Agurkų ledai
  NAUJIENOS

Agurkų ledai

Kategorija:

Miestas:
Jei šiltą rudenio vakarą ieškote naujų gurmaniškų potyrių, susigundykite desertu „Tiltas per upę“. Išskirtinai Kėdainiuose karaliaujanti daržovė restorano „Grėjaus namas“ konditerių rankose po ilgų eksperimentų tapo moderniosios gastronomijos šedevru – agurkų ledais. Desertas buvo pristatytas konkursui „Sukurta Kėdainių rajone“.   
Populiariausias desertas
 
Dabartinė kulinarinė meistrystė reikalauja trijų  dalykų: inovatyvaus požiūrio, netradicinio skonio ir estetinio pasigėrėjimo. Kūrybiškai į šiuos iššūkius pažvelgusi profesionalių meistrų komanda džiaugiasi ne tik rezultatu, bet ir iki šiol prisimena smagias, visus suvienijusias kūrimo, degustavimo ir tobulinimo akimirkas. Ledai yra bene populiariausias klasikinis visų laikų desertas. Niekas nenuginčys, kad ir agurkas labai paplitusi daržovė. Iš pirmo žvilgsnio gan netikėta naudoti agurką desertui, ypač – ledams, tačiau eksperimentai pasiteisino. Iš kokybiškos šviežios grietinėlės tradiciškai gaminamus ledus buvo sumanyta pagardinti šaltyje džiovintų agurkų milteliais. Šis ingredientas ir suteikė netikėtą skonio efektą.
 
Panaudojo inovacijas
 
Pirmieji su šaltyje džiovintais produktais eksperimentuoja ir išradingai juos naudoja kulinarijos ir konditerijos meistrai.  Džiovinimas ypač dideliame šaltyje (liofilizacija) ateities konservavimas. Net iki -80 °C vakuume džiovinimų daržovių skystis sukietėja ir pasišalina dujų pavidalu. Išlieka produktų aromatinės, skonio, maistinės savybės bei vertingosios medžiagos. Moderniu būdu apdorota daržovė net nepraranda savo formos, tik įgauna daugiau koncentracijos ir stiprumo. Tekstūra keičiasi – ji tampa traški. Išdžiovinus šaltyje gaunami naujos kokybės produktai, kurie labai praturtina  ir keičia patiekalų skonį.  
 
Nėra nusivylusių
 
Desertas patiekiamas tamsiose didelėse lėkštėse. Žavus ledų trikampis dedamas ant šviežių agurkų juostelių. Pagardinama šaukštu Kėdainiuose sukurto agurkų džemo bei šaukšteliu šviežio vasaros medaus. Puošiama agurko žiedeliu ar šviežios mėtos lapeliu. Gausiai apibarstoma džiovintais agurkų kubeliais. Agurkų ledus ragauja ir jiems neatsispiria restorano ir miesto svečiai, užsienio delegacijos. Dar nebuvo nė vieno ragautojo, kuris nenustebtų. Ištobulinti agurkų ledai restorane gaminami nuo šio pavasario.
Desertas „Tiltas per upę“ buvo vienas iš restorano „Grėjaus namas“ sukurtų bei Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų konkursui „Sukurta Kėdainių rajone“ šiais metais pristatytų produktų.


Jorūnė Liutkienė

Reklama