2019 m. gruodžio 30 d. – 2020 m. sausio 31 d.
  NAUJIENOS

2019 m. gruodžio 30 d. – 2020 m. sausio 31 d.

Kategorija:

Miestas:
KONCERTAI   VILNIUJE
 
Gruodžio 31 d., antradienį, 18 ir 20 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje
Naujametis koncertas „Atsisveikinimo simfonija“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas ir dirigentas SERGEJ KRYLOV (smuikas)
Programa:
JOHANN SEBASTIAN BACH – Arija iš Orkestrinės siuitos Nr. 3 D-dur, BWV 1068; Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 2 E-dur, BWV 1042; JOSEPH HAYDN – Simfonija Nr. 45 fis-moll („Atsisveikinimo“), Hob. I:45
Naujųjų metų išvakarėse Lietuvos kamerinio orkestro koncerto programoje – dviejų genijų, baroko ir klasicizmo atstovų – Johanno Sebastiano Bacho ir Josepho Haydno muzika. Skambės populiarioji Bacho Arija iš Orkestrinės siuitos Nr. 3 D-dur ir Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 2 E-dur, sukurtas Kėtene, kompozitoriui dirbant kunigaikščio Leopoldo rūmų kapelos vadovu. Pirmasis Bacho biografas J. N. Forkelis taikliai apibūdino koncertą: „Jo grožiui apsakyti nėra žodžių.“ Soluos orkestro meno vadovas, smuikininkas Sergejus Krylovas.
Apie Haydno Simfoniją Nr. 45 fis-moll („Atsisveikinimo“) dėl jos neįprastumo pasakojamos įvairios legendos. 1772 m. Haydno globėjas ir darbdavys kunigaikštis Esterházy su svita ir orkestru per ilgai užsibuvo vasaros rezidencijoje: orkestrantai ten gyveno prastomis sąlygomis, šalo ir sirgo. Tiesiai to pasakyti kunigaikščiui nesiryžo net kapelmeisteris Haydnas. Tuomet jis sukūrė naują simfoniją ir pakvietė kunigaikštį pasiklausyti, o kūrinio pabaigoje surengė spektaklį: po įprastos greitosios finalo dalies suskambo lėtas Adagio, ir orkestro muzikantai, gesindami ant pultų žvakes, vienas po kito paliko sceną. Liko griežti tik pats Haydnas ir orkestro koncertmeisteris. Kunigaikštis užuominą suprato ir netrukus baigė vasaros sezoną.
Viena ilgiausiai gyvuojančių Filharmonijos naujamečių koncertų tradicijų – senųjų metų palydos skambant šiai Haydno simfonijai. Jau daugiau kaip 50 metų Lietuvos kamerinio orkestro muzikantai groja legendinį kūrinį viena po kitos gęstant žvakėms...
Bilietai – 15, 20, 30, 40 Eur
 
Gruodžio 31 d., antradienį, 19 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre
Naujametis vakaras su Vilniaus kvartetu
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
ONUTĖ GRAŽINYTĖ (fortepijonas)
ARNOLDAS GURINAVIČIUS (kontrabosas)
Programa:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Styginių kvartetas G-dur, op. 18 Nr. 2 („Komplimentierquartett“); FRANZ SCHUBERT – „Forelių“ kvintetas fortepijonui, smuikui, altui, violončelei ir kontrabosui A-dur, op. post. 114 / D. 667 („Forellenquintett“)
Senųjų metų palydos griežiant subtilųjį Franzo Schuberto „Forelių“ kvintetą („Forellenquintett“) jau seniai tapo gražia Vilniaus kvarteto ir jo bičiulių tradicija. Paskutinį 2019-ųjų vakarą styginių kvartetas šį kūrinį atlieka Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus salėje su ilgamečiu scenos partneriu kontrabosininku Arnoldu Gurinavičiumi bei jaunosios kartos pianiste Onute Gražinyte, šiuo metu studijuojančia Hanoverio muzikos, teatro ir medijos akademijoje.
Naujametį vakarą greta „Forelių“ kvinteto Vilniaus kvartetas pagrieš ir žavųjį Ludwigo van Beethoveno Antrąjį styginių kvartetą G-dur, kurį Vienos klasikas rašė 1798–1800 m. ir dedikavo Bohemijos aristokratui, savo mecenatui Josephui Franzui von Lobkowitzui. Kvartetas turi gana originalią, tačiau ne paties Beethoveno sugalvotą paantraštę – „Komplimentierquartett“, pažodžiui verčiamą kaip „strykų ir reveransų kvartetas“. Tai siejama su jau kūrinio pradžioje pasigirstančia, pirmojo smuiko gracingai vinguriuojama melodija. Beje, toks pat pavadinimas buvo „prilipdytas“ ir 1799 m. sukurtam Josepho Haydno kvartetui, o Beethovenas, kaip žinia, tuo metu buvo jo mokinys.
Bilietai – 15, 20 Eur
 
Gruodžio 31 d., antradienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Naujametis koncertas „Simfoninė salvė Naujiesiems“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistės: KATERINA TRETYAKOVA (sopranas)
ANASTASIA LEBEDYANTSEVA (mecosopranas)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Koncertą veda VIKTORAS GERULAITIS
Programa: CHARLES GOUNOD – Baleto muzika iš operos „Faustas“; CAMILLE SAINT-SAËNS – Dalilos arija iš operos „Samsonas ir Dalila“; JULES MASSENET – Gavotas „Obéissons quand leur voix appelle“ iš operos „Manon“; CHARLES GOUNOD – Safo arija „Ô ma lyre immortelle“ iš operos „Safo“; Džuljetos arija „Je veux vivre“ iš operos „Romeo ir Džuljeta“; CAMILLE SAINT-SAËNS – Bakchanalija iš operos „Samsonas ir Dalila“; LÉO DELIBES – „Gėlių duetas“ iš operos „Lakmė“; GEORGES BIZET – Uvertiūra iš operos „Karmen“; Karmen arija „Chanson bohémienne“ iš operos „Karmen“; LUIGI ARDITI – Valsas „Il bacio“; AGUSTÍN LARA – Daina „Granada“; FRANZ LEHÁR – Džuditos arija iš operetės „Džudita“; GERÓNIMO GIMÉNEZ – fragmentai iš sarsuelos „La boda de Luis Alonso“; daina „Zapateado“ iš sarsuelos „La tempranica“; GIOACCHINO ROSSINI – „Kačių duetas“; STANISLAO GASTALDON – Daina „Musica proibita“; GIUSEPPE VERDI – Arija „Libiamo ne’ lieti calici“ iš operos „Traviata“; JOHANN STRAUSS  – „Radeckio maršas“, op. 228
Tradiciškai paskutinį metų vakarą Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir jo vadovas maestro Modestas Pitrėnas klausytojams dovanoja įspūdingą šventę. Naujųjų išvakarėse skambant nuotaikingoms simfoninėms miniatiūroms ir populiarių Vienos operų ir operečių arijoms Filharmonijos skliautus drebins simfoninės muzikos garsų salvės. Į šventinę simfoniją įsilies žavingų solisčių duetas – tai Katerina Tretyakova (sopranas) ir Anastasia Lebedyantseva (mecosopranas).
Lietuvoje, Austrijoje ir Vokietijoje dainavimo meną studijavusi K. Tretyakova pastaruoju metu pagrindinius vaidmenis kuria prestižiniame Barselonos „Liceo“ operos teatre, o Lietuvoje jos retų pasirodymų laukia ne vienas šios dainininkės balso gerbėjas. Ši solistė 2013 m. laimėjo vieną reikšmingiausių ir svarbiausių dainininkų konkursų Europoje Francisco Viñas konkursą, kuriame 1992 m. triumfavo ir Violeta Urmana.
A. Lebedyantseva pastaruoju metu puikiai pažįstama Lietuvos publikai – po studijų Maskvoje ir Rygoje atvykusi studijuoti į Lietuvą, I. Milkevičiūtės klasę, mūsų šalyje ji aktyviai rengia pasirodymus, 2018 m. pavasarį su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniu orkestru dainavo G. Verdi operoje „Falstafas“ Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, o šių metų pavasarį su maestro Pitrėno diriguojamu Filharmonijos kolektyvu pasirodė šventinėje Richardo Strausso muzikos fiestoje.
Bilietai – 25, 30, 40, 50 Eur
 
Sausio 4 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Kamerinės muzikos koncertas „Prancūziškos svajos“
Ansamblis MUSICA HUMANA
VILNIAUS UNIVERSITETO KAMERINIS ORKESTRAS
(vadovas Modestas Jankūnas)
Solistai: SIMONA LIAMO (sopranas), ROBERTAS BEINARIS (obojus), GABRIELĖ BEINARYTĖ (arfa), VIRGINIJUS BARKAUSKAS (vargonai)
Programoje – Claude Debussy, Charles-Marie Widor, Marin Marais, Francis Poulenc, Camille Saint-Saëns, Louis Vierne, Jean-Paul-Égide Martini, Jean-Baptiste Faure
Kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“ savo pirmą 2020 metų koncertą Didžiojoje filharmonijos salėje pavadino „Prancūziškomis svajomis“ ir kviečia klausytojus pratęsti šventes su XVIII–XX amžių prancūzų kompozitorių muzika.
Minėtam ansambliui talkins Vilniaus universiteto kamerinis orkestras ir solistai. Tai „Musicos humanos“ meno vadovas, obojininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Robertas Beinaris, Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis vargonininkas Virginijus Barkauskas, jauna arfininkė, ne vieno konkurso laureatė Gabrielė Beinarytė, studijuojanti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir besitobulinanti Veronos konservatorijoje. Prancūzų kompozitorių dainas atliks sopranas Simona Liamo.
Ak, ta prancūzų muzika, žavinti, kerinti ir įkvepianti! Camille’io Saint-Saënso dainoje „Nematoma fleita“ Victoro Hugo žodžiais sakoma: „Lai tau nerūpi kančia / Mylėk! Visada mylėk! / Žaviausia daina / Yra meilės daina.“
Bilietai – 10, 15, 20 Eur
 
Sausio 9 d., ketvirtadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
XVI tarptautinio menų festivalio „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje“ koncertas
„Skamba Gruzijos folkloras“
Folkloro ansamblis GORDA
Programoje – Kachetijos, Gurijos, Samegrelo ir kitų Gruzijos regionų dainos
Į klausimą „Apie ką jūs dainuojate?“ gruzinų liaudies ansamblio „Gorda“ atlikėjai atsako nesusimąstydami – apie meilę. Dar jie dainuoja apie karą, vestuves, taip pat XIX amžiuje paplitusias vadinamąsias miesto dainas. Muzikavimas yra neatsiejama gruzinų gyvenimo dalis, tad šios tautos atstovams dainuoti yra natūralu, o specialus muzikinis pasiruošimas nebūtinas.
Ansamblio „Gorda“ įkūrėjai – broliai Damianas ir Giorgi Gordeladzės, 2010 m. tapę nugalėtojais Valstybinio Gruzijos folkloro centro organizuotame konkurse, „Šeimos ansamblių“ kategorijoje. Ansamblio dalyviai – G. Mtatsmindeli aukštosios mokyklos studentai ir absolventai, profesionalūs gruzinų folkloro tyrėjai ir atlikėjai. Ansamblyje buriasi įvairių šalies regionų atstovai – pavyzdžiui, iš Gurijos, kuriai atstovauja broliai Gordeladzės, Imiretijos, Kachetijos ir Megrelijos. Atlikėjų repertuare jungiamos ir liaudies dainos, ir religinės giesmės, o joms pritariama tradiciniais liaudies styginiais instrumentais panduri ir čonguri.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
Koncerto organizatorius – VšĮ „Slavų tradicinės muzikos mokykla“
 
Sausio 19 d., sekmadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Orkestro muzikos koncertas „Modestas, Lukas ir orkestras“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistas LUKAS GENIUŠAS (fortepijonas)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Programa:
RAMINTA ŠERKŠNYTĖ – „De profundis“ styginių orkestrui
SERGEJ RACHMANINOV – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 c-moll, op. 18
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Simfonija Nr. 6 F-dur „Pastoralinė“, op. 68
Bilietai – 15, 20, 30, 40 Eur
 
Sausio 22 d., trečiadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Kamerinės muzikos koncertas „Romantinės muzikos vakaras“
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
ROKAS VALUNTONIS (fortepijonas)
DAINIUS RUDVALIS (kontrabosas)
Programa:
JOHANNES BRAHMS – Styginių kvartetas Nr. 1, op. 51 c-moll
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY – Fortepijoninis sekstetas D-dur, op. 110
Lietuvos nacionalinės premijos ir Baltijos Asamblėjos premijos laureatas Valstybinis Vilniaus kvartetas daugiau nei penkis dešimtmečius yra vienas ryškiausių kolektyvų Lietuvos kultūriniame gyvenime, pelno geriausius įvertinimus Lietuvoje ir užsienyje. Gausybė įdomių, reikšmingų kvarteto programų ir ciklų telkia publiką, lavina jos skonį, supažindina su šio žanro šedevrais ir mažai Lietuvoje žinoma muzika, garsiais atlikėjais ir jaunimu. Šioje programoje kolektyvas muzikuoja su jaunais talentingais muzikantais: tarptautinių konkursų laureatu, prestižinės Londono agentūros „City Music Foundation“ globojamu pianistu Roku Valuntoniu ir kontrabosininku, Lietuvos nacionalinio ir Kauno simfoninių orkestrų muzikantu Dainiumi Rudvaliu. Kartu jie atlieka vieną ryškiausių Felixo Mendelssohno-Bartoldy kamerinių kūrinių – Fortepijoninį sekstetą D-dur, op. 110, fortepijonui, smuikui, dviem altams, violončelei ir kontrabosui. Sodri styginių ir fortepijono tembrų koreliacija, instrumentų dialogai, žaismingumas, lyrikos ir dramatizmo bangos čia atskleidžia visą romantiko Mendelssohno kūrybinio žydėjimo periodo grožį. Koncerte skamba ir Valstybinio Vilniaus kvarteto atliekamas kito nemaraus romantiko – Johanneso Brahmso – Styginių kvartetas Nr. 1, op. 51 c-moll, žinomas kaip drąsios ir orkestriškos muzikinės kalbos pavyzdys, kuriame galima atrasti sąsajų su Ludwigo van Beethoveno ar autorių žavėjusio Josepho Haydno muzika.
Bilietai – 10, 15, 20 Eur
 
Sausio 25 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Orkestro muzikos koncertas „Mozarto muzikos efektas“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas IGNAS MAKNICKAS (fortepijonas)
Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS
Programa:
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Operos „Visos jos tokios“ uvertiūra; Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 21 C-dur, KV 467; Simfonija Nr. 41 C-dur, KV 551 („Jupiterio“)
Šiame koncerte karaliaus Wolfgangas Amadeus Mozartas! Įdomios ir nekasdienės yra kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus mintys apie Mozartą, išsakytos laidose „Audiologai“: „Esu įsitikinęs šio genialaus kūrėjo muzikos gyvybingumu, aktualumu ir niekam neprilygstančia emocine įvairove, muzikinės minties sveikata, per visą kūrybą skriejančiu polėkiu ir muzikinės raiškos modernumu. (...) Mozarto muzika turi tiek paslapčių, kiek kartų jos beklausysi. Ji, kaip ir vaikystėje skaitytos pasakos, su metais atveria kitas prasmes, kitus minties sluoksnius, skelbia kitus klausimus ir laukia kitokių atsakymų.“
Su Lietuvos kameriniu orkestru ir dirigentu Vilmantu Kaliūnu pasirodys jaunas pianistas Ignas Maknickas. Kalifornijoje gimęs jaunasis atlikėjas baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, docentės Albinos Šikšniūtės klasę. Šiuo metu pianistą studijų kelias atvedė į Londono Karališkąją muzikos akademiją, prof. Joannos MacGregor klasę. I. Maknickas yra ne vieno tarptautinio pianistų konkurso laureatas. 2018–2019 m. jis atliko Mozarto 9-ąjį, 10-ąjį ir 23-ąjį koncertus kartu su „London Mozart Players“, Dartingtono ir Karališkosios muzikos akademijos orkestrais.
Nuolat su jaunaisiais muzikais dirbantis dirigentas Vilmantas Kaliūnas vis dažniau matomas Lietuvos scenose. Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas, buvęs Sarluiso (Vokietija) apskrities simfoninio orkestro meno vadovas bendradarbiauja su tokiais orkestrais kaip Lietuvos kamerinis, Lietuvos nacionalinis simfoninis, „Berliner Sinfonietta“, Sarbriukeno „Collegium Instrumentale“, „Thüringen Philharmonie Gotha“, „Jenaer Philharmonie“ ir kitais.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
Sausio 26 d., sekmadienį, 12 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Žvaigždžių karų siuita“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas KAROLIS VARIAKOJIS
Muzikologas VIKTORAS GERULAITIS
Programoje – Johno Williamso „Žvaigždžių karų siuita“
Jau ne vienos kartos žiūrovai yra tapę kino sagos „Žvaigždžių karai“ gerbėjais. Garsių fantastikos filmų dalys pradėtos rodyti 1977 m. ir iki šių dienų vis filmuojamos naujos serijos.
Šios nesibaigiančios epopėjos muzikos autorius yra amerikiečių kompozitorius ir dirigentas Johnas Williamsas (g. 1932), vienas garsiausių kino muzikos kūrėjų pasaulyje. Jis sukūrė garso takelius tokiems garsiems filmams kaip „Šindlerio sąrašas“, „Nasrai“, „Juros periodo parkas“, „Vienas namuose“ ir „Vienas namuose. Pasiklydęs Niujorke“, taip pat pirmiesiems trims „Hario Poterio“ filmams. Parašė muziką net ketverioms olimpinėms žaidynėms. J. Williamsas yra pelnęs penkis „Oskaro“, keturis „Auksinio gaublio“, septynis BAFTA ir 21 „Grammy“ apdovanojimus.
„Žvaigždžių karams“ parašytos muzikos trukmė – daugiau kaip 18 valandų, kompozitorius sukūrė apie 50 temų – tai unikalus reiškinys kino muzikos pasaulyje. JAV Kongreso biblioteka išsaugojo „Žvaigždžių karų“ garso takelį Nacionaliniame įrašų registre kaip „kultūriškai, istoriškai ir estetiškai svarbų“ kūrinį. Šiame koncerte išgirsime paties J. Williamso sukomponuotą siuitą.
Bilietai – 6, 8, 10 Eur
 
Sausio 26 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Dialogai. Lietuva–Danija“
Ansamblis MUSICA HUMANA
Solistai: CAROLINE SAVICKIENĖ (obojus), RIMVYDAS SAVICKAS (klarnetas)
Programoje – Julius Juzeliūnas, Finn Høffding, Juozas Naujalis, Arvydas Malcys, Carl Nielsen,
Eduard Herrmann
Sekmadienio popietę kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“ kviečia klausytis lietuvių, danų ir vokiečių kompozitorių muzikos. Koncerto solistai – obojininkė Caroline Savickienė ir klarnetininkas Rimvydas Savickas. Danijoje, Kopenhagoje gimusi C. Savickienė studijuoja Karališkojoje Danijos muzikos akademijoje, o vienus metus pagal „Erasmus“ mainų programą mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), prof. R. Beinario klasėje. Solistė yra koncertavusi su įvairiais Danijos muzikos kolektyvais, LMTA simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais. R. Savickas yra tarptautinių konkursų Lietuvoje, Suomijoje, Ukrainoje ir Latvijoje laureatas, jau surengęs ne vieną rečitalį. Kaip solistas klarnetininkas yra pasirodęs su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Klaipėdos kameriniais, Lietuvos kariuomenės orkestrais, ansambliu „Musica humana“, Čiurlionio kvartetu, įvairiais užsienio šalių muzikos kolektyvais.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
Sausio 29 d., trečiadienį, 19 val. Filharmonijos Mažojoje salėje
Kamerinės muzikos koncertas „Amerikietiški kvartetai“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Programa: HEITOR VILLA-LOBOS – Styginių kvartetas Nr. 6, W399 („Braziliškasis“)
ANTONÍN DVOŘÁK – Styginių kvartetas Nr. 12, op. 96, B. 179 („Amerikietiškasis“)
Įdomiomis programomis garsėjantis Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Čiurlionio kvartetas parengė su tolimuoju žemynu – Amerika – susijusių kūrinių vakarą. Opusų autoriai – čekų ir brazilų kompozitoriai. Koncerte skambės įžymiausio čekų romantiko Antoníno Dvořáko styginių kvartetas, kaip ir kiti šio autoriaus kameriniai kūriniai įrašytas į pasaulio muzikos aukso fondą. A. Dvořákas trejus metus praleido JAV kaip naujai įkurtos Nacionalinės konservatorijos Niujorke direktorius. 1893-iaisiais, kartu su savo žinomiausia simfonija Nr. 9 „Iš naujojo pasaulio“, kompozitorius sukūrė dar vieną šedevrą, šįkart kamerinio žanro, – Styginių kvartetą Nr. 12 F-dur, op. 96, dar vadinamą „Amerikietiškuoju“. A. Dvořáką sužavėjo vietinių Amerikos gyventojų ir afroamerikiečių muzika, tad kvartete girdime Amerikos tautų folkloro koloritą, džiazo atgarsius, įpinamus į autoriui būdingą sodrią ir sudėtingą faktūrą.
Heitoras Villa-Lobosas, labiausiai pasaulyje žinomas kaip nuostabiųjų „Braziliškųjų bachianų“ autorius, yra visų laikų žymiausias brazilų, o ir visos Pietų Amerikos kompozitorius. Jis kūrė įvairių žanrų opusus, kuriuose girdisi brazilų liaudies muzikos bruožai, jaučiama impresionizmo įtaka. Melodijų, grakščių šokio ritmų bei melancholiškos lyrikos kupinas ir jo „Braziliškasis“ styginių kvartetas Nr. 6.
Bilietai – 10, 15, 20 Eur
 
KONCERTAI   KITUOSE   MIESTUOSE
 
Gruodžio 30 d., pirmadienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje
Naujametis koncertas „Simfoninė salvė Naujiesiems“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistės:
KATERINA TRETYAKOVA (sopranas)
ANASTASIA LEBEDYANTSEVA (mecosopranas)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Koncertą veda VIKTORAS GERULAITIS
Programa: CHARLES GOUNOD – Baleto muzika iš operos „Faustas“; CAMILLE SAINT-SAËNS – Dalilos arija iš operos „Samsonas ir Dalila“; JULES MASSENET – Gavotas „Obéissons quand leur voix appelle“ iš operos „Manon“; CHARLES GOUNOD – Safo arija „Ô ma lyre immortelle“ iš operos „Safo“; Džuljetos arija „Je veux vivre“ iš operos „Romeo ir Džuljeta“; CAMILLE SAINT-SAËNS – Bakchanalija iš operos „Samsonas ir Dalila“; LÉO DELIBES – „Gėlių duetas“ iš operos „Lakmė“; GEORGES BIZET – Uvertiūra iš operos „Karmen“; Karmen arija „Chanson bohémienne“ iš operos „Karmen“; LUIGI ARDITI – Valsas „Il bacio“; AGUSTÍN LARA – Daina „Granada“; FRANZ LEHÁR – Džuditos arija iš operetės „Džudita“; GERÓNIMO GIMÉNEZ – fragmentai iš sarsuelos „La boda de Luis Alonso“; daina „Zapateado“ iš sarsuelos „La tempranica“; GIOACCHINO ROSSINI – „Kačių duetas“; STANISLAO GASTALDON – Daina „Musica proibita“; GIUSEPPE VERDI – Arija „Libiamo ne’ lieti calici“ iš operos „Traviata“; JOHANN STRAUSS  – „Radeckio maršas“, op. 228
Tradiciškai palydint senuosius metus Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir jo vadovas maestro Modestas Pitrėnas klausytojams dovanoja įspūdingą šventę, skambant nuotaikingoms simfoninėms miniatiūroms ir populiarių Vienos operų ir operečių arijoms. Į šventinę simfoniją įsilies žavingų solisčių duetas – tai Katerina Tretyakova (sopranas) ir Anastasia Lebedyantseva (mecosopranas).
Lietuvoje, Austrijoje ir Vokietijoje dainavimo meną studijavusi K. Tretyakova pastaruoju metu pagrindinius vaidmenis kuria prestižiniame Barselonos „Liceo“ operos teatre, o Lietuvoje jos retų pasirodymų laukia ne vienas šios dainininkės balso gerbėjas. Ši solistė 2013 m. laimėjo vieną reikšmingiausių ir svarbiausių dainininkų konkursų Europoje Francisco Viñas konkursą, kuriame 1992 m. triumfavo ir Violeta Urmana.
A. Lebedyantseva pastaruoju metu puikiai pažįstama Lietuvos publikai – po studijų Maskvoje ir Rygoje atvykusi studijuoti į Lietuvą, I. Milkevičiūtės klasę, mūsų šalyje ji aktyviai rengia pasirodymus, 2018 m. pavasarį su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniu orkestru dainavo G. Verdi operoje „Falstafas“ Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, o šių metų pavasarį su maestro Pitrėno diriguojamu Filharmonijos kolektyvu pasirodė šventinėje Richardo Strausso muzikos fiestoje.
 
Gruodžio 30 d., pirmadienį, 19 val. Druskininkų „Dainavos“ mokymo centre
Senųjų metų palydos su Vilniaus kvartetu
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
ONUTĖ GRAŽINYTĖ (fortepijonas)
ARNOLDAS GURINAVIČIUS (kontrabosas)
Programa:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Styginių kvartetas G-dur, op. 18 Nr. 2 („Komplimentierquartett“); FRANZ SCHUBERT – „Forelių“ kvintetas fortepijonui, smuikui, altui, violončelei ir kontrabosui A-dur, op. post. 114 / D. 667 („Forellenquintett“)
Senųjų metų palydos griežiant subtilųjį Franzo Schuberto „Forelių“ kvintetą („Forellenquintett“) jau seniai tapo gražia Vilniaus kvarteto ir jo bičiulių tradicija. Styginių kvartetas šį kūrinį atlieka su ilgamečiu scenos partneriu kontrabosininku Arnoldu Gurinavičiumi bei jaunosios kartos pianiste Onute Gražinyte, šiuo metu studijuojančia Hanoverio muzikos, teatro ir medijos akademijoje.
Greta „Forelių“ kvinteto Vilniaus kvartetas pagrieš ir žavųjį Ludwigo van Beethoveno Antrąjį styginių kvartetą G-dur, kurį Vienos klasikas rašė 1798–1800 m. ir dedikavo Bohemijos aristokratui, savo mecenatui Josephui Franzui von Lobkowitzui. Kvartetas turi gana originalią, tačiau ne paties Beethoveno sugalvotą paantraštę – „Komplimentierquartett“, pažodžiui verčiamą kaip „strykų ir reveransų kvartetas“. Tai siejama su jau kūrinio pradžioje pasigirstančia, pirmojo smuiko gracingai vinguriuojama melodija. Beje, toks pat pavadinimas buvo „prilipdytas“ ir 1799 m. sukurtam Josepho Haydno kvartetui, o Beethovenas, kaip žinia, tuo metu buvo jo mokinys.
 
Sausio 24 d., penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje
Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Žvaigždžių karų siuita“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas KAROLIS VARIAKOJIS
Muzikologas VIKTORAS GERULAITIS
Programoje – Johno Williamso „Žvaigždžių karų siuita“
Bilietai: 5.20 – 9.20 Eur
 
Sausio 31 d., penktadienį, 18 val. Varėnos kultūros centre
Kamerinės muzikos koncertas
Ansamblis MUSICA HUMANA
(meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris)
Solistė SIMONA LIAMO (sopranas)
Programoje – Antonio Vivaldi, Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart
 
 

Reklama