Užduodami klausimai (DUK) dėl judėjimo per sieną
  NAUJIENOS

Užduodami klausimai (DUK) dėl judėjimo per sieną

Kategorija:

Miestas:

1. Kokiais atvejais yra leidžiama išvykti iš Lietuvos karantino laikotarpiu?
Išvykti leidžiama tik tiems Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie dirba užsienyje ar pateikia dokumentus apie užsienio šalyje deklaruotą gyvenamąją vietą.
Ypatingais ir išimtiniais atvejais gali būti suteikiamas Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimas. Tada su argumentuotu prašymu reiktų kreiptis el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt ir pateikti visus situaciją pagrindžiančius dokumentus. Gautą ir išsaugotą atsakymą reikia pareigūnams pateikti pasienio kontrolės punkte. 


2. Kokius papildomus dokumentus šiuo metu reikia pateikti išvykstant iš šalies ar kertant valstybės sieną tiems, kurie turi nuolatinį darbą ar gyvena užsienio šalyje?
Jums reikia turėti ir pasienio tikrinimo metu pateikti dokumentus, įrodančius, kad Jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta yra užsienyje, arba į užsienio valstybę vykstama dirbti, t. y. tokiu atveju pateikiama užsienio valstybės išduota pažyma apie gyvenamosios vietos registraciją, darbo sutartis, komandiruotės įsakymas ir pan. Šiuos dokumentus reikia turėti su savimi ir pateikti tikrinimo metu.
Jokiu būdu nesiųskite šių dokumentų socialiniais tinklais. Jei nuolat gyvenate arba dirbate užsienyje ir turite minėtus įrodymus, kreiptis papildomai elektroniniu paštu Jums nereikia.

3. Kada reikia rašyti Valstybės sienos apsaugos tarnybai el. paštu ir prašyti leidimo išvykti iš Lietuvos?
El. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt reikia kreiptis tik tada, jei negalite įrodyti savo nuolatinės gyvenamosios vietos užsienyje, nedirbate ten, tačiau išvykimas yra būtinas ir neatidėliotinas, pvz. – artimo žmogaus mirtis, jums paskirtas privalomas gydymas užsienyje, numatyta operacija ir pan. Tokiu atveju el. paštu privalėsite pateikti ir tai įrodančius dokumentus, taip pat reiks nurodyti pasienio kontrolės punktą, per kurį ketinate išvykti iš Lietuvos.


4. Kuriame pasienio punkte galima kirsti valstybės sieną vykstantiems iš Lenkijos pusės?
Šiuo metu sausumos eismas iš Lietuvos į Lenkiją ir atgal galimas tik per buvusio Kalvarijos–Budzisko punkto vietą. Visi kiti Lietuvą ir Lenkiją jungiantys keliai yra uždaryti.


5. Ar vairuotojas, vežantis tarptautinius krovinius, iš Lietuvos nugabenęs krovinį iki Vokietijos ir grįžęs su kitu kroviniu atgal į Lietuvą, privalo karantinuotis 2 savaites?
Asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija, išskyrus vairuotojus, ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir neturi COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų.


6. Pervežu prekes. Kertant sieną ir išvykstant iš Lietuvos privaloma užpildyti anketas. Ar galima jas atsispausdinti iš anksto?
Taip, netgi labai rekomenduotina, nes, Lietuvos Respublikos pasieniečių duomenimis, patikros vietą pasiekusiems vilkikų vairuotojams šio dokumento pildymas vietoje užtrunka, o dėl to lėtėja eismas. 
Anketų, kurias galima pildyti lenkų, anglų, rusų ir ukrainiečių kalbomis, pavyzdžiai skelbiami čia: https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dotyczacy-kontroli-sanitarnych-na-granicach/


7. Kas gresia norintiems išvykti iš Lietuvos nepaisant šalyje paskelbto karantino draudimų?
Nuo 2020 kovo 14 d. visų Lietuvos oro uostų išvykimo terminaluose budi Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojai. Dar prieš registraciją į skrydį ir aviacinio saugumo patikrą šios tarnybos atstovai tikrina keleivių dokumentus ir neleidžia iš šalies išskristi Lietuvos piliečiams bei šalyje registruotiems asmenims. Išvykti gali tik užsieniečiai ir mūsų šalies piliečiai, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą svetur. Kiekvienas keleivis, priimdamas sprendimą vykti į rizikingų teritorijų šalis, prisiima visišką atsakomybę, kuri numatyta Administracinių nusižengimų kodekse, Baudžiamajame kodekse ir Nepaprastosios padėties įstatyme.


8. Ką daryti, jei gyvenamosios vietos deklaravimas užsienio valstybėje yra pradėtas, bet dar nebaigtas?
Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams galite pateikti ir kitus įrodymus apie deklaravimo procesą, t. y. prašymo, darbo sutarties kopijas ir pan.


9. Ar tikrai uždraustas išvykimas ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio piliečių atvykimas šalį?
Taip, nuo 2020 m. kovos 16 d. 24 val. iki 2020 m. kovo 30 d. 24 val. yra uždrausta užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus vairuotojus ir įgulų narius, kai vykdomas komercinis ir (ar) tarptautinis krovinių vežimas, asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, ir NATO, NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius.


10. Vykstu iš Estijos į Lenkiją. Ar galėsiu grįžti į savo šalį, ar man bus galima kirsti Lietuvos sieną?
Taip. Iki 2020 m. kovo 19 d. 00.00 val. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo. Po 2020 m. kovo 19 d. 00:00 val. iki karantino pabaigos užsieniečių keleivinis tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją gali būti vykdomas tik geležinkeliu be sustojimų.


Reklama