NAUJIENOS
Apdovanoti šimtukininkai iš Pamario

2020-ieji – bendruomenių metai

Kategorija:

Miestas:
Bendruomenėse dažnai gimsta įvairiausios iniciatyvos. Jos jungia aktyvius, veiklius gyventojus, kurie nestokoja idėjų ir entuziazmo nuveikti didelius darbus savo bendruomenės labui. Šiuo Rokiškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu paskelbti kitus metus – bendruomenių metais, norima parodyti didesnį savivaldos dėmesį bendruomeninėms organzacijoms ir sudaryti palankesnes bei patrauklesnes sąlygas dalyvauti bendruomeninėje veikloje.
Ir nors šiuo metu tikslus lėšų poreikis dar nėra žinomas, planuojama susitikti su bendruomenių pirmininkais ir aptarti konkrečius bendruomenių poreikius ir lūkesčius: nuo prisidėjimo organizuojant bendruomenių šventes iki mokymų, seminarų, išvykų į kitas bendruomenes pasisemti gerosios patirties, kuriant socialinius verslus.
Už komunalines paslaugas mokėti neteks
Neseniai vykusiame susitikime su bendruomenių pirmininkais buvo diskutuojama dėl bendruomenių panaudos sutartimi valdomų patalpų komunalinių paslaugų mokesčių. Rokiškio rajono savivaldybės taryba P R I T A R Ė sprendimui atleisti bendruomenes, turinčias asociacijos statusą, nuo panaudos ar nuomos pagrindais perduoto savivaldybės turto nuomos eksploatavimo ir kitų su turto išlaikymu susijusių mokesčių: komunalinių paslaugų, šilumos, elektros energijos ir vandens. Vientintelė sąlyga, kad turtas nebūtų naudojamas ūkinei – komercinei veiklai vykdyti.
Tokiu būdu norima skatinti bendruomenių atstovus burtis, vykdyti ir įgyvendinti įvairias veiklas!
  1. Stumbrio asmeninio archyvo nuotr.

Justina Daščioraitė 
Rokiškio rajono savivaldybės
Mero patarėja
 

Reklama