NAUJIENOS

Adventinė popietė Simono Daukanto muziejuje

Kategorija:

Miestas:

Krintant pūkuotoms snaigėms atkeliauja gražiausios metų šventės, jų belaukdamas Simono Daukanto muziejus visus kvietė susiburti jaukioje muziejaus svetlyčioje prie žvakių šviesos, kur vyko adventinė popietė. Kaip žinia, visą gruodžio mėnesį tęsiasi adventas (lot. adventus reiškia atėjimą).

Pasak kunigo Ričardo Doveikos, „adventas visuomet yra tas ilgesio, gimties patyrimas. Adventas, kaip ir Kalėdos, kvepia cinamonu, bet visa tai netrukdo susitelkti, pažiūrėti, koks yra turinys – gyvybė, gyvenimas, ateitis. Tai laikotarpis, kuris leidžia atsigręžti į kitą, dar kartą apsispręsti už save, patikėti šviesa, esančia manyje.“

Laikantis tradicijų, pirmąją advento dieną nupintame vainike įdedamos keturios žvakės, kurios pagal tam tikrą eiliškumą ir žvakių spalvų prasmę uždegamos kiekvieną advento sekmadienį šeimai susėdus prie bendro stalo. Įdomi ir pačių žvakių spalvų simbolika, pavyzdžiui, violetinė žvakė simbolizuoja atgailą, o rožinė, kitaip dar vadinama Piemenų žvake, yra uždegama trečiąjį advento sekmadienį ir reiškia džiaugsmą; svarbu net tik žvakės, bet ir tai, kaip nupintas vainikas – būtinai apskritimo formos, nes apskritimas simbolizuoja tobulumą, vienybę ir amžinybę.

Per adventinę popietę muziejuje vainiko nepynėme – šiemet mūsų vainikas buvo kiek kitoks nei įprasta – iš nedidelių į apskritimą sujungtų eglučių. Į šį simbolinį apskritimą įdėjome keturias žvakeles, kurias visi kartu uždegėme. Prie žvakių liepsnos, reiškiančios krikščioniško tikėjimo šviesą ir jos atnešamą taiką, ramybę ir džiaugsmą, mintimis trumpam sustabdėme greitai bėgantį laiką, nes šventiniame šių dienų šurmulyje, tarp pirkinių, dovanų, ryškiaspalvių blyksinčių švieselių ir džiugų melodijų tikrai ne visada lengva susikaupti, pabūti tik su savimi ir prisiminti, kas yra adventas.

Degant žvakių liepsnelei, prie bendro stalo susėdusios dalyvės viena kitai tarė gražius žodžius ir nuoširdžius linkėjimus, taip pat dalijosi rūpestėliais, su kuriais susiduria ruošdamosi šventėms. Anot vienos adventinės popietės dalyvės, visi šie pasiruošimo rūpesčiai, dovanos – niekai, nes svarbu tik sveikata ir kad sulauktumėme ateinančių metų. Tad to ir linkime – ne materialių dovanų ir blizgučių, o artimo meilės, sveikatos ir tikros laimės akimirkų.

 

Papilės Simono Daukanto muziejaus vadovė-turizmo vadybininkė Ernesta Šmukštaitė


 

Reklama