5,7 tūkst. turgavietės prekiautojų skirta 1,7 mln. eurų kompensacijų
  NAUJIENOS

5,7 tūkst. turgavietės prekiautojų skirta 1,7 mln. eurų kompensacijų

Kategorija:

Miestas:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad iki termino pabaigos, rugsėjo 16 d., gyventojai pateikė 7,6 tūkst. paraiškų negrąžintinai turgavietės mokesčio kompensacijai gauti. Kompensacija skirta 5,7 tūkst. turgaviečių prekiautojų, o jiems paskirtų kompensacijų suma - 1,7 mln. eurų.

Dalis smulkiųjų verslininkų (apie 1,5 tūkst.) pateikė paraišką kompensacijai gauti, nors neatitiko LR Vyriausybės nustatytų kriterijų, pavyzdžiui, nedirbo nustatytu laikotarpiu arba vykdė kitą veiklą nei ta, kuri nurodyta, norint pretenduoti į paramą. Apie tai jie informuojami pranešimais Mano VMI.

VMI primena, kad turgaviečių prekiautojai, kurie prekiauja ne maisto produktais ir atitiko LR Vyriausybės nustatytus kriterijus negrąžintinai kompensacijai gauti, supaprastintas paraiškas turėjo pateikti iki rugsėjo 16 d. per Mano VMI. Gyventojams paraiškos pildyti nereikėjo – ji buvo užpildyta VMI turimais duomenimis, todėl ją beliko tik atidžiai perskaityti ir paspausti patvirtinimo mygtuką. Smulkieji verslininkai galėjo gauti iki 300 eurų dydžio kompensaciją, nepriklausomai nuo to, kokią 2020 m. sumą už turgavietės vietos nuomą sumokėjo ar buvo įsipareigoję sumokėti.

Daugiau informacijos apie tai, kas galėjo pretenduoti į turgavietės mokesčio kompensaciją ir kokius kriterijus turėjo atitikti bei kaip vertinamos paraiškos galima rasti VMI svetainėje.

Konsultacijas turgavietės mokesčio kompensacijos klausimais teikia VMI specialistai trumpuoju telefonu 1882 - pasirinkus skiltį „Turgavietės mokesčio kompensacija“ (spausti 1), arba paskambinus konsultantams telefonais pagal aptarnavimo teritorijas. Papildomus telefonus konsultacijoms galima rasti čia, o registracijai į konsultacijas aptarnavimo padaliniuose čia.

623 turgaviečių prekiautojams Šiaulių apskrityje paskirta po 300 eurų, arba bendra negrąžintinų kompensacijų suma – 186 900 eurų.

Iš Šiaulių apskrities gyventojų pateiktų 873 paraiškų dėl turgavietės mokesčio kompensacijos buvo patenkintos 623 paraiškos, pagal savivaldybes:

  • Akmenės r. sav.   24
  • Joniškio r. sav.     18
  • Kelmės r. sav.      50
  • Pakruojo r. sav.    19
  • Radviliškio r. sav.  53
  • Šiaulių m. sav.     371
  • Šiaulių r. sav.        88

Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija


Reklama