NAUJIENOS

Anykščiai: čia gera patirti vasaros nuotykius

Kategorija:

Miestas:
Šį vasaros sezoną Anykščiai pasitinka su šūkiu – „Čia gera...“. Čia gera keliauti su šeima ir patirti įvairiausių pramogų: nuo pažinties su gyvūnų pasauliu iki vėjo gaudymo skriejant vasaros rogutėmis. Čia gera pajusti nuotykių dvasią plaukiojant mūšio valtelėmis ar klaidžiojant juostelių labirinte. Čia gera neskubėti ir būti lėtai vaikščiojant Šventosios upės pakrantėmis. Čia gera susitikti ir išgirsti netikėtų istorijų!
Anykščiai – tai vieta, į kurią gera sugrįžti, nes visada rasite dalykų, kurių neišbandėte, o jei kartą išbandėte – norėsite vėl pakartoti.  Ir tuo įsitikinau lankydamasi šiame rajone. Neparėjo nė diena, o aš vėl noriu čia sugrįžti.
 
 Istorijų dvarelis
 
Tik šių metų paskutinį pavasario penktadienį duris atvėrė nauja edukacinė erdvė Anykščiuose – ISTORIJŲ DVARELIS! Atgaivintas, restauruotas ir moderniai įrengtas dvarelis pasitinka ne tik dvasių ir vaiduoklių gaudytojus, o jie čia tikrai gyvena ir tuo pati įsitikinau, bet ir visus, kuriems įdomi kūrybiška istorija. Pasakojimai čia virsta apčiuopiamais kūriniais, kuriuos galima liesti. Netikėtai čia siekiama pristatyti žinomus istorijos faktus, atrasti reikšmingas smulkmenas, detales ir iš jų sudėlioti savą ano laikmečio versiją. Atradimai, nuotykiai, didžioji legendų knyga, praeities personažai, į kuriuos galima persikūnyti – visa tai ir dar daugiau  laukia lankytojų. Istorijų dvarelis  mažiesiems lankytojams ir jų šeimoms yra parengęs įdomiausių edukacijų, žaidimų. Pažadame – šioje erdvėje rasite paslapčių (juk dvaruose jų visada būna!), nuotykių, atradimų ir pasakojimų apie tikras šiose apylinkėse nutikusias istorijas!


Labirintų parkas
 
Kaip ir kiekvienais metais parkas lankytojus pasitinka pasipildęs naujomis pramogomis. Šį kartą – vienintelės Lietuvoje vandens mūšio valtelės (bumper boats), juostelių labirintas, lauko muzikos instrumentai, žuvų maitinimo aikštelė bei gimtadieniams skirta pramogų palapinė. Pirmyn į nuotykius!

Dainuvos nuotykių slėnis
 
Ar norėtumėte nors akimirką pasijusti filmo herojais: keliauti nuo medžio ant medžio, įveikdami trasas ir kliūtis, o gal „perskristi“ per upę tarsi Tarzanas? Galime Jums pasiūlyti šią pramogą, kurią labai mėgsta skirtingo amžiaus nuotykių mėgėjai. Kartą pabandžius norisi kartoti dar ir dar. Skrydis per Šventąją – tai daugiau nei 300 metrų „skrydis“ su specialiu lynu. Tai pramoga, kuri leis pajusti laisvę!

Anykščių šilelio pažintinis eko basų kojų takas
 
Keliaukite basomis, pajauskite smėlio smilteles, samanas, kankorėžius, akmenis, atgaivinkite pėdas vandenyje. Gamtos apsuptyje įrengtas pėsčiųjų takas – tai ne tik sveikatingumo, bet ir atsipalaidavimo vieta.
Eko basų kojų takas paruošė ir naują, dar neregėtą objektą – Išnykusių gyvūnų skulptūrų parką. Tai milžiniškos iš medžio išdrožtos skulptūros, kurios neabejotinai taps keliones su šeima ar bičiuliais mėgstančiųjų traukos vieta.

