NAUJIENOS

2019 m. rugsėjo 23-spalio 13 d. koncertai

Kategorija:

Miestas:
Rugsėjo 28 d., šeštadienį, 19 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje
Filharmonijos sezono pradžios koncertas
„Rojaus paukščiai“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas ir dirigentas SERGEJ KRYLOV (smuikas)
Programa: ALGIRDAS MARTINAITIS – „Rojaus paukščiai“ (versija styginių orkestrui)
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Simfonija Nr. 29 A-dur, KV 201
NICCOLÒ PAGANINI – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1 D-dur, op. 6
79-ąjį nacionalinės filharmonijos koncertų sezoną įvairia ir patrauklia programa pradeda Lietuvos kamerinis orkestras ir jo meno vadovas, smuikininkas ir dirigentas Sergejus Krylovas.
Koncerto pradžioje skambės lietuvių kompozitoriaus Algirdo Martinaičio opusas „Rojaus paukščiai“ (versija styginių orkestrui), apie kurį kalba pats autorius: „Šis kūrinys 1981 metais buvo parašytas elektrinei violončelei ir fonogramai. Ilgainiui tenka peržiūrėti ankstesnius opusus: kartais randant juose „jaunystės klaidų“, kartais atlikėjai pageidauja naujo varianto. Apie versiją styginių orkestrui mąsčiau ir anksčiau. Dabartinėje „Rojaus paukščių“ muzikoje atsirado daugiau ritminio judesio, orkestro linijų, „margaplunksniškumo“, kurio rojuje niekada nebus per daug. Ir klausytojai juk laukia „pamaloninimo“ garsais, o gal net ir vyliaus?“ Muzikologė Laimutė Ligeikaitė primena, kad „atlikti A. Martinaičio kūrinius nepaprastai sunku, nes reikia groti ne vien natas, o tos natos reiškia ne vien garsą. Jo kūryba reikalauja turėti bent kiek adekvačios patirties, žinoti kontekstą, ir ne vien muzikinį.“ Bet juk „Rojaus paukščius“ šįvakar atliks Lietuvos kamerinis orkestras!
Simfoniją Nr. 29 A-dur Wolfgangas Amadeus Mozartas sukūrė būdamas aštuoniolikos. Tai viena iš populiariausių jo ankstyvųjų, Zalcburgo laikotarpio kompozicijų: grįžęs iš Vienos, kur viešėjo su tėvu, Mozartas parašė šią tobulos formos, meistriškos faktūros simfoniją.
Niccolò Paganini buvo ne tik iškilus smuiko virtuozas, bet ir naujo – romantinio – atlikimo stiliaus pradininkas. Penki jo smuiko koncertai žymi svarbų šio žanro raidos etapą. Jų stiliui būdinga spalvinga harmonija, italų folkloru ir ritmais pagrįstas melodingumas, improvizaciškumas, romantinis polėkis. Tobulai išmanęs instrumento galimybes Paganini neregėtai drąsiai naudojo visus grojimo smuiku technikos būdus, jo novatoriški kūriniai turėjo daug įtakos instrumentinio koncerto žanro raidai. Itin virtuozišką, 1811 m. sukurtą Pirmąjį koncertą grieš mūsų ir viso pasaulio publikos itin vertinamas emocionalusis S. Krylovas.
Bilietai – 15, 20, 30, 40 Eur
 
Rugsėjo 29 d., sekmadienį, 12 val. Valdovų rūmų Renginių salėje
Koncertas visai šeimai „Karlsono mokyklėlė“
KLAIPĖDOS BRASS KVINTETAS
Aktorius AURELIJUS LIŠKAUSKAS
Režisierius NERIJUS GEDMINAS
Programoje – Piotr Čaikovskij, Jacques Offenbach, Gennadij Gladkov
Švedijos sostinėje Stokholme, ant daugiabučio namo stogo, už kamino, stovi mažas namelis. Jame gyvena „gražus, protingas ir gerai įmitęs vyrukas pačiame jėgų žydėjime“, vardu Karlsonas. Apie jį savo knygelėse papasakojo rašytoja Astrida Lindgren, gyvenusi Karlsono kaimynystėje ir turbūt ne kartą jį sutikusi per pasivaikščiojimus.
Šis nenuorama, kuris niekaip nenori suaugti, labiausiai mėgsta išdykauti. Su juo niekada nebūna nuobodu, jo galva pilna įvairiausių idėjų. Štai dabar Karlsonas nusprendė mokytis groti trimitu. Ir ne tik trimitu, o visais variniais pučiamaisiais instrumentais iš karto! Ne tik pats mokytis, bet ir kitus pamokyti.
Kaip jam pavyks įgyvendinti savo sumanymus, pamatysite apsilankę „Karlsono mokyklėlėje“. Joje sutiksite ne tik aktoriaus Aurelijaus Liškausko vaidinamą Karlsoną, bet ir Klaipėdos brass kvintetą. Tai bus linksmas muzikinis užsiėmimas, kuriame netrūks netikėtumų ir išdaigų. Ateikite patys, atsiveskite visus Karlsoną jau pažįstančius ir apie jį dar negirdėjusius pyplius bei suaugėlius!
Bilietai – 6, 8, 10 Eur
 
Spalio 4 d., penktadienį, 19 val. Nacionalinėje dailės galerijoje
Festivalio „Gaida“ koncertas. Pasaulinė fortepijono ir elektronikos įžymybė Francesco Tristano su Lietuvos kameriniu orkestru
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas FRANCESCO TRISTANO (fortepijonas, elektronika)
Programa: DOMINYKAS DIGIMAS – Naujas kūrinys kameriniam orkestrui (premjera, 2019); ARVO PÄRT – „Adam’s Lament“ („Grammy“ apdovanojimas); FRANCESCO TRISTANO – „Island Nation“ fortepijonui ir orkestrui; fragmentai iš albumo „Tokyo Stories“; „Live electronic music set“ (solinis pasirodymas su gyva elektronika)
Pasaulinio garso pianistas ir elektroninės muzikos žvaigždė Francesco Tristano pirmą kartą koncertuos Lietuvoje. Charizmatiškasis atlikėjas ne tik koncertuos su Lietuvos kameriniu orkestru, bet ir pristatys solinę programą fortepijonui ir kitiems klavišiniams instrumentams bei elektronikai. Dienraštis „The New York Times“ apie 38-erių pianistą Francesco Tristano rašo, kad jo atlikimo maniera pasižymi ypatingu ritminiu gaivališkumu ir „nepaprastu spalvingumu, suteikiančiu muzikai įtraukiančios aistros“. 
F. Tristano yra daugelio talentų menininkas: pianistas, kompozitorius, techno ir džiazo muzikos atlikėjas, savo programose suvedantis skirtingas epochas, žanrus ir stilius. Būdamas puikus klasikos interpretuotojas, ypač mėgstantis Johanno Sebastiano Bacho bei XX-XXI a. muziką, jis mielai įsitraukia ir į šiuolaikinės elektroninės – techno ir hauso – muzikos pasaulį. Jis bendradarbiauja tiek su klasikos atlikėjais, tiek, pavyzdžiui, su amerikietiškojo techno muzikos pionieriais Derricku May, Carlu Craigu ar Europos moderniojo džiazo architektu vadinamu Micheliu Portalu.
F. Tristano savo kūryboje vadovaujasi šūkiu „Muzika yra muzika“, kurį Europos moderniosios muzikos klasikas Albanas Bergas kadaise pasakė garsiajam savo kolegai iš Amerikos, simfodžiazo pradininkui George’ui Gershwinui, turėdamas minty ribų tarp „rimtosios“ ir populiariosios muzikos sąlygiškumą. Juk geriau įsiklausius, J. S. Bacho muzikos ritminis pulsas gali priminti ir... elektroninį „groove’ą“.
Bilietai į šį koncertą platinami „Bilietai.lt“ kasose ir internetiniame portale.
Bilietai – 20, 25, 30, 40, 50 Eur
Koncerto rengėjas VšĮ „Vilniaus festivaliai“
 
Spalio 6 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Baltijos giesmė“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Programa: TEISUTIS MAKAČINAS – „Atspindys“; ARVO PÄRT – „Fratres“; PĒTERIS VASKS – Styginių kvartetas Nr. 3; EDUARDAS BALSYS – Styginių kvartetas (kompozitoriaus 100-mečiui)
Apgalvotomis koncertinių programų koncepcijomis išsiskiriantis Čiurlionio kvartetas šįkart pristato Baltijos šalių muziką. Lietuvai atstovauja du gerai žinomi autoriai. Tai šiuolaikinės akademinės bei lengvosios muzikos kūrėjas Teisutis Makačinas, pernai įsimintinais koncertais atšventęs savo jubiliejų. Ne kartą yra skambėjęs ir jo kūrinys styginių orkestrui „Atspindys“, inspiruotas Juozo Naujalio „In monte Oliveti“ motyvo. Šiame koncerte opusas atgimsta autoriaus sumanytu kamerinio ansamblio versijos pavidalu. Visus 2019 metus švenčiame vieno iškiliausių Lietuvos kūrėjų Eduardo Balsio 100-ąsias gimimo metines. Koncerte skambės ankstyvasis autoriaus opusas – vienintelis jo styginių kvartetas, padiktuotas, anot paties E. Balsio, „emocionalios minties“. Latvių muziką reprezentuoja bene geriausiai pasaulyje žinomo kaimynų kūrėjo (beje, baigusio Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kontraboso klasę, trejus metus grojusio Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre) Pēterio Vasko Trečiasis styginių kvartetas, kaip ir visa jo muzika, pasižymintis ypatingu subtilumu ir dvasingumu. Įžymusis estas Arvo Pärtas yra dažniausiai pasaulyje atliekamas kompozitorius. Jo nemirtingas opusas „Fratres“ („Broliai“) – bene populiariausias kūrinys, atliekamas įvairiausių sudėčių ansamblių. Šį nepakartojamą A. Pärto „tintinnabuli“ („varpelių“) skambesį šįkart perteikia styginių kvartetas.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
Spalio 12 d., šeštadienį, 19 val. Nacionalinėje dailės galerijoje
Festivalio „Gaida“ koncertas
Kanados muzikos sensacija Tanya Tagaq su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, dirigentas Modestas Pitrėnas
TANYA TAGAQ (vokalas)
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistės: RŪTA LIPINAITYTĖ (smuikas), INDRĖ BAIKŠTYTĖ (fortepijonas)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Informacija apie programą bus paskelbta vėliau
Į Vilnių atvažiuoja „Polar Punk“ tituluojama Kanados muzikos sensacija, įžymiosios Björk scenos partnerė Tanya Tagaq. Spalio 12 d. ši stulbinančio balso menininkė rengia ypatingą pasirodymą su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.
Tanya Tagaq visame pasaulyje garsėja kaip itin savita inuitų gerklinio dainavimo atlikėja. Jos dainavimo maniera apibūdinama kaip laukinė, paslaptinga, keista, nuostabi, o ji pati vadinama didžiausia Kanados muzikos sensacija, nors jos albumai labiau priklauso world music kategorijai.
Tanya Tagaq yra istorijų be žodžių pasakotoja ir garsų skulptorė. Ji yra Kanados čiabuvė, kilusi iš šiaurinėje Kanados teritorijoje esančio nedidelio Nunavuto miestelio Keimbridž Bėjaus. Tačiau unikaliu ir tradiciniu gerkliniu dainavimu ji susidomėjo jau išvykusi studijuoti – Naujosios Škotijos menų ir dizaino koledže Halifakse ji baigė vaizduojamųjų menų studijas. Pasak dainininkės, anuomet viename iš mamos gautų siuntinių ji rado gerklinio dainavimo įrašą, kuriame išgirdo „savo kraštą“: iš ilgesio Nunavuto poliarinėms vasaroms, savitam žydinčios tundros grožiui, ji pati pradėjo improvizuoti. Susiradusi daugiau senųjų gerklinio dainavimo atlikėjų įrašų, Tagaq susikūrė unikalią dainavimo manierą, atstojančią net dviejų žmonių dainavimą vienu metu. Be to, ji savo pasirodymus rengia kaip balso performansus, įvelkamus į elektroninę, metalo ir roko muzikos elementus sujungiančią garsinę terpę.
Tiek Kanadoje, tiek svetur Tanya Tagaq pirmiausia išgarsėjo bendradarbiavimu su įžymiąja Björk jos koncertiniuose turuose ir 2004 m. įrašytu albumu „Medúlla“. Nuo 2006 m. debiuto su projektu „Nunavut“ ji rengia bendrus pasirodymus su „Kronos“ kvartetu. 2015 m. kvarteto užsakymu Tanya Tagaq sukūrė naują kūrinį projektui „Fifty for the Future“, kurį legendinis kolektyvas 2016 m. atvežė ir į festivalį „Gaida“.
Bilietai – 20, 25, 30, 40, 50 Eur
Koncerto rengėjas VšĮ „Vilniaus festivaliai“
 
Spalio 13 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Vizijos“
Lietuvių kompozitorių muzikos kompaktinės plokštelės pristatymas
Ansamblis MUSICA HUMANA
Solistai: SIMONA LIAMO (sopranas), ALGIRDAS VIZGIRDA (fleita), ROBERTAS BEINARIS (obojus), GEDIMINAS KVIKLYS (klavesinas)
Programoje – Motiejus Radvila, Eduardas Balsys, Mykolas Kleopas Oginskis, Remigijus Šileika, Juozas Tallat-Kelpša, Juozas Naujalis, Vaida Striaupaitė-Beinarienė, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Algirdas Martinaitis, Galina Savinienė
Kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“ šį rudenį išleidžia naują kompaktinę plokštelę „Vizijos“. Joje įrašyti lietuvių kompozitorių kūriniai šiame koncerte suskambės gyvai. Albumo iniciatorius – „Musica humana“ meno vadovas Robertas Beinaris, siekiantis praturtinti ansamblio repertuarą ir dar labiau populiarinti lietuvių muziką tiek tėvynėje, tiek užsienio šalyse. Ansamblis pateikia šešių šimtmečių Lietuvos autorių muzikos panoramą nuo XVI a. pabaigos iki XXI amžiaus, nuo Renesanso iki mūsų dienų.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
KONCERTAI  KITUOSE  MIESTUOSE
 
Rugsėjo 24 d., antradienį, 18.30 Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Kamerinės muzikos koncertas
Vokalinis duetas CANTUS CORONATUS: SIMONA LIAMO (sopranas), NORA PETROČENKO (mecosopranas)
Ansamblis MUSICA HUMANA
BIRUTĖ ASEVIČIŪTĖ (fortepijonas, el. vagonai)
Programoje – Algirdas Martinaitis, Vaida Striaupaitė-Beinarienė, Algimantas Kubiliūnas, Zita Bružaitė, Loreta Narvilaitė, Pēteris Vasks, Egils Straume, Peeter Vahi
 
Rugsėjo 27 d., penktadienį, 10.30 ir 11.45 val. Žiežmarių kultūros centre
Spalio 13 d., sekmadienį, 12 val. Renginių ir poilsio centre „Gervalis“, Klykių k., Utenos r.
Edukacinis koncertas visai šeimai „Senukas augino dygliuotą agavą“
Pagal Violetos Palčinskaitės knygą „Eilėraščiai iš namų“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Rašytoja VIOLETA PALČINSKAITĖ
VYGANTAS KAZLAUSKAS (gitara, vokalas)
Aktorė INDRĖ LIUTKEVIČIŪTĖ
Režisierė DALIA STORYK
Rašytoja ir poetė Violeta Palčinskaitė dalyvauja jau ne vienoje Filharmonijos programoje visai šeimai. Šis koncertas pavadintas pagal vieną poetės eilėraštį iš knygos „Eilėraščiai iš namų“:
„Senukas augino dygliuotą agavą / Kas rytą ji gerdavo saldžią kakavą...“
Apie savo skaitytojus, klausytojus V. Palčinskaitė sako: „Rašau vaikui, kuris nors ir laiko rankoje mobilų telefoną, yra tas vaikas, kuriam reikia paslapčių ir kuris ieško seno apdulkėjusio močiutės albumėlio...“
Tad šiame koncerte susitiksite su poete ir muzikantais, taip pat išvysite Dygliuotos Agavos nuotykius...
 
Rugsėjo 29 d., sekmadienį, 15 val. Trakų pilies Didžiojoje menėje
Iš ciklo „Muzika Trakų pilyje“. „Širdies melodijos“
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
Solistė DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)
Programa: EDVARD GRIEG – Vokalinis ciklas „Širdies melodijos“, op. 5 (Hanso Christiano Anderseno ž.); Styginių kvartetas Nr. 1, op. 27 g-moll
Daugiau nei penkis dešimtmečius klasikines vertybes puoselėjantis Lietuvos nacionalinės, Baltijos asamblėjos ir kitų svarbių premijų laureatas Valstybinis Vilniaus kvartetas ir jauna dainininkė Dovilė Kazonaitė kviečia pasinerti į romantišką Edvardo Griego muziką. Retai Lietuvos scenose skamba E. Griego vokalinis ciklas pagal Hanso Christiano Anderseno eiles „Širdies melodijos“, pelnęs kompozitoriui dar ir vokalinės kūrybos meistro šlovę. Atskiros ciklo dainos buvo aranžuojamos ir dainuojamos netgi lengvojo žanro atlikėjų, tokių kaip Frankas Sinatra. Šįkart emocionalų keturių dainų ciklą apie meilę su kvartetu atlieka LNOBT solistė, Metų operos viltis D. Kazonaitė. Koncerte taip pat skambės monumentalus E. Griego Styginių kvartetas Nr. 1, op. 27 g-moll, laikomas labiausiai simfonišku autoriaus kamerinio žanro kūriniu. Pats kompozitorius jį apibūdino kaip pasakojimą apie norvegų krašto gamtą ir žmogaus dvasinio pasaulio atspindį. Klasikinis keturių dalių kvartetas pasižymi vientisumu, E. Griegas čia pasitelkia leitmotyvų principą – pagrindine tema tampa charakteringas norvegiškos melodijos fragmentas, kuris simboliškai reiškia ir likimą.
Bilietai – 10, 12 Eur
 
Spalio 1 d., antradienį, 17 val. Kupiškio meno mokykloje
Edukacinis koncertas visai šeimai „Parodos paveikslėliai“
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
DONATAS BUTKEVIČIUS (kontrabosas)
Koncertą veda VIKTORAS GERULAITIS
Programoje – Modesto Musorgskio siuita „Parodos paveikslėliai“ (styginių kvintetui aranžavo R. Pattersonas)
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Spalio 3 d., ketvirtadienį, 17 val. Elektrėnų meno mokykloje
Edukacinė programa „Pradžioje buvo žodis..., po to džiazas...“
JAZZ CLASSIC TRIO:
ARNOLDAS GURINAVIČIUS (klavišiniai)
VIKTORAS LABANAUSKAS (kontrabosas)
SAULIUS ASTRAUSKAS (mušamieji)
Koncertą veda SAULIUS ASTRAUSKAS
Programoje – džiazo istorija ir kompozicijos
Bilietai – 2, 3 Eur
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Spalio 4 d., penktadienį, 18 val. Žiežmarių kultūros centre
„Žiežmariai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2019“ sezono pradžios koncertas
„Muzika gyvai”, programa iš ciklo „Koncertai – susitikimai su Nacionalinės premijos laureatais“
PETRAS GENIUŠAS (fortepijonas)
Koncertą veda ROKAS ZUBOVAS
Programoje – Fryderyk Chopin, Ferenc Liszt, George Gershwin
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba
 
  • Daugiau informacijos apie Filharmonijos rengiamus koncertus rasite interneto svetainėje www.filharmonija.lt.
  • Filharmonija pasilieka teisę keisti koncertų programas ir jų atlikėjus.
Primename, kad koncertų metu fotografuoti, filmuoti ar daryti garso įrašus be Filharmonijos administracijos leidimo draudžiama. Žiniasklaidos
  • atstovai, ketinantys fotografuoti, filmuoti ar daryti garso įrašą Filharmonijos patalpose, turėtų kreiptis į LNF Visuomenės informavimo skyrių.
 
 
Kontaktams:
Skirmantė Valiulytė
LNF atstovė spaudai
Tel.: (8 5)  266 5242 
Mob.: 8 686 53307
El. p.: skirmante.valiulyte@filharmonija.lt
 

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama