NAUJIENOS

Akcija „Vaikų globos namai – be vaikų“ – pirmą kartą Skuodo rajone

Kategorija:

Miestas:
Gruodžio 16 d. Skuodo rajono globos namų vaikams buvo išskirtinė. Tądien pirmą kartą rajone organizuotos akcijos „Vaikų globos namai – be vaikų“ metu Skuodo rajono gyventojai, suprantantys nelengvą globojamų vaikų dalią, pasiėmė globos namų auklėtinius į savo šeimas pasisvečiuoti, smagiai leido laiką, apgaubė juos šiluma ir dėmesiu.
Akcijos iniciatorės Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiosios specialistės Vaidos Satkevičiūtės teigimu, pirmą kartą organizuotos akcijos rezultatai pranoko visus lūkesčius. Šią iniciatyvą ypatingai palaikė patys Vaikų globos namų darbuotojai, o norinčių vaikus vienai dienai priimti į savo šeimas buvo daugiau nei rajone yra globojamų vaikų. Tai labai džiugina ir teikia vilties, kad tikrai ateis laikas, kai instituciniai globos namai mūsų visuomenėje nebebus reikalingi ir visi vaikai gyvens juos mylinčiose šeimose. Tikimės, kad ši akcija „Vaikų globos namai – be vaikų“ taps puikia kasmetine tradicija.
Neabejotinai įgyvendintas pagrindinis akcijos tikslas – padėta globos namuose augantiems vaikams turiningai praleisti laisvalaikį, sudarytos sąlygos vaikams pabūti ne globos namų aplinkoje, užmegzta draugystė su tais, kuriems svarbūs globos namų auklėtinių interesai. Akcijos organizatoriai viliasi, kad ši graži iniciatyva skatins savanorišką globą ir padidins budinčių globėjų gretas.
Daiva Zubienė, į savo šeimą pasisvečiuoti priėmusi dvi globos namuose augančias mergaites, tikina, kad ir kitą kartą nedvejodama taip padarytų. „Diena buvo tikrai įsimintina. Nors pradžia buvo ganėtinai nedrąsi ir mūsų šeimai ir mergaitėms, tačiau vėliau apsipratome vieni prie kitų ir smagiai leidome laiką. Pramogavome, žaidėme boulingą, biliardą. Ryšius su šiomis mergaitėmis ir toliau puoselėsime. Jos nusipelnė nuoširdaus bendravimo ir dėmesio“. Daiva Zubienė yra išklausiusi globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo programą bei neslepia, kad po šios akcijos ji kartu su vyru rimtai svarsto tapti budinčiais globėjais.
Socialinių paslaugų šeimai centro GIMK (globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo) atestuota socialinė darbuotoja, teikianti pagalbą globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams, Audronė Anužienė neslėpdama džiaugsmo sakė: „Ši akcija reikšmingas įvykis Skuodo rajone. Tai, kad žmonės taip gausiai atsiliepė į kvietimą priimti auklėtinius į savo šeimas, rodo, kad mūsų rajono vaikų laukia graži ateitis, kupina žmogiškos šilumos, supratimo ir atjautos.“
Pastebėta, kad žinia apie planuojamą akciją ir paraginimas pasiimti vaikus vienai dienai paskatino Skuodo rajono gyventojus apsilankyti 2017 m. gruodžio 14 d. Barstyčių vaikų globos namuose įvykusiame atvirų durų dienos renginyje. Tai buvo puiki proga žmonėms pasižiūrėti, kaip gyvenama Vaikų globos namuose, pabendrauti su auklėtiniais ir pagalvoti, apie kurį vaiką norėtųsi sužinoti dar daugiau ir kurį vaiką norėtųsi pažinti dar labiau.
Akcijos mecenatė Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė įsitikinusi, kad tokio pobūdžio akcijos visada duoda teigiamų rezultatų. „Jau vien tai, kokie laimingi anądien buvo globos namų vaikai – yra didelis pasiekimas. Todėl labai norisi padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie akcijos, neliko abejingi. Tai rodo, kad mūsų rajono žmonės yra atsakingi, rūpestingi ir jautrūs aplinkiniams.“ Po žiemos švenčių Savivaldybės mero pavaduotojos Daivos Budrienės iniciatyva bus organizuojama padėkos popietė. Jos metu netrūks gražių žodžių, bus dalinamasi įspūdžiais, vaišinamasi tortu ir gardžia arbata.
Norinčius daugiau sužinoti apie vaikų globą ir įvaikinimą, kviečiame kreiptis į  Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisų apsaugos skyriaus darbuotojus: vedėją  Zitą Lenkienę, tel. (8 440)  79 300, el. paštas zita.lenkienė@skuodas.lt, vyriausiąją specialistę Vaidą Satkevičiūtę, tel. (8 440)  45 588, el. paštas vaida.satkevičiute@skuodas.lt, vyriausiąjį specialistą Tomą Matutį, tel.  (8 440)  73 987, el. paštas  tomas.matutis@skuodas.lt.
Dėl papildomos informacijos taip pat galima kreiptis į Skuodo socialinių paslaugų šeimai centro GIMK atestuotą socialinę darbuotoją, teikiančią pagalbą globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams, Audronę Anužienę telefonu 8 670  64 723.

Sandra Staniūtė

Reklama