NAUJIENOS

Alfonso Skiesgilo mediniai stebuklai

Kategorija:

Miestas:
 2019 m. lapkričio 27 d. (trečiadienį) 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) atidaroma tautodailininko ALFONSO SKIESGILO skulptūros paroda „Mediniai stebuklai“.  Paroda skirta 100-osioms gimimo metinėms. Parodos veiks iki gruodžio 28 d.
Skulptorius tautodailininkas Alfonsas Skiesgilas šiais metais būtų sulaukęs šimtmečio. Iki šio gražaus jubiliejaus pritrūko vos menko dešimtmečio. Gražų amželį nugyveno nepaprastai nagingas stalius ir savamokslis skulptorius Alfonsas Skiesgilas (1919 02 09) nuo  Plaušinių km., Skuodo r., daug gražių dalykų sutvėrė. Pradėjęs drožinėti tik išėjęs į pensiją, medžio meistras pridrožė unikalių  liaudies meno skulptūrų. Jis ne tik drožė, bet ir meistriškai ištapė kiekvieną savo kūrinį, tuo įpūsdamas kiekvienam medinukui gyvybės.
Visos A.Skiesgilos skulptūros - polichrominės, todėl šio menininko braižas atpažįstamas vos užmetus akį.
Smagaus būta meistro ir išdidaus, o kaip gi, juk žemaitis. Drožė taip, kaip jam reikėjo, kaip liepė širdis, tad vyresnėliui sūnui Alfonsui beliko tik medžio trinkomis aprūpinti... Produktyvaus būta drožėjo, trinkų reikėjo daug - kasdien po vieną.
1977 m. A. Skiesgilas tapo Lietuvos liaudies meno draugijos nariu. Surengė 11 personalinių parodų, Leningrade, Lenkijoje, Klaipėdoje, Kretingoje... Kūriniai saugomi Sankt Peterburgo, Maskvos, Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Kretingos ir kituose muziejuose, keletas darbų yra nukeliavę net į JAV, Kubą, Kanadą, kitas pasaulio šalis.

https://www.facebook.com/events/506610559927852/


Birutė Skaisgirienė
KMSVB Meno skyriaus vedėja


 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama