NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Antruosiuose Žemaičių maldos pusryčiuose – mintys, įžvalgos ir diskusijos

Kategorija:

Miestas:
Gegužės 20 d., šeštadienį,Dautarų dvare surengti antrieji Žemaičių maldos pusryčiai tema „Meilės džiaugsmas“. Šeimos samprata, prasmė, tradicinės vertybės ir jų svarba kiekvieno iš mūsų gyvenime, neaprėpiama meilė ir dėmesys vaikams – tai, apie ką susirinkusieji kalbėjo. „Nuoširdu ir dvasinga“, –renginio pabaigoje skambėjo šie žodžiai.
Šventadienio rytą į Žemaičių maldos pusryčiusatvykę garbūs svečiai turėjo galimybę trumpam stabtelėti nuo savo kasdienio bėgimo ir prisėdę prie baltomis staltiesėmis padengtų apvalių stalų pasidalyti mintimis, įžvalgomis apie tai, kas arčiausiai kiekvieno – šeima.
Pranešimą apie vaikus šeimose skaitė keturių vaikų tėtis, daugeliui žinomas kaip giesmių autorius, atlikėjas, rekolekcijų vedėjas Arūnas Raudonius. Apie Žemaičių maldos pusryčius, jų svarbą, vaikus ir šeimą kalbėjo religijotyrininkas, filosofas,žurnalo „Kelionė“ redaktorius Andrius Navickas. Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios kunigas Klemensas Jaraminas supažindino visus su popiežiaus Pranciškaus posinodiniu apaštališkuoju paraginimu „Amoris laetitia“ (Meilės džiaugsmas), kalbančiu apie meilę šeimoje.
Į susirinkusiuosius kreipėsi ir Žemaičių maldos pusryčių globėjai Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys ir architektė-restauratorė Aurelija Stancikienė. Jų teigimu, tokie susitikimai stiprina bendruomeniškumą, o renginio metu išsakytos mintys, diskusijos palieka pėdsakų ne tik tų žmonių, kurie atvyko, mintyse, širdyse, bet ir jų artimųjų – žinia keliauja plačiau.
Meras A. Tenys dėkojo Dautarų dvaro šeimininkams Gražinai ir Antanui Juknevičiams už nuoširdų priėmimą, maldos pusryčių Žemaitijoje iniciatorei A. Stancikienei – už idėją, kuri nenutrūko, taip pat visiems renginio dalyviams, kad surado laiko ir noro atvykti bendrai maldai ir šiltam tarpusavio pabendravimui.
Įkvepiančius pasisakymus lydėjo sutuoktinių Eglės ir Dariaus Ereminų atliekamos nuoširdžios dainos.
„<...> Nė viena šeima nėra tobula tikrovė ir visą laiką nebus tokia, kokia dabar yra, ji turi laipsniškai augti savo gebėjimu mylėti. <...>“ („Meilės džiaugsmas“).
Ryšių su visuomene skyrius
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama