NAUJIENOS

Aktorė Ilona Balsytė penktadienį Kretingoje dainuos kartu su bardais

Kategorija:

Miestas:
Kretinga nepaliauja stebinti aktyvumu. Birželio 1 dieną prasidėjusius Kretingos miesto šventės renginius „Ateities Kretinga“ tęsia dainuojamosios poezijos mylėtojai.
 Šiemet jau septintą kartą vyksiančiame bardų muzikos koncerte „Baltas paukštis“ savo kūrybą žiūrovams pristatys aktorė Ilona Balsytė ir gitaros virtuozas Martynas Kuliavas. Jie kviečia žiūrovus į teatralizuotą koncertą pajūrio mieste, Kretingoje.
 „Nors muzika negali atnešti lietaus, tačiau ji atgaivina sielą. Kviečiame pajūrio miesto gyventojus ir svečius svajoti, susimąstyti, pasijuokti ir drauge pamuzikuoti šį penktadienį Kretingoje“, – sako aktorė Ilona Balsytė.
 ,,Projektas kiekvienais metais atranda vis naujas asmenybes, kurios į koncertinę programą įlieja naujos kūrybos ir išskirtinės gyvos muzikos, kuri supažindina Žemaitijos regiono miesto klausytojus su įvairiais Lietuvos menininkais“, – sako renginio organizatorė, Kretingos rajono kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrai Vita Urbonienė.
 Per šešerius metus su Kretingos bardais kartu dainavo Virgis Stakėnas, Gediminas ir Ainius Storpirščiai, Andrius Kulikauskas, Darius Žvirblis, Kazimieras Likša, Domantas Razauskas,  klaipėdietis Linas Švirinas.
 2013-aisiais metais Kretingos mieste rajono Kultūros centro iniciatyva pradėtas organizuoti dainuojamosios poezijos vakaras ,,Baltas paukštis“ įgijo savas unikalias tradicijas ir prigijo kretingiškių širdyse. Paklausyti bardų atliekamos muzikos atvykstama iš visos Vakarų Lietuvos: Palangos, Gargždų, Klaipėdos, Šilutės.
 Bardų muzikos vakare taip pat koncertuos Kretingos rajono kūrėjai-menininkai, kurie klausytojams pristatys naujausią savo kūrybą. Kretingiškiai ne tik dainuos, bet ir gros fleita, violončele, klavišiniais instrumentais, perkusija, bus ir šeimyninių Kretingos miesto duetų.
Vakaro muzikinę programą papuoš Klaipėdos lėlių teatro įkūrėjas, muzikantas ir dainininkas Vytautas Kairys su žmona Justina, išskirtinio balso tembru kretingiškius žavės šilutiškė Žydrė Adomaitienė.
 Kad vakaras būtų dar jaukesnis ir šiltesnis organizatoriai ragina atvykstančiuosius nepamiršti paklotų, šiltų skraisčių, pagalvėlių, kurios padės patogiai įsitaisyti ant pievos ir mėgautis nuostabios muzikos garsais. Sušilti padės kava ir arbata.
 Dainuojamosios poezijos ir bardų muzikos koncertas ,,Baltas paukštis“ vyks birželio 7 d. 19 val. Kretingoje, prie Vaidilos skulptūros (J. Pabrėžos g. 1, Kretinga).
  

Gintarė Benaitytė
Informacinių technologijų skyriaus
vyr. specialistė (viešiesiems ryšiams)
 
 

Reklama