Alytaus miesto gimtadienio šventė ‚Alytus – mūsų namai“ – smagi ir spalvota
  NAUJIENOS

Alytaus miesto gimtadienio šventė ‚Alytus – mūsų namai“ – smagi ir spalvota

Kategorija:

Miestas:
Birželio 16–18 dienomis Dzūkijos sostinė Alytus šventė miesto gimtadienį.
Birželio 16 d. vakaras prasidėjo jau tradicija tapusia eisena, šiais metais pavadinta „Spalvotas Alytus“. Po  eisenos vyko iškilminga šventės atidarymo ceremonija, kurios metu miesto gyventojus pasveikino meras Vytautas Grigaravičius.“Alytaus vardas jau 640 metų žinomas pasaulyje, tai rodo, kad mūsų miestas senas, daug metų čia gyveno darbštūs žmonės, kurie po kruopelytę kūrė miesto aplinką. Mūsų kartai yra pareiga ir garbė tęsti šią tradiciją, puoselėti mūsų miestą ir padaryti taip, kad alytiškiai, išsibarstę po visą pasaulį, jaustųsi kaip viena šeima, jaustų, kad jų namai yra Alytus“, - teigė Vytautas Grigaravičius. Jis kartu su pavaduotoja Vale Gibiene įteikėgarbės ženklą šiemet miesto garbės piliečiu išrinktam Vytautui Mockevičiui bei paskelbė miesto kultūros premijos laureatus, kuriais iš 12 kandidatų  buvo išrinkti Saulius Lampickas, Pranciška Danutė-Plytnikienė, Irena Buivydaitė – Kupčinskienė ir Kęstutis Ptakauskas.
 
Antrąją šventės dieną Alytaus miesto teatre vyko Pasaulio alytiškių sambūris. Per du šimtus alytiškių susibūrė čia tam, kad prisimintų Alytaus miesto kultūrinę ir istorinę raidą, pasidalintų asmeniniu ryšiu su gimtuoju miestu bei kartu generuotų idėjas jo tobulinimui. Kas gi tie pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar  yra išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą.
Kiti dienos renginiai džiugino savo įvairove, o vakare programą vainikavo šventinis koncertas su kasmet laukiamu fejeverku.
 
Trečiąją šventės dienąnorintys dalyvavo bėgime „Alytus incolor“, kurį lydėjo gera nuotaika ir patys balčiausi marškinėliai, po bėgimo nusidažę įvairiausiomis spalvomis.
Sekmadienio dienos programa visus miestiečius ir svečius sukvietė susiburti į Dainų slėnį – jame vyko aitvarų šventė „Dangaus vėliavos“, pasirodymais džiugino gatvės šokėjai iš visos Lietuvos, o  simboliškai sekmadienio renginių programą užbaigė šventinis koncertas, kuriame pasirodė Alytaus miesto grupės ir atlikėjai.
 
 
Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija
 

Reklama