 
Šalia basakojų tako šią vasarą lankytojus nustebins išnykusių gyvūnų skulptūrų parkas. Kai lydimi Anykščių turizmo verslo ir informacijos centro direktorės Kristinos Beinorytės prasmukę pro STOP juostelę pėdinome atidarymo laukiančio skulptūrų parko takais, dauguma jų dar slėpėsi po juodais uždangalais. Tik viena kita skulptūra jaukinosi aplinką. O va plačiaragis briedis sako stebuklingas – palaikius už jo rago, tik labai svaru žinoti, kurio, visi slapčiausi norai pildosi.


Safari parkas
 
Viliojantis, smagus ir nepaprastai stebinantis gyvūnų pasaulis. Tai viskas, ką jums reikia žinoti apie šį laukinį gamtos kampelį. Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų. Čia laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji Afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highland raguočiai ir išdykauja lamos. O kad patirtumėte dar daugiau nuotykių, galite išsinuomoti visureigį ir pasijusti tikraisiais Safario dalyviais. Pažvelkite į gyvūnų pasaulį iš arti!

Kartodromas
 
Jei norite pajausti malonų jaudulį ir laisvės pojūtį, turėtumėte neaplenkti Anykščių kartodromo! Anykščių technikos sporto klubas „Motorsportas“ siūlo pasivažinėti vieninteliais Lietuvoje galingiausiais pramoginiais kartingais. Ekstremalūs įspūdžiai jums ir jūsų šeimai!
 
Anūkio ūkis
 
Visai šalia kartodromo įsikūręs Anūkio ūkis kviečia susipažinti su gyvūnų pasauliu iš arčiau. Čia pasijusite tarsi kaime: galėsite pamatyti ir pašerti, net paglostyti vaikštinėjančias avis, ožkas, karves, arklius, triušius bei įvairius paukščius. Jūsų laukia nuostabi draugystė su gyvūnais!
 
Kalitos kalnas
 
Pramogų ir sporto centre „Kalita“ galėsite gaudyti vėją leisdamiesi rogučių trasa net iki 40 km per valandą greičiu. Čia pat mažųjų lankytojų laukia smagūs maži atrakcionai – ekskavatorius, sunkvežimis, automobiliai bei puiki žaidimu aikštelė. O kur dar taip laukiamos naujienos: virtualios realybės atrakcionas bei nusileidimas padangomis nuo Kalitos kalno!
Nusileidimo padangomis nuo Kalitos kalno neišbandėme, nes dar kuriamas, o virtualios realybės atrakcionu ne tik pasimėgavome, bet ir adrenalino rieškučias pasisėmėme. Ir kur ten nepasisemsi, jei kelias virš bedugnės skrenda, tiesiai į uolas trenkiasi ir net nutrūksta. O jau keliavimas po vandeniu, lydint vėžliui, rajai, rykliams, aplinkui zujant įvairiai vandenyno gyvūnijai. Malonu pasijusti, kad tave ir delfinas panėšėja o atsisveikindamas šliukšteli vandens fontaną. Beje, šis atrakcionas vienas iš pramogų ir paslaugų centro turimų atrakcionų.


Išvyka Siauruku
 
Jau nuo šio savaitgalio istorinis Anykščių simbolis, Siaurukas, toliau tęsia savaitgalio keliones iš Anykščių iki Rubikių gyvenvietės. Atvykę prie Rubikių ežero galėsite papietauti ar užsisakyti vyno degustaciją jaukioje „Žuvienės pašiūrėje“. Šalia – ežero platybės ir smėlio paplūdimys, jūsų laukia malonus pasiplaukiojimas valtimis, plaustu ar vandens dviračiais.
Beje, šios kelionės staigmena – susidūrimas su plėšiku iš Žemaitijos Tadu Blinda ir jo bendrais.
 
