NAUJIENOS

2019 rugsėjo 21 d. 12.30 val. kviečiame į latvių tapytojo Gederto Eliaso darbų parodos atidarymą Biržų krašto muziejuje „Sėla“

Kategorija:

Miestas:
Gedertas Eliasas yra vienas iškiliausių XX a. Latvijos tapytojų, gyvenęs tada, kai didieji istoriniai įvykiai ne vieną sykį keitė ne tiktai Latvijos, bet ir kitų Europos tautų likimus ir neabejotinai paveikė XX a. meno raidą.
Nors G. Eliasas yra vienas žymiausių latvių realizmo meistrų, o jo tapyti kaimo vaizdai yra latvių tapybos aukso fondas, tačiau jis kartu ir vienas ryškiausių fovizmo ir neoklasicizmo atstovų latvių vaizduojamajame mene. Didžioji G. Eliaso gyvenimo dalis – 30 metų – yra susieta su Latvijos meno akademija, kurioje jis vadovavo aktų tapybos klasei bei figūrinės tapybos studijai. Kartu nemažai laiko skirta ir mokslinei veiklai – nuo 1927 iki 1940 m. dirbo leidžiant Latvijos enciklopediją, vadovavo visuotinio meno skyriui.
G. Eliaso kūrybinis palikimas gausus – daugiau nei 1000 aliejinės tapybos darbų, beveik 600 akvarelių, 200 pastelių, daugiau nei 2000 piešinių, nemažai straipsnių įvairiais meno klausimai.  Didžioji darbų dalis yra saugoma Jelgavos G. Eliaso Istorijos ir meno muziejaus rinkiniuose. G. Eliaso darbai randami ne tiktai Latvijos muziejuose,  bet ir daugelyje Europos muziejų, pvz., Modernaus meno muziejuje Paryžiuje, Maskvoje, Helsinkyje, Osle, Malmėje.

Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija

Lina Kuncytė
Biržų krašto muziejaus „Sėla“
Komunikacijos ir parodų skyriaus vedėja
 
 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama