NAUJIENOS

2019 m. birželio 11–30 d. koncertai

Kategorija:

Miestas:
 VILNIAUS FESTIVALIS 2019
 
Birželio 11 d., antradienis, 19 val., Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia
„Sergejus Krylovas ir draugai“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas, dirigentas ir solistas SERGEJ KRYLOV (smuikas; Rusija, Italija, Lietuva)
Solistai: PAVEL VERNIKOV (smuikas; Ukraina, Šveicarija), SVETLANA MAKAROVA (smuikas; Baltarusija, Šveicarija), ELENA DAUNYTĖ (violončelė), GLORIA CAMPANER (fortepijonas, Italija)
Programa: VIDMANTAS BARTULIS – „I like F. Schubert“ (Kvintetas C-dur, op. 163 Adagio); ALGIRDAS MARTINAITIS – Koncertas smuikui ir styginių orkestrui „Trijų m’art komedijų sezonas“; ALFRED SCHNITTKE – „Moz-Art à la Haydn“ 2 smuikams ir kameriniam orkestrui; GIYA KANCHELI – Koncertas fortepijoniniam trio ir styginių orkestrui „Middelheim“
Lietuvos kamerinis orkestras ir jo meno vadovas, smuikininkas, dirigentas Sergejus Krylovas šiame koncerte pasirodo su savo ištikimais scenos partneriais. Pelnęs pirmąsias premijas A. Stradivari konkurse Kremonoje ir prestižiniame F. Kreislerio konkurse Vienoje, S. Krylovas koncertuoja Berlyno ir Miuncheno filharmonijų, Vienos „Musikverein“ ir „Konzerthaus“, Venecijos „Teatro La Fenice“, Milano „Teatro alla Scala“, Tokijo „Suntory Hall“, Buenos Airių „Teatro Colón“ ir kitose pasaulio scenose; koncertuoja su Vienos, Sankt Peterburgo, NHK Tokijo, Čekijos, Hamburgo filharmonijų, Milano Giuseppe’s Verdi, Parmos „Filarmonica Toscanini“, Anglijos kameriniu, Zalcburgo „Camerata Academica“ ir kitais orkestrais.
Svečiai iš Šveicarijos – smuikininkai Pavelas Vernikovas ir Svetlana Makarova. Siono festivalio meno vadovas P. Vernikovas – D. Oistracho ir S. Snitkovskio mokinys, jau dvidešimt metų vadinamas smuiko virtuozu. Šis daugelio konkursų laureatas koncertuoja tokiose scenose kaip Amsterdamo „Concertgebouw“, Niujorko „Carnegie Hall“ ir „Kennedy Center“, Londono „Wigmore Hall“, Milano „La Scala“ ir kt. Svetlana Makarova griežti pradėjo penkerių metų, o dešimties tapo tarptautinio P. Čaikovskio jaunųjų muzikų konkurso I vietos laimėtoja. Smuikininkė koncertuoja visame pasaulyje, ji, kaip ir P. Vernikovas, yra Lozanos aukštosios muzikos mokyklos smuiko pedagogė.
Jauna violončelininkė Elena Daunytė – daugelio tarptautinių konkursų laureatė, ansamblio „Regnum musicale“ narė. Ji aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, festivaliuose, meistriškumo kursuose. Kaip solistė yra grojusi su įvairiais Lietuvos ir užsienio orkestrais. Italų pianistė Gloria Campaner koncertuoja nuo 5 metų amžiaus, dvylikos ji jau pasirodė su Venecijos simfoniniu orkestru. Ji laimėjo ne vieną tarptautinį konkursą, tarp kitų – I. Paderewskio pianistų Los Andžele, IBLA Grand Prize, XI Maroko muzikos Kasablankoje. G. Campaner pasirodo su Anglijos kameriniu, Seulo, Johanesburgo, Baden Badeno filharmonijų ir kitais orkestrais. Biografai pabrėžia įvairiapusį pianistės talentą – ji bendradarbiauja su džiazo ir liaudies muzikos atlikėjais, choreografais, šokėjais, aktoriais, didžėjais.

Koncerto programoje – gerai žinomi vardai: skambės dviejų bendraamžių lietuvių kompozitorių – Vidmanto Bartulio ir Algirdo Martinaičio – bei jų vyresniųjų kolegų, Lietuvos muzikams artimų kūrėjų – Alfredo Schnittke’s ir Giyos Kancheli – kūriniai.
Bilietai – 20, 30, 40, 50 Eur
 
Birželio 14 d., penktadienis, 19 val., Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia
„Moniuszko 200. Keturios Aušros vartų litanijos“
Solistai:
VERA TALERKO (sopranas, Latvija)
EWA WOLAK (mecosopranas, Lenkija)
RAFAŁ BARTMIŃSKI (tenoras, Lenkija)
LIUDAS MIKALAUSKAS (bosas)
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas ANTONI WIT (Lenkija)
Programa: STANISŁAW MONIUSZKO – Keturios „Aušros vartų litanijos“ solistams, chorui ir orkestrui
Šis Vilniaus festivalio koncertas skiriamas lenkų kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos gimimo 200-osioms metinėms. Su Lietuvos sostine glaudžiai susijęs XIX a. kompozitorius Stanislovas Moniuška bene ryškiausius savo muzikos kūrinius parašė Vilniuje, kuriame apsigyveno vedęs Aleksandrą Miulerytę. Būtent Vilniaus miesto rotušėje 1848 m. įvyko garsiausios jo operos „Halka“ premjera (o Varšuvoje ji bus pastatyta tik po dešimt metų, 1858-aisiais).
Simboliška ir prasminga, kad šiųmečiame Vilniaus festivalyje S. Moniuška keturios „Aušros vartų litanijos“ skamba po Šv. Jonų bažnyčios skliautais – juk 1840–1842 m. kompozitorius buvo šios bažnyčios vargonininkas. Trapios muzikos garsais palydint Gedulo ir vilties dieną, koncerte muzikuoja Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos atlikėjai. Štai kaip muzikos kritikai apibūdina iš Daugpilio kilusią ir nuo vaikystės dainininkės keliu ėjusią Verą Talerko: „Kaip tyras ir veržlus šaltinis įsilieja į jūros gelmes, taip nuolat auga ir stiprėja jaunos dainininkės talentas... Unikali muzikinė atmintis, tyra intonacija, nuostabus balso tembras ir platus diapazonas, patraukli išvaizda ir artistiškumas...“ Vilniaus festivalio scenoje pasirodo ir lenkų mecosopranas Ewa Wolak, kurios balso diapazonas nepaliauja stebinti, nes dainininkė puikiai atlieka ir Händelio koloratūras, ir alto partijas Verdi ar Wagnerio operose. Lenkų tenoras Rafałas Bartmiński, tarptautiniame S. Moniuškos dainininkų konkurse pelnęs antrąją premiją, 2012 m. pateko į įtakingo britų savaitraščio „Spectator“ sudarytą geriausių operos dainininkų šešetą. Prie šių solistų jungiasi ir lietuvių bosas Liudas Mikalauskas. O įspūdingam dainininkų kvartetui pritaria ryškiausias Lietuvos dainininkų kolektyvas – Kauno valstybinis choras ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, vadovaujami legendinio lenkų maestro Antoni Wito, 2012 m. pelniusio apdovanojimą „Grammy“ už Pendereckio muzikos įrašus. Beje, dirigentas šiam prestižiniam muzikos profesionalų apdovanojimui buvo nominuotas net penkis kartus!
Bilietai – 15, 20, 30, 40 Eur
Koncerto partneris Lenkijos institutas Vilniuje
Koncertą globoja: Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, Lenkijos nacionalinė UNESCO komisija
 

Birželio 17 d., pirmadienis, 19 val. Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčia
Illumina. Grigališkasis choralas ir improvizacijos mušamiesiems“
SCHOLA CANTORUM RIGA (Latvija)
(meno vadovas Guntars Prānis)
RIHARDS ZAĻUPE (mušamieji, Latvija)
IVARS KALNIŅŠ (mušamieji, Latvija)
GUNTARS PRĀNIS (ratukinė ryla, Latvija)
Programa:
I. „Pirmoji impresija“
Procesionalas „Calicem salutaris“ ir 115 psalmė
Himnas „Veni Creator Spiritus“
Antifona „Illumina“
Giesmė „In Rama sonat“ (XII a.)
ALFONSO X EL SABIO (1221–1284) – Giesmė „Santa Maria, strela do dia“
Giesmė „Res est admirabilis“ (XII a., iš „Codex St. Martial“)
II. „Antroji impresija“
Giesmė „Respondemos“
Giesmė „O Virgo Splendens“ (1379, iš „Llibre Vermell de Montserrat“, fol. 21−v22)
Giesmė „Benedicamus Domino“ (XII a., iš „Codex St. Martial“)
Responsorijus „Fundata est“
„Sanctus cum tropo“

III. „Trečioji impresija“
Himnas „Urbs Ierusalem“
Antifona „Simile est regnum“ ir „Magnificat“
Giesmė „Hebraicus Ma navu“
RIHARDS ZAĻUPE (g. 1983) – „In Domino gaudeamus“
Vilniaus festivalio scenoje – jau daugiau kaip 20 metų gyvuojantis unikalus vokalinis vyrų ansamblis „Schola Cantorum Riga“ iš Latvijos, kuris savo pasirodymuose daugiausia dėmesio skiria autentiškam senosios muzikos atlikimui, jo repertuare gausu grigališkojo choralo, viduramžių giesmių. Tačiau neretai ansamblis imasi ir intriguojančių originalių sumanymų – atlieka šiuolaikines sakralines kompozicijas, muzikuoja su improvizuojančiais vargonininkais, saksofonininkais, dainininkais.
Vilniuje pristatomos programos sumanymas pagrįstas dviejų skirtingų, šimtmečiais nutolusių muzikinių epochų ir stilių sankirta. Senąją epochą įprasmina grigališkojo choralo, viduramžių giesmių harmonijos bei senosios polifonijos, pavyzdžiui, sakralinių ispanų giesmių, grožis. Kita programos dalis – improvizacijos mušamaisiais instrumentais (marimba, būgnais, varpais ir kt.) – tarsi tiltas, jungiantis praeitį su dabartimi. Iš šios garsų sintezės išauga originalus muzikinis dialogas, pagrįstas meditatyviu ir spalvingu garsų pasauliu.
Įėjimas laisvas
 
Birželio 19 d., trečiadienis, 19 val., Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
„Bazelio kamerinis orkestras, Andrius Žlabys ir Mozartas“
BAZELIO KAMERINIS ORKESTRAS (Šveicarija)
Solistas ANDRIUS ŽLABYS (fortepijonas; Lietuva, JAV)
Programa: FRANK MARTIN – „Pavane couleur du temps“; WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 12 A-dur, KV 414; HEINZ HOLLIGER – „Eisblumen“; WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 9 Es-dur, KV 271 („Jenamy“)
Pirmą kartą į Lietuvą atvykstantis Bazelio kamerinis orkestras buvo įkurtas 1984-aisiais ir tęsia garsaus šveicarų dirigento Paulio Sacherio suburto „Basler Kammerorchester “, gyvavusio 1926–1987 m., tradicijas: vienoje programoje dažniausiai atlieka ir senąją, ir šiuolaikinę muziką. Kolektyvas bendradarbiauja su Maria João Pires, Sol Gabetta, Nuria Rial, Christophu Prégardienu, Erwinu Schrottu, René Jacobsu ir kitais žinomais atlikėjais.
Vienas iš pagrindinių kviečiamų dirigentų yra Giovanni Antonini; jo vadovaujami Bazelio kamerinis orkestras ir ansamblis „Il Giardino Armonico“ iki 2032 m. pasiryžę atlikti ir įrašyti visas 107 Josepho Haydno simfonijas. Bazelio kamerinis orkestras yra pelnęs ne vieną apdovanojimą, jų įrašų albumus leidžia „Sony“, „Deutsche Harmonia Mundi“, „Warner classics“. Orkestras bendradarbiauja su „Theater an der Wien“, „Theâtre Champs-Élysées Paris“, Hamburgo Elbės filharmonija.
Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, apdovanotas išskirtine charizma ir menine įtaiga. Tarptautinį pripažinimą jis pelnė pasirodydamas su tokiais pasaulinio garso orkestrais kaip Niujorko, Klivlando, Buenos Airių filharmonijų, Bostono ir Roterdamo simfoniniai. A. Žlabys kviečiamas skambinti prestižinėse pasaulio scenose – Niujorko „Carnegie Hall“ ir Linkolno centro „Avery Fisher Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Buenos Airių „Teatro Colón“, Londono „Wigmore Hall“, Vienos „Musikverein“, Tokijo „Suntory Hall“; jis dalyvauja daugelyje festivalių JAV ir Europoje: lordo Yehudi Menuhino, Zalcburgo, Lokenhauzo, muzikos centro „Caramoor“ ir kt.
Šio koncerto programoje kartu su W. A. Mozarto Koncertais fortepijonui orkestras iš Šveicarijos atliks ir dviejų tėvynainių kompozitorių kūrinius: Franko Martino (1890–1974) „Pavane couleur du temps“ ir Heinzo Holligero (g. 1939) „Eisblumen“.
Bilietai – 20, 30, 40, 50 Eur
 

Birželio 21 d., penktadienis, 19 val., Lietuvos rusų dramos teatras
„Laukimas“. Pero Giunto istorija Solveigos akimis“
Solistai: MARI ERIKSMOEN (sopranas, Norvegija), STEIN SKJERVOLD (baritonas; Norvegija, Lietuva)
Choras VILNIUS
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas EIVIND GULLBERG JENSEN (Norvegija)
Režisierius, idėjos autorius CALIXTO BIEITO (Katalonija, Ispanija)
Libreto autorius KARL OVE KNAUSGÅRD (Norvegija)
Vaizdo projekcijų autorė SARAH DERENDINGER (Šveicarija)
Vykdomasis prodiuseris – Bergeno tarptautinio festivalio vadovas ANDERS BEYER (Norvegija)
Programa: „Laukimas“. Simfoninė pasija solistams, chorui ir orkestrui pagal Edvardo Griego muziką
„Laukimas“ – tai karščiausia naujiena vokalinės muzikos repertuare, o jo gimimą inicijuoja tarptautinis muzikos institucijų tinklas – net trys festivaliai (Bergeno, Tivolio „Summer Classical“ ir Vilniaus), Bilbao teatras „Arriaga“ bei Geteborgo ir Islandijos simfoniniai orkestrai. Pavadintas dramatiniu koncertu solistams, chorui ir orkestrui „Laukimas“ apibūdinamas ir kaip opera. Jo pasaulinė premjera numatyta iškilmingame Bergeno festivalio atidarymo koncerte 2019 m. gegužės 22 d., o jau po mėnesio ši monumentali kompozicija atkeliauja į Lietuvą.
„Laukimas“ – tai dviejų menininkų, katalonų režisieriaus Calixto Bieito ir norvegų rašytojo, libreto autoriaus Karlo Ove’s Knausgårdo sumanymas naujai pažvelgti į norvegų epinį herojų Perą Giuntą, o tiksliau – pažvelgti į jo istoriją moters, Solveigos akimis. Kartu tai – tarsi negęstančios aistros norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego muzikai paliudijimas. Knausgårdo poetiniame romane sukurtas modernus Solveigos portretas tampa tarsi atspirties tašku visai šio performanso koncepcijai, o pagrindinė tema sukasi apie mus neišvengiamai ir nuolatos lydintį žmogaus vienatvės klausimą.
„Virš mano galvos praskrenda kelios varnos, traukiančios į krašto gilumą. Paskui seka jų dar daugiau, galų gale juodi paukščiai tankiai pripildo orą. Susimąstęs žvelgiu į šį reginį tarsi banguojantį kilimą, kuriame nuostabiai mirguliuoja ir persipina žydri ir juodi raštai, o kitą akimirką viskas pranyksta.“ (Karl Ove Knausgård)
Bilietai – 30, 40, 50, 70 Eur
Dėmesio! Rekomenduojama žiūrovams nuo 18 m.
Bergeno festivalio, Tivoli festivalio „Summer Classical“, Bilbao teatro „Arriaga“, Geteborgo simfoninio orkestro, Islandijos simfoninio orkestro ir Vilniaus festivalio koprodukcija
 
 
***

 
 
Birželio 13 d., ketvirtadienį, 19 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje
Koncertas–susitikimas „Vakaro daina“, skirtas Stanislovo Moniuškos 200-osioms gimimo metinėms
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
Dalyvauja Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos atlikėjai: Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto vokalinis ansamblis AVE MUSICA (vadovė prof. Rita Aleknaitė–Bieliauskienė), LILIANNA ZALESINSKA (mecosopranas, Lenkija), solistų ansamblis VYTOKI (Baltarusija, vadovas Alaksiej Fralou), RITA NOVIKAITĖ (mecosopranas), ŠVIESĖ ČEPLIAUSKAITĖ (fortepijonas) ir kiti.
Programoje – Stanislovo Moniuškos kamerinė muzika.
 
 
KONCERTAI  KITUOSE  MIESTUOSE
 
Birželio 15 d., šeštadienį, 12 val. Užpalių Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvėje
Tarptautinė poezijos šventė „Aukštaitijos literatūrinė vasara“ (...„ir saulas diementas žėruos...“)
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
Programoje – Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvořák, Franz Schubert, Juozas Naujalis, Juozas Pakalnis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
 
Birželio 15 d., šeštadienį, 17 val. Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje
XVI Tytuvėnų festivalio atidarymo koncertas
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistai: LINA DAMBRAUSKAITĖ (sopranas), LAURYNAS LAPĖ (trimitas)

Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
Programoje – Georg Friedrich Händel, Antonio Vivaldi, Domenico Scarlatti
 
Birželio 16 d., sekmadienį, 18 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centro salėje
Orkestro muzikos koncertas
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistė JUSTINA GRINGYTĖ (mecosopranas)
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
Programoje – Georg Friedrich Händel, Giacomo Rossini, Giuseppe Verdi, Camille Saint-Saëns, Hector Berlioz, Georges Bizet
 
Birželio 16 d., sekmadienį, 19.30 val. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje
Tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su Čiurlioniu“ koncertas
Ansamblis MUSICA HUMANA
Meno vadovas ROBERTAS BEINARIS
Dalyvauja STEPHAN LOETZKE (mandolina, Danija)
Programoje – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Juozas Naujalis, Carl Philipp Emanuel Bach, Antonio Vivaldi, Giedrius Svilainis, Wolfgang Amadeus Mozart ir kt.
Festivalio rengėjas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
 
Birželio 22 d., šeštadienį, 18 val. Marijampolės evangelikų liuteronų bažnyčioje
Festivalio „Šv. Jurgio meno sezonas“ koncertas

Ansamblis MUSICA HUMANA
Meno vadovas ROBERTAS BEINARIS
Solistai: RAMUNĖ GRAKAUSKAITĖ (smuikas), ROBERTAS BEINARIS (obojus), VYTAUTAS KIMINIUS (birbynė)
Programoje – Antonio Vivaldi
 
Birželio 23 d., sekmadienį, 13 val. Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje
Birželio 30 d., sekmadienį, 11 val. Akmens Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje
„Varėnos krašto muzikos festivalis su Palaimintuoju Teofiliumi – 2019“
Ansamblis MUSICA HUMANA ir solistai
Meno vadovas ROBERTAS BEINARIS
Programoje – lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai
 
Birželio 28 d., penktadienį, 19.30 val. Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje
Orkestro muzikos koncertas
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistai: KRISTINA ZMAILAITĖ (sopranas), RITA NOVIKAITĖ (mecosopranas), EDMUNDAS SEILIUS (tenoras), EGIDIJUS DAUSKURDIS (bosas)
Dalyvauja choras VILNIUS
Dirigentas JUOZAS DOMARKAS
Programa: JONAS TAMULIONIS – „Lietuviškasis Requiem“
 

Reklama