NAUJIENOS

7 savivaldybės sujungė pajėgas pritraukti turistus apsilankyti Žiemgalos regione

Kategorija:

Pastaruoju metu savivaldybių viešinimas ir turistų pritraukimas tapo itin svarbiu darbu kiekviename rajone. Tokiu būdu norima pritraukti investicijas, skatinti verslumą ir kviesti žmones gyventi ir mažiau judriuose šalies kampeliuose.
Turizmą skatinti ir plėsti yra įvairių būdų – žmonių pamėgti ir lankytini objektai, festivaliai ar renginiai, įdomios vietos ir unikalūs reiškiniai. Pasvalio rajono savivaldybė, kartu su Biržais, Pakruoju bei kaimynais iš už valstybės ribų (Iecavos, Rundalės, Bauskės ir Viecumniekų savivaldybėmis) sugalvojo turistus pakviesti dažniau lankytis šiek tiek labiau į šiaurę nuklydusiuose rajonuose. Čia kiekvienas norintis galės dalyvauti akcijoje ir laimėti prizų.
7 savivaldybės suvienijo pajėgas ir kartu sukūrė akciją– „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“.  Šis projektas nėra finansuojamas europinėmis lėšomis ir nuo kitų skiriasi tuo, jog savivaldybės savo lėšomis dengiaprojektui įgyvendinti reikalingas išlaidas.Pagrindinė idėjos mintis – šių savivaldybių gyventojus skatinti artimiau susipažinti su galimybėmis plėsti kultūrines žinias ir pažinti kaimyninių rajonų turistinius maršrutus. Kiekvienoje iš jų bus po 2 lankytinas vietas ir 1 renginį, kuriuos aplankius ir atitinkamai atsižymėjus projekto metu sukurtame žemėlapyje-lankstinuke, bus galima laimėti dviratį (kiekvienoje savivaldybėje po 1), išbandyti įvairias pramogas bei nemokamai pasivaišinti restoranų maistu.
Pasvalio krašto muziejuje kovo 1 d. susirinkę visų 7 savivaldybių atstovai galutinai aptarė projekto kertinius akcentus, diskutavo ir sprendė iškilusias problemas. Trumpai pasiklausę projekto pristatymo ir Pasvalio muzikos mokyklos auklėtinių kanklių skambėjimo, savivaldybių merai iškilmingai pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
Pasirašę bendradarbiavimo sutartį, susirinkusieji apžiūrėjo muziejų ir išvyko artimiau susipažinti su vilnos karšimo procesu į Raubonių vandens malūną. Čia savivaldybių atstovus pasitiko ne tik malūno vadovas Vaidotas Gikys, bet ir Lietuvos televizijos žurnalistai. Parengus trumpą reportažą susirinkusieji buvo supažindinti su senuoju vilnos dirbimo keliu: apžiūrėjo veikiančias mašinas, savo rankomis tikrino vilnos kokybę.
Pasvalio turizmo ir informacijos centras į akcijos lankytinų objektų sąrašą įtraukė Pasvalio krašto muziejų ir Dubenuotųjų akmenų ir girnų ekspoziciją (Kalno g., Pasvalys). Raubonių kaimo bendruomenės amatų festivalis „Vilnonės dienos“ buvo pasirinktas kaip pagrindinis akcijos renginys Pasvalio rajone.
Akcijos trukmė – gegužės 6-rugsėjo 10 diena. Norintys dalyvauti akcijos prizų laimėjime (dviračio) turės aplankyti bent 21 objektą ir renginį, tačiau akcijos dalyvis, aplankęs bent 7 objektus/renginius(po 1 objektą kiekvienoje savivaldybėje) turės galimybę laimėti remėjų įsteigtus papildomus prizus.
Su platesne informacija bus galima susipažinti prieš pat akcijos pradžią – balandžio pabaigoje. Norinčius peržiūrėti 

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/163455/laba_diena_lietuva (žiūrėti nuo 24:34 min).

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama