NAUJIENOS

Abipusė universiteto ir savivaldybių bendradarbiavimo nauda

Kategorija:

Miestas:
„Galvojame apie trišalę bendradarbiavimo sutartį, kurią pasirašytų Mykolo Romerio universitetas, savivaldybė ir mūsų gimnazija“, – po kovo 17 dieną įvykusio Anykščių rajono savivaldybės vadovų susitikimo su Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektore prof. dr. Inga Žilėniene planais dalijasi rajono meras Sigutis Obelevičius ir priduria, kad savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė, kaip ir gana nemaža dalis kitų savivaldybių vadovų, yra baigusi būtent šį universitetą.

Pasak mero, universiteto bendradarbiavimas su savivaldybėmis vyksta jau netrumpą laiką. Universitetas globoja bendruomenes ir jau keturioliktą kartą rengia respublikinį konkursą „Bendruomenė–Švyturys–kelias į sėkmę“. Ir šiemet, balandžio 28 dieną, Mykolo Romerio universitete vyks bendruomenių atstovams skirta konferencija, bus pagerbtos konkurso laureatės. „Anykščių rajono bendruomenės taip pat dalyvauja šiame konkurse ir ne sykį yra tapusios nugalėtojomis, – pasidžiaugia meras, susitikimo pradžioje pasidžiaugęs bendruomeniniu judėjimu ir veikiančiomis stipriomis rajono bendruomenėmis. – Su Anykščiais siejasi ir šio konkurso iniciatorius, Mykolo Romerio universiteto lektorius prof. dr. Saulius Nefas.

Be to, dvi Anykščių rajono savivaldybės įstaigos – Anykščių socialinės globos namai ir Anykščių rajono socialinių paslaugų centras – jau yra pasirašiusios su MRU bendradarbiavimo sutartį.  Vadovaujantis jomis, tarp šių įstaigų ir universiteto vystomas aktyvus bendradarbiavimas organizuojant studentų praktikas, inicijuojami bendri projektai, atsižvelgiant į savivaldybės poreikius formuojamos baigiamųjų darbų ir disertacijų temos bei tyrimų kryptys. Tad šio vizito metu MRU ir savivaldybės vadovai aptarė galimybes bendradarbiavimą praplėsti. Kaip pabrėžė universiteto rektorė, lankydamiesi savivaldybėse universiteto atstovai aiškinasi, kuo ši specialistų kalvė gali būti naudinga konkrečiai savivaldybei, nes kiekvienos jos poreikiai skirtingi.

Kaip susitikime teigė rajono meras Sigutis Obelevičius, Anykščių rajone ryškėjančios problemos – ugdymo įstaigų vadovų trūkumas, o esamiems reikėtų gilesnių psichologijos ir vadybos žinių. Savivaldybėje kai kurių specialybių studentai galėtų atlikti praktiką ir išsiugdyti darbui reikalingų įgūdžių. Papildydama merą savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė teigė, kad savivaldybei svarbus ir esamų specialistų kvalifikacijos kėlimas.

MRU rektorė prof. dr. Inga Žilėnienė pažymėjo, kad universiteto siūlomos galimybės gali dar labiau sustiprinti savivaldą bei padėti išspręsti  daugelį savivaldybei kylančių problemų. Universitetas vykdo labai įvairias studijų kryptis: apskaita, edukologija, ekonomika, filologija, finansai, informatika, komunikacija, pedagogika, politikos mokslai, psichologija, socialinis darbas, teisė, turizmas ir poilsis, vadyba, verslas, vertimas, viešasis administravimas, visuomenės saugumas, žmonių išteklių vadyba.

„Šių metų rajono biudžete esame numatę lėšų pedagogų perkvalifikavimui ir, jei universitetas pasiūlys tinkamų programų, mielai jomis naudosimės. Galvojame ir apie stipendijų skyrimą rajono jaunuoliams, studijuojančius rajonui svarbias specialybes“, – planais pasidalija meras.

Šiuo metu universitete studijuoja per 6000 studentų. Populiariausias socialinių mokslų studijų kryptis siūlančiame MRU šiemet studijas pradėjo daugiau nei 1500 pirmakursių iš Lietuvos ir dar 57 užsienio valstybių. 

Europos Komisijos finansuoto „Erasmus+“ projekto „Socialinių inovacijų kultūros kūrimas aukštajame moksle“ (angl. Building the Culture of Social Innovation in Higher Education) tyrimo rezultatai parodė, kad Mykolo Romerio universitetas užima lyderio pozicijas kuriant, įgyvendinant ir palaikant socialines inovacijas Centrinėje ir Rytų Europoje.
Universitetas pirmasis Lietuvoje pradėjo įgyvendinti jungtines studijų programas su Prancūzijos, Austrijos ir Suomijos užsienio universitetais, stipriai išplėtojo mokslo partnerystę su Pietų Korėjos ir kitais Azijos regiono universitetais.
„Anykščiai yra nuolat augantis miestas, atsiranda įvairių specialistų poreikis, todėl labai svarbus miesto ir universitetų bendradarbiavimas. Tikiuosi, kad savivaldybės ir universiteto bendradarbiavimo sutartis bus pasirašyta ir užsimegs partnerystė įvairiose srityse“, – teigia Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.

Vizito Anykščiuose metu MRU atstovai ir kartu su projekto „Gyvenimo startuolis“ turo po Lietuvos mokyklas komanda lankėsi Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje.  Moksleiviai turėjo galimybę išklausyti MRU priėmimo MRU Priėmimo ir rinkodaros skyriaus vadovas Saulius Bugailiškis. paskaitą  „5 ateities kūrimo žingsniai“, kurios metu MRU svečias  pristatė ne tik studijų programas, bet ir pasidalijo praktiniais patarimais apie tai, kaip pasiruošti turiningam studentiškam gyvenimui. „Tokie susitikimai yra labai svarbūs abiturientams, galvojantiems apie studijas aukštojoje mokykloje. Šiemet tokie susitikimai itin svarbūs, – įspūdžiais dalijasi Anykščių Jono Biliūno gimnazijos direktorė Regina Drūsienė. – Per susitikimą aptarėme ir bendradarbiavimo galimybes. Mes šioje srityje jau turime patirties. Daugelį metų bendradarbiaujame su kitais universitetais, o bendradarbiavimas su Mykolo Romerio universitetu, manau, ženkliai praplėstų gimnazistų pasirinkimo galimybes. Viskas, kas daroma mūsų moksleivių gerovei, yra puiku.“
 
Informacija apie Anykščių rajono švietimą
2021–2022 mokslo metais vidutinis bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų amžiaus vidurkis – 53 m.
Bendrojo ugdymo mokyklose dirba 44 (19 proc.) mokytojai vyresni nei 61 m.
2021 m. 72,4 procento mokytojų turėjo ne pilną krūvį. 2020 m. šis rodiklis buvo 76,92 proc. Pokytis per metus – 4,52 proc.
Pareigybės dalis, tenkanti vienam mokytojui 2021 m. buvo 0,83 (2020 m. – 0,78).
Bendrojo ugdymo programos mokinių skaičius  2022 m. – 1898, 2017 m. buvo 2287 mokiniai.
 
 
Justė Brigė
Straipsnis paskelbtas "Savivaldybių žiniose", 2022 Nr. 4 
 

Reklama