NAUJIENOS

Andrius Palionis: žaliavos supirkimo kainos neturėtų būti dirbtinai mažinamos

Kategorija:

Miestas:

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis ragina perdirbėjus išlikti solidariais ir dirbtinai nemažinti supirkimo kainų.

„Sulaukiau nemažai ūkininkų nerimo žinučių, jog mažėja supirkimo kainos. Suprantu, kad kainos gali svyruoti dėl sezoniškumo, bet labai nesinorėtų, ypač šioje sudėtingoje situacijoje, kad kainos būtų mažinamos dirbtinai – pasinaudojus situacija. Raginu supirkėjus, perdirbėjus nemažinti kainų dirbtinai, be objektyvių priežasčių, o pardavėjus – jų nekelti. Būkime solidarūs – ieškokime galimybių padėti vienas kitam, kad ekonominė žala būtų kuo mažesnė“, - teigia žemės ūkio ministras A. Palionis, reaguodamas į informaciją, kad supirkėjai dirbtinai mažina mėsos, pieno ir kitų produktų supirkimo kainas, o pardavėjai jas kelia.

Jeigu pasinaudojus situacija bus keliamos kainos ir vyks nesąžininga prekyba, pasak ministro, Vyriausybė neatmeta galimybės fiksuoti ir bazinių produktų pardavimo kainų. Taip pat svarstoma,  tam Vyriausybė jau pritarė, ir apie  intervencinių pirkimų galimybę. Tokie pirkimai būtų galimi siekiant užtikrinti gamintojams kainų stabilumą.

Andrius Palionis taip pat kviečia pirkėjus rinktis prekę lietuvišką. „Toks žingsnis leistų mūsų produkcijos gamintojams ir perdirbėjams mažinti galimus finansinius praradimus dėl sumažėjusių eksporto rinkų bei išlaikyti darbo vietas. Ypatingai dabar privalome būti vieningi“, - sako žemės ūkio ministras. 

 Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama