NAUJIENOS

5 dalykai, į kuriuos verta atsižvelgti prieš perkant virtuvės plautuvę

Kategorija:

Miestas:

Naujos virtuvės plautuvės pasirinkimas yra investicija, kuri visiškai pakeis Jūsų virtuvės išvaizdą bei funkcionalumą. Kad įsitikintumėte, jog tinkamai išpildote savo svajonių virtuvės viziją, turėtumėte apsvarstyti keletą veiksnių. Šiame straipsnyje yra viskas, apie ką reiktų pagalvoti prieš priimant galutinius sprendimus.

1.       Apsvarstykite medžiagos rūšį

Kalbant apie virtuvės kriaukles, galima rinktis iš daugybės medžiagų: porceliano, nerūdijančio plieno, ketaus. Būkite realistiški ir apgalvokite, kiek kriauklę naudosite ir kaip dažnai planuojate ją valyti. Porcelianinės kriauklės yra linkusios į dėmes ir įbrėžimus, tačiau jos lengvai įveikiamos. Tam tinka šilto vandens ir acto arba švelniai abrazyvios – sodos – derinys, griežtai vengiant agresyvių pramoninių valiklių.

Jei nenorite skirti daug dėmesio plautuvės priežiūrai, būtų protinga investuoti į nerūdijančio plieno plautuvę. Jos atrodo minimaliai ir moderniai, o taip pat bus daug lengviau palaikyti švarą.

2.       Įmontuojamų kriauklių tipai

Į stalviršį patekti gali iš viršaus įleidžiama kriauklė, todėl yra matomi kraštai. Arba plautuvė, sumontuota iš apačios, sukuriant vientisą vaizdą. Pastarojo montavimo būdas maksimaliai padidina turimą erdvę, o taipogi kadangi nėra atbrailų, purvas ir nešvarumai neįstringa tarp kriauklės ir stalviršio krašto. Be to, plautuvės montavimo tipas laikomas aukščiausios klasės pasirinkimu, tad ši stilinga virtuvinė kriauklė netgi gali padidinti jūsų namų perpardavimo vertę.

Iš viršaus įleidžiama kriauklė paprastai yra pigesnis pasirinkimas, tačiau ją valyti reikės tam tikros priežiūros. Bet jei jums patiems tenka įmontuoti kriauklę, tai yra lengvesnis pasirinkimas.

3.       Pasirinkite tinkamą dydį

Renkantis kriauklės dydį nepamirškite numatyto biudžeto - paprastai kuo didesnė kriauklė, tuo aukštesnė kaina. Taip pat turite būti realistiški, kiek naudojate savo kriauklę. Jei nesate aistringas virėjas, tikriausiai galite išsisukti su standartiniu dydžiu (maždaug 55–85 centimetrų ilgio).

Taip pat atkreipkite dėmesį į plautuvės dizaino mastą – mažoje virtuvėje masyvi kriauklė gali užgožti erdvę.

4.       Įvertinkite, ar jums reikės koreguoti vietą kriauklei

Pagalvokite apie savo turimą spintelę, į kurią bus montuojama kriauklė. Atsižvelgdami į tai, ką jau turite, atidžiai pasirinkite tinkamą stilistiką, nebent atliekate pilną remontą. Įsitikinkite, kad turima spintelė gali sutalpinti naujos kriauklės gylį ir išlaikyti svorį. Pavyzdžiui, porcelianinė plautuvė, pripildyta vandens, gali sverti daugiau nei 45 kilogramus – spintelė turi atlaikyti tai.

5.       Plautuvė: vienos dalies ar dviguba?

Jei turite vietos ir finansai leidžia, apsvarstykite dvigubos talpos kriauklę. Tai padeda atskirti nešvarius indus nuo naudojamos kriauklės dalies ir palengvina plovimo procesą. Be to, tai suteikia jums šiek tiek daugiau laiko tarp indų plovimo - tobula, jei turite didelę šeimą.

Rinkitės didelę vienos talpos kriauklę, jei norite vienos didelės erdvės be pertvaros viduryje. Tai idealiai tinka, jei esate linkę plauti daug didelių keptuvių ar serviravimo indų.


Aistė Bielinė
 

Reklama