Šeimyniškėlių piliakalnio istorinis kompleksas
 
Šioje autentiškoje aplinkoje kiekvienas – didelis ir mažas – galės išbandyti rankos taiklumą mėtant ietį ar šaudant iš lanko, išmoks senovinių žaidimų, susėdę aplink laužą susipažins su to meto žmonių kasdienybe. Atvykite ir pajauskite ypatingą viduramžių atmosferą!
 
Anykštietiškos vandens pramogos
 
Vandens pramogos kviečia čiuožti vandens slidėmis ir vandenlente, o šį sportą jau pamėgusiems siūlo išbandyti figūrines slides. Ekstremalių pojūčių išsiilgusiems  –  vandens padangos. Norintiems pliūpsnio adrenalino,  unikali pramoga - skrydis parašiutu virš ežero.
Įmonių kolektyvams, mergvakariams/bernvakariams ir privatiems vakarėliams siūlome neišdildomus įspūdžius, įskaitant maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas. Taigi, viskas priklauso nuo Jūsų norų!
 
„WakePond“ parkas
 
Tai unikali galimybė išbandyti vandenlenčių sportą. Parkas turi vienos sistemos trasą (ilgis 238 metrai) su keliomis figūromis. WakePond taip pat siūlo tinklinį, batutą, valtis ir kitos vandens pramogas. Išbandykite vandens čiuožyklą po atviru dangumi Anykščiuose!
 
Žirgynai
 
Kas gali būti romantiškiau už keliavimą miško takais? O jeigu dar su nuostabaus grožio žirgais?
Žirgynai „Vilartas“, „Mikadoras“, „Origonas“ kviečia visus sužinoti daugiau apie pačius žirgus, pajodinėti gamtos apsuptyje. Užtikriname – vieną kartą užmezgę ryšį su šiais gyvūnais, norėsite vėl tai patirti.
 
Burbiškio dvaras
 
Burbiškio dvaras atveria duris į prabangią, iškilmingą, istorinę erdvę. Čia galite susipažinti su dvaro istorija, pasivaikščioti dvaro parke nusidriekusiame palei Anykštos upę, pietauti ir vakarieniauti dvaro parke arba restorane ar užsisakyti nakvynę unikalaus dizaino ištaiginguose ponų kambariuose.

Medžių lajų takas
 
Net jei jau vaikščiojote medžių lajų taku, čia verta dar sykį sugrįžti. Lankytojų centre po skrupulingai sudėliotais medžių lapais slepiasi patys įvairiausi netikėtumai, kuriuos galima pamatyti, paklausyti ir net pauostyti.

Už keliolikos metrų nuo lajų tako jau pastatytas kabantis tiltas. Kitoje Šventosios pusėje rengiamas pažintinis takas.

Šventoji – svetinga baidarininkams. Ji ne tik džiugina savo netikėtais vaizdais, bet ir tvarkingomis aikštelėmis, kuriose pastatytos pavėsinės, įrengtos laužavietės, o prie kabančio tilto tarp medžių paslėpta „Bučinių vieta“ įsimylėjusiems. Kas ten gali žinoti, gal bučinys šioje vietoje ir garantuoja amžiną meilę.

Verta pasivaikščioti ir po Anykščių šilelį. Tiesa, sumanę atsisėsti ant suolelio, sėdėsite nugara į važiuojamąją kelio dalį, bet užtat mėgausitės šilelio vaizdais.

Visus svetinga pasitinka Puntukas. Ir nesvarbu, kad Žemaitijos Barstyčių akmuo jį aplenkė, jis nuo to ne mažiau didingas ir žavus.

Dar šilelyje yra įkurtas vamzdžių viešbutis, inkilų ekspozicija, pasakojanti, kokiams paukščiui, koks namelis tinkamiausias, visada su jumis atbėgs pasisveikinti žvitri voverytė.
 
Išsamesnė informacija www.infoanyksciai.lt arba tel. 8 381 59177
Ir šiame video pasakojime:  

https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=HN5rJMYmCpk&feature=emb_logo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama