NAUJIENOS

3 dažniausios valymo įrenginių pasirinkimo klaidos

Kategorija:

Miestas:
Buitinių nuotekų valymo įrenginiai šiais laikais labai populiarūs. Dažniausiai juos naudoja individualių sklypų savininkai, neturintys galimybės naudotis centralizuota kanalizacijos sistema. Toks sprendimas žymiai palengvina kasdienybę. Tačiau, kokios klaidos dažniausiai daromos renkantis valymo įrenginius ir kaip jų išvengti? 

1. Neįvertinamos vietos sąlygos 

Vietos, kurioje planuojama įrengti individualią nuotekų valyklą, sąlygos gali būti labai skirtingos. Norint pasirūpinti sklandžiu montavimo procesu ir ilgaamžiu rezultatu, itin svarbu jas įvertinti. Patariama atkreipti dėmesį tiek į grunto tipą, tiek į sklypo plotą, tiek į nuotekų išleidimo galimybes. Jei netoliese yra upelis ar melioracijos griovys, iš biologinio valymo įrenginio ištekantis vanduo gali būti nuvedamas tiesiai ten.
 
Prieš priimant galutinį sprendimą rekomenduojama atidžiai apgalvoti ir aptarnavimo sąlygas. Įrenginį patariama montuoti lengvai prieinamoje vietoje, kurią būtų galima pasiekti asenizacine mašina – būtent ja reguliariai nusiurbiamas perteklinis dumblas.
 
Vietos sąlygos lemia ir įrenginio dangčio pasirinkimą. Jis gali būti standartinis žalias, su perėjimu, skirtu montuoti važiuojamojoje dalyje, arba plastikinis reguliuojamo aukščio. Pirmasis rekomenduojamas tais atvejais, kai nuotekų valymo įrenginys apželdinamas veja. Antrasis, kaip jau išduoda pats pavadinimas, gali būti montuojamas po važiuojamąja dalimi arba ten, kur planuojama kloti trinkeles. Trečiojo tipo dangtis leidžia sutaupyti vietos, todėl tinka mažuose sklypuose. 

2. Nenumatomas susidarančių nuotekų kiekis

Nuotekų valymo įrenginiai gali būti skirtingo galingumo, iš kurių populiariausi – skirti vienbučiam namui. Valandinis jų našumas negali būti mažesnis nei 180 l per valandą, o paros – 0,8 m3 per dieną. Tokio tipo įrenginio visiškai pakanka vienam šeimos ūkiui. Tačiau šiuo atveju patariama būti itin atidiems. Pasitaiko nesąžiningų įmonių, kurios gamina mažesnio našumo įrenginius ir pardavinėja juos kaip standartinius.

 
Per didelė nuotekų valyklos apkrova gali sukelti įvairias problemas. Visų pirma atsiranda rizika, kad jau per pirmuosius eksploatavimo mėnesius juose susikaups didelis perteklinio dumblo kiekis. Įprastai jį reikia šalinti maždaug kartą per metus. Tačiau esant tokiais situacijai dumblas asenizacine mašina turėtų būti nusiurbiamas kur kas dažniau.
 
Jei yra per mažas įrenginio valandinis našumas, iškyla grėsmė, kad susidarantis didelis momentinis nuotekų srautas išplaus dumblą. Dėl šios priežasties gali būti užkemšamas infiltracijos šulinys ir gruntas. Taip nuotekos pradeda tekėti atgal į valymo įrenginį, todėl jo efektyvumas laikui bėgant mažėja. 

3. Pasirenkamas poreikių neatitinkantis gamintojas 

Šiais laikais yra daug įmonių, siūlančių buitinių nuotekų valymo įrenginius. Todėl renkantis sau tinkamiausią rekomenduojama gerai apgalvoti asmeninius poreikius. Pakankamai dažnai tokiais atvejais prireikia papildomų paslaugų, tokių kaip techninio projekto sudarymas, montavimas ar profesionalios konsultacijos. Labai patogu, kai visas jas galima gauti iš vienų rankų. Tai padeda sutaupyti laiko ir išvengti didesnių išlaidų.
 
Ilgametę patirtį sukaupę savo srities specialistai – bene geriausias sprendimas tiems, kurie nori išvengti dažniausiai pasitaikančių valymo įrenginio pasirinkimo klaidų. Kompetentingi darbuotojai išsamiai atsako į rūpimus klausimus, todėl visas procesas tampa kur kas paprastesnis ir sklandesnis.
 
Aistė Bielinė

Reklama