NAUJIENOS

Alytaus rajone – mažoji Vilniaus Kaziuko mugė

Kategorija:

Miestas:
Pavasario pradžia Alytaus rajone nebeįsivaizduojama be Simno kermošiaus. Daug kas jį vadina Kaziuko muge, lygina su Vilniaus švente ir sako, kad linksmybėmis, prekybininkų ir amatininkų siūlomais gaminiais nenusileidžia sostinei.
Daug svečių ir prekybininkų sukviečianti Alytaus rajono savivaldybės organizuojama pavasario pradžios šventė Simne kitais metais švęs 20-ties metų jubiliejų. Jos metu minima ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiemet Kovo 11-oji šeštadienis, tad šventė bus ypač iškilminga. 11 val. Simno bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už Lietuvą, skambės sveikinimai ir dainos.
Istorinėje Simno aikštėje šurmuliuos prekybininkai, amatininkai, bendruomenės. Kermošiuje visada gausu ne tik dzūkiškų, bet ir iš kitur atvežtų įvairių medžio, odos, tekstilės gaminių, mėsos, žuvies, pyragų.
Simno kermošius sukviečia ne tik Alytaus rajono gyventojus. Į šventę atvyksta daug žmonių iš Lazdijų, Prienų, Birštono, Kalvarijos savivaldybių, apsilanko gimtame krašte į kitus miestus gyventi išvykę buvę rajono gyventojai, susitinka draugai ir pažįstami.
Mažo miesto didelėje šventėje netrūksta ir linksmybių. Šiemet koncertuos Alytaus rajono kolektyvai ir svečiai iš Lazdijų, Šeštokų, Kalvarijos. Susirinkusius į Simną švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir pasilinksminti Simno kermošiuje sveikins dainininkė Irena Starošaitė.

Alytaus rajono savivaldybės informacija
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama