100-ininkai Vyriausybėje
  NAUJIENOS

100-ininkai Vyriausybėje

Kategorija:

Miestas:
VYRIAUSYBĖJE APDOVANOTA TRIMIS 100-AIS ĮVERTINTA KURŠĖNIŠKĖ ABITURIENTĖ JOVITA BULKŠAITĖ
 
Šiandien Vyriausybėje, Didžiojoje salėje, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir laikinai einantis švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas Algirdas Monkevičius apdovanojo sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus, profesinio mokymo įstaigų ir tarptautinio bakalaureato absolventus. Tarp apdovanotųjų ir geriausią šiemet Šiaulių rajone rezultatą brandos egzaminuose pasiekusi Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos gimnazistė Jovita Bulkšaitė - jos žinios 100 balų įvertintos net už tris brandos egzaminus.
„Jumis didžiuojasi šeima, mokytojai, valstybė – esate tarp geriausių visos šalies moksleivių.
Prieš Jūsų akis – ilgas ir turiningas savarankiško gyvenimo kelias, nauji pasirinkimai, turtinga patirtis. Dėkodamas Jums už atsakingą požiūrį į mokslą ir žinių siekį, nuoširdžiai linkiu rasti savo pašaukimą ir savo talentu bei tolesniu darbu kurti atvirą, modernią bei klestinčią Lietuvą“, – sveikindamas geriausiai egzaminus išlaikiusius abiturientus sakė S. Skvernelis. 
„Jūs realizuojate tai, kas svarbiausia žmonijai. Savo gebėjimus panaudokite visuomenės klestėjimui. Jos sėkmę lemia žmonės, kurie šia linkme nukreipia savo potencialą ir gabumus. Turėkite savo viziją, savo svajonę, drąsiai eikite pasirinktu keliu. Jūsų sėkmė reikalinga mūsų kraštui. Džiaugiuosi, kad didžioji dalis mokinių pasirinko studijas Lietuvoje. Sveikinu visus jaunuolius, pasiekusius puikių rezultatų, dėkoju visiems, kurie buvo šalia jūsų, – mokytojams, tėvams, mokyklų bendruomenėms“, – sakė ministras A. Monkevičius.
Vyriausybėje iškilmingai pasveikinti 87 abiturientai, iš valstybinių brandos egzaminų gavę po 3 šimto balo įvertinimus, 27 abiturientai, gavę po 4 šimtukus. Taip pat 9 abiturientai, brandos atestate turintys net 5 šimto balų įvertinimus.
Po vieną šimto balų įvertinimą šiemet gavo 1514 abiturientų, 286 abiturientai gavo po 2 šimto balo įvertinimus. Jie bus pagerbti savivaldybėse.
Vyriausybėje taip pat pagerbta 10 absolventų, kurių įgytos kompetencijos mokantis pagal profesinio mokymo programą buvo įvertintos aukščiausiai, ir 10 abiturientų, geriausiai baigusių tarptautinio bakalaureato programą.
Šiemet keturių Šiaulių rajono abiturientų žinios ir branda įvertinta 100 balų įvertinimais, o iš viso jų pelnyti 8 100-ukai. Trys šimtukininkai - Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje ir viena - Meškuičių gimnazijos abiturientė.
Fantastišką rezultatą pademonstravo Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos gimnazistė Jovita Bulkšaitė, jos žinios 100 balų įvertintos net už tris brandos egzaminus – matematikos, informacinių technologijų bei lietuvių kalbos ir literatūros.
Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos gimnazisto Mantvydo Riškaus žinios 100 balų įvertintos matematikos ir anglų kalbos egzaminuose, o Igno Streckio – informacinių technologijų ir anglų kalbos egzaminuose.
100-uką už anglų kalbos egzaminą gavo Meškuičių gimnazijos abiturientė Irmina Kvecytė.
Šiais metais brandos egzaminus Lietuvos mokyklose iš viso laikė 30 072 abiturientai. Šimto balų įvertinimai puikuojasi 1923 mokinių atestatuose. Daugiausia šimtukų mokiniai gavo už informacinių technologijų, užsienio kalbos (rusų, vokiečių, anglų) valstybinius brandos egzaminus. Mažiausias šimtukų procentas buvo tarp laikiusiųjų istorijos ir geografijos egzaminus.
Ypač daug šimtukininkų, gavusių po 3–5 šimtukus, – Vilniaus licėjuje – 31. Kauno technologijos universiteto gimnazijoje – 19, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje – 6. Tris ir daugiau šimtukų šiemet gavo 45-ių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientai.
Šiemet 58 savivaldybėse iš 60-ies mokiniai gavo bent po vieną šimtuką už valstybinius brandos egzaminus.
Praėjusiais metais šimtukus buvo gavę 1933 mokiniai. 289 abiturientai gavo po du šimto balų įvertinimus, 17 mokinių – po keturis šimtukus ir 76 mokiniai gavo po tris šimto balų įvertinimus. Penkis šimtukus pernai gavo tik viena mokinė. Bent po vienas šimto balų įvertinimas buvo gautas 56 savivaldybėse.
 
Pagal Lietuvos Respublikos vyriausybės pranešimą parengė Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė
 
LRV nuotraukoje – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir  laikinai einantis švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas Algirdas Monkevičius su daugiausiai šimtukų gavusiais Lietuvos abiturientais.
 

Reklama