NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Alytus – be apleistų sklypų ir pastatų!

Kategorija:

Miestas:
Alytus po truputį atsikrato apleistų pastatų ir teritorijų šešėlio – praėjusiais metais pavyko sutvarkyti buvusios stoties teritoriją, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje esantį apleistą pastatą greitu metu turėtų pakeisti nauja kavinė, tikimasi, kad teigiamų pokyčių atneš ir šiais metais pirmą kartą pradedami taikyti didesni mokesčiai apleistų sklypų savininkams.
Alytaus mieste vis dar yra nemažai nenaudojamų ir neprižiūrimų žemės sklypų. Siekiant sumažinti apleistų teritorijų skaičių, Alytaus miesto taryba nustatė tvarką, pagal kurią bus sudaromas nenaudojamų sklypų sąrašas. Į sąrašą įtraukti sklypų savininkai, už nesutvarkytus sklypus mokės padidintą žemės mokesčio tarifą, kuris yra 4 procentai (5 kartus didesnis).
Pasak Alytaus miesto savivaldybės Strateginio planavimo ir finansų skyriaus atstovo Mindaugo Vaikšnoro, tokio sprendimo siekis – nenubausti, bet paskatinti tvarkytis savo aplinką.
Į „juodąjį sąrašą“ paklius sklypai, apaugę sumedėjusiais augalais, žole, avarinės būklės medžiais, taip pat jei sklype bus laikomas statybinis laužas ar daiktai, apleistas pastatas ir kt. Komisija sklypus pradės apžiūrėti nuo birželio 10 d., tad apleistų sklypų savininkai raginami susitvarkyti ir prisidėti prie gražesnės miesto aplinkos kūrimo.
Siekiant mažinti apleistų pastatų gretas Alytuje dar praėjusiais metais gegužės mėnesį miesto taryba patvirtino maksimalų – 3 proc. – mokesčio tarifą neprižiūrimiems, apleistiems pastatams. Į Apleistų ir neprižiūrimų nekilnojamojo turto objektų sąrašą įtraukiami viso miesto teritorijoje esantys pastatai (anksčiau į šį sąrašą nebuvo įtraukiamas Pramonės rajonas).
Detalesnę informaciją, kokie sklypai bus/nebus įtraukiami į sąrašą rasite čia.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama