilingai. Anykščių garbės piliečio vardai suteikti Antanui Tylai, Mildai Telksnytei, Vygandui Račkaičiui, Primai Petrylienei, Evgenijai Baltronienei, Algirdui Antanui Avižieniui, Stanislovui Krumpliauskui, Alvydui Bitinui.

Šventės išvakarėse kalbinome Anykščių rajono merą Kęstutį Tubį.

 Gerbiamas mere, kuo Jums svarbus Anykščių kraštas?

Tėviškė negali būti nesvarbi. Džiaugiuosi, kad mano tėviškė gražiausioje Lietuvos vietoje – Anykštijoje. Mano tėvai ir protėviai, kiek žinau, yra  čia nuo XVII amžiaus.                                          

Visų pirma esu miesto šeimininkas. Man rūpi miesto ateitis, svarbu, kuo ir kaip gyvena žmonės. Tikiu, kad dirbdamas anykštėnų labui, nuveiksiu daug prasmingų darbų. Taip pat šis kraštas turi didžią istorinę praeitį, itin gražų kraštovaizdį. Šį palikimą reikia saugoti, puoselėti, skatinti meilę savo kraštui, jaunimui, vaikams. 

Į Anykščių rajoną atvykote su tėvais iš tremties ankstyvoje vaikystėje, nemaža gyvenimo dalis susieta būtent su šiuo nuostabiu kraštu. Kokių tikslų vedamas apsisprendėte siekti mero pareigų ir kokiu indėliu ketinate prisidėti prie šio krašto vystymo?

Nemoku dirbti puse jėgų. Prie Anykščių vystymo ketinu prisidėti visais įmanomais būdais. Sieksiu kurti tokius Anykščius, kad juose būtų gera gyventi, kad jauni žmonės grįžtų, kurtųsi darbo vietos, kad būtų plėtojama reikiama infrastruktūra, įgyvendinami reikšmingi projektai, tinkamai naudojamos ES paramos lėšos. Svarbu, kad po ketverių darbo metų atsigręžčiau atgal ir galėčiau pasakyti – taip, buvo verta siekti šių pareigų, nes dabar gyvename geriau. Kai ką nors pasieki gyvenime, norisi tai padaryti būtent gimtajame krašte.

Prieš šventę vyko 5-asis rajono Tarybos posėdis. Suprantama, pagal reglamentą svarbūs visi klausimai, bet tikriausiai yra ir tokių, kurie itin aktualūs rajono plėtrai? Kokie jie ir kuo svarbūs? Kokios metų prognozės, pasižiūrėjus į Anykščių rajono savivaldybės biudžetą?

Visi Tarybos sprendimai reikalingi. Kai kurie sprendimai smulkmeniški, bet ir juos reikia priimti. Sakyčiau, kad esminis apsisprendimas buvo dėl ateinančios ES fondų paramos lėšų strateginių panaudojimo galimybių. Planuojame, kad kompleksiškai tvarkysime mikrorajonus, darželį, progimnaziją. Skatinsime socialinio verslo plėtrą, bus kuriama infrastruktūra bendruomenių socialinio verslo vystymui. Toliau plėtosime dviračių takus. Taip pat ketiname sutvarkyti ant Šventosios kranto esantį Okuličiūtės dvarelį. Ir tai dar ne viskas. Svarbiausia tai, kad ateinančiais metais planuojame kompleksinę miesto plėtrą

Darbotvarkėje pastebėjau klausimą dėl stipendijų skyrimo Anykščių rajono sportininkams. Tai tradicija ar naujovė? Kuo vadovaujantis skiriama stipendija ir kiek tų stipendininkų jau turite?

Taip, šiais metais bus skiriamos stipendijos sportininkams, kurie rengiasi dalyvauti olimpinėse žaidynėse – Giedriui Titeniui, bei pasaulio čempionatuose – Arnui Šidiškiui ir Gintarei Bražaitei. Kol kas esame gavę šių trijų sportininkų paraiškas. Stipendijos skiriamos pasiruošimui būsimoms varžyboms. Taryba yra patvirtinusi tvarką, kuria remiantis ir skiriamos stipendijos sportininkams. Šiais metais jos skiriamos pirmą kartą. Iki šiol Savivaldybėje tokios praktikos nebuvo. Manau, kad tai puiki naujovė, turinti tapti tradicija. Man, suprantančiam  sporto naudą, tikrai aišku, kad sportui pinigų neturime gailėti.

Kokius darbus apskritai pavyko nuveikti per pirmuosius darbo mero pareigose mėnesius ir kokie artimiausi darbai laukia?

Keičiame, mūsų manymu, ydingą buvusią praktiką, kai vienuose skyriuose buvo 2 ar 4 darbuotojai (įskaitant vedėjus), atliekantys vos kelias funkcijas, o kituose skyriuose – darbuotojai su begale funkcijų. Artimiausi darbai – sudėlioti administracijos darbą, paskirstant funkcijas pagal patvirtintą naująją struktūrą.   Mes aiškiai pasakėme – reformos tikslas yra efektyvinimas ir funkcijų išgryninimas. Ne atsikratymas žmonėmis. Šiuo sprendimu sutaupome kelis laisvus etatus ir visiems esamiems darbuotojams pasiūlome darbo vietą administracijoje. Aišku, mažėjant skyrių skaičiui, visiems vedėjų postų negalime pasiūlyti. Siekiame nuraminti per rinkimų karštinę kilusias aistras ir mobilizuoti kuo platesnį ratą žmonių, dirbančių vardan Anykščių. Mūsų komanda per rinkimus deklaravo kritika – ne priežastis pulti į isteriją, o pagalba siekiant tikslų. To ir laikomės. Reikia pasidžiaugti, kad Anykščiuose meilė savo kraštui svarbiau nei politikavimo ambicijos.   Kitame etape svarbu peržiūrėti savivaldybės įmonių veiklą. Svarbu siekti maksimaliai gerų jų darbo rezultatų. Stengsimės biudžeto lėšas naudoti racionaliai, pagrįstai. Taip pat laukia daug darbų rengiant projektinę dokumentaciją, kad gerai pasiruoštumėme kompleksinei miesto plėtrai. Aš pats asmeniškai nemažai laiko skiriu bendravimui su galimais investitoriais. Būtina, kad Anykščiuose plėstųsi verslas ir būtų kuriamos darbo vietos.

 Tiesiogiai išrinkto mero sėkmės vis tik labai priklauso nuo Tarybos narių, kaip pavyksta suderinti darbą su opozicija?

Kol kas visi klausimai buvo sprendžiami pakankamai sklandžiai. Didžioji dalis klausimų iki šiol turėjo ir opozicijos palaikymą. Kitais nebūtinai turime sutarti, pakanka lemiančių daugumos balsų.

Nemažoje dalyje savivaldybių naujai išrinkti merai ėmėsi administracijų reformų. Kaip atėjus naujam merui gyvena Anykščių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai? Ar numatomos reformos netrukdo ramiai miegoti?

Manau, kad tie darbuotojai, kurie savo darbą atliko ir atlieka atsakingai ir sąžiningai, tikrai miega ramiai. Sunerimę gali būti tie, kurie savo pareigų neatliko tinkamai. O tokių tikrai yra. Kiekvienam vadovui svarbu suformuoti komandą taip, kad ji sklandžiai vykdytų kiekvienam patikėtas funkcijas.

Esate žmogus į politiką atėjęs iš jėgos struktūrų. Šios patirties pliusai ir minusai politinėje veikloje, ypač dirbant rajono meru?

Vadybiniai gebėjimai ir darbas su žmonėmis, srateginis mąstymas ir matymas, greitas esmės suvokimas reikalingas visiems vadovams. Nuo 2008 m. spalio 3 d. baigiau tarnybą, kilau verslo sektoriuje didelėje valstybės įmonėje užsienio kompanijoje, konsultavau verslą užsienyje, tai kompensavo ir praplėtė matymo lauką.

Gal būt norėtumėte pasakyti ką svarbaus, apie ką nepaklausiau?

Anykščiai – geriausia vieta gyventi ir kurti. Gamtos reklamuoti net nereikia, o žmonių iniciatyvumas, naujovių siekimas, patriotizmas yra toks, kad užtenka bent trumpam aplankyti mūsų kraštą ir tai kiekvienas gali pastebėti... Tačiau į Anykščių kraštą svečiams aš rekomenduoju atvykti kelioms dienoms, nes per pusdienį ir viršijant greitį neįmanoma spėti pamatyti net 1/6 to, ką verta mūsų krašte išvysti ir pajausti.

Kalbino Barbora Gaudutė

Savivaldybių žinios


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

7 leciono (pamoka)Ko bijo Korona virusas?

Reklama