2020 metais didės kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokestis
  NAUJIENOS

2020 metais didės kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokestis

Kategorija:

Miestas:
2020 m. sausio 21 d. Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis pasirašė papildomą susitarimą su LR Kultūros ministerija prie 2018 m. spalio 4 d. memorandumo „Dėl bendradarbiavimo siekiant didinti savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimą“. Memorandumo papildomas susitarimas pasirašytas pripažįstant, kad savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai yra vieni mažiausių viešajame sektoriuje, siekiant bendromis pastangomis didinti savivaldybių  kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus.

Memorandume susitarta 2020 metais skirti papildomą finansavimą savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti, užtikrinant, kad valstybės ir savivaldybės lėšomis savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai vidutiniškai didėtų ne mažiau kaip 10 %.

Tikime, kad kultūrai skiriamos lėšos sukuria ne tik pridėtinę ekonominę vertę, užtikrina socialinius ir kultūrinius poreikius visuomenėje, bet ir didina regionų ir vietos savivaldos patrauklumą, stiprina kultūrinį identitetą. Manome, kad, siekiant išvengti neigiamų pasekmių kultūros politikos raidai, būtina užtikrinti nuoseklų savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų augimą.

 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija


Reklama