NAUJIENOS

Alytaus mokyklose -– svečiai iš Japonijos miesto Hiracuka

Kategorija:

Miestas:
Alytuje viešėjo Hiracukos (Hiratsuka) miesto (Japonija) švietimo srities atstovų delegacija, vadovaujama Masahiro Yoshino, Hiracukos švietimo tarnybos vadovo.
Delegacijos vizito tikslas – susipažinti su Alytaus  švietimo bendruomene, aplankant keletą įstaigų, ir aptarti tolimesnes bendradarbiavimo galimybes.
Svečiai iš Japonijos savo viešnagę Alytuje pradėjo Alytaus Jotvingių gimnazijoje. Jiems  parodytos gimnazijos erdvės, surengta tiesioginė skaipo konferencija su Cučisavos (Tsuchisawa) mokykla. Jos metu, nepaisant laiko skirtumų ir atstumo, mokiniai gyvai bendravo tarpusavyje, vieni kitų klausinėjo apie gyvenimą mokykloje,  šventes ir pomėgius.
Alytaus „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje svečiai buvo pasitikti šilta mokinių parodomąja programa. Mokyklos direktorė Virginija Vitunskaitė pristatė mokyklos vertybes bei kūrybines jų interpretacijas mokyklos aplinkoje. Svečiai žavėjosi mokinių ir mokytojų rankomis išpuošta aplinka bei nestandartinėmis mokymo priemonėmis, kurios šią mokyklą daro unikalią, ir išskirtinę ne tik Alytuje, bet ir Lietuvoje. Alytaus Vidzgirio pagrindinėje mokykloje japonų delegacija susitiko su Muzikos mokyklos direktore Aldona Vilkeliene, mokytojais ir mokiniais – keletas kurių jau yra apsilankę Hiracukoje. Nors šiuo metu Muzikos mokykla remontuojama, svečiams buvo parengta parodomoji programa, o susitikimą lydėjo bendrystės jausmas, planuojant ateities mainus ir bendradarbiavimą.
Priimdamas svečius meras Vytautas Grigaravičius padėkojo už tai, kad miestų draugystė yra visų pirma žmonių draugystė. „Tai ypač ryškiai matosi bendradarbiaujant Alytui ir Hiracukai, kuomet įstaigų lygmeniu prasidėjęs keitimasis patirtimi tęsiamas ir net išauga į asmeninį jaunimo bendravimą. Hiracukos švietimo tarnybos atstovai išvyko, pažadėję surasti naujų partnerių mūsų švietimo įstaigoms, o toks įsipareigojimas, vertinant japonų kultūrą, yra labai svarbus ir rodo, kad mes, kaip miestas partneris, esame vertinami rimtai“, –  teigė Vytautas Grigaravičius.
Alytus su Hiracuka pasirašė bendradarbiavimo ketinimų protokolą pernai rudenį. Per metus įvyko  jau keletas mainų, kurių rezultatas – įstaigų bendradarbiavimas ir besitęsianti jaunimo draugystė.  Alytaus miestą ir Lietuvą Hiracukoje garsino du jaunimo kolektyvai – šokių studija „Aušrinė“ ir Muzikos mokyklos mokinių ansamblis – jų koncertinė programa ten prisimenama iki šiol. Tradicinių amatų – kaip rišti lietuviškas juostas – japonus mokė Alytaus dailiųjų amatų atstovė Eglė Teresevičienė. Prieš miesto dienas Alytuje turistai iš Hiracukos padovanojo ir pasodino sakuras –   dviejų miestų draugystės simbolį. Japonijos valstybė bendradarbiavimui su kitomis šalimis skiria ne tik didelį dėmesį, bet ir lėšas, visų pirma jas nukreipdama ne į oficialių asmenų, bet į bendruomenės atstovų įtraukimą. Tokiu būdu galimybe pažinti kitą šalį bei pristatyti Lietuvą gali pasinaudoti didesnis skaičius kultūros, švietimo ir sporto atstovų.

Modesta Tarasauskienė

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama