NAUJIENOS

Startuoja paskolos turizmo verslui

Kategorija:

Miestas:

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, atsižvelgdama į tai, kad pastaruoju daugėja užsikrėtimo koronaviruso infekcija atvejų Bulgarijoje ir Rumunijoje, ragina visus kelionių organizatorius neorganizuoti kelionių į šias šalis.

„Šiandien vykusiame susitikime su turizmo verslo asociacijų atstovais įspėjome, kad į šias šalis vykstantiems Lietuvos gyventojams gali kilti sunkumų, kadangi augant susirgimų skaičiui šiose šalyse sugrįžus galimai reikės izoliuotis. Raginame keliautojus būti sąmoningiems ir kol kas susilaikyti nuo kelionių į šias šalis, o kelionių agentūros turėtų įspėti klientus apie šią situaciją “,  - sako ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius. 

Susitikime su turizmo verslo asociacijų atstovais buvo pristatyta pastarosiomis dienomis Bulgarijoje ir Rumunijoje sparčiai blogėjanti epidemiologinė situacija. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, liepos 7 d. Rumunijoje suminis 14 dienų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 25,6, Bulgarijoje  – 27,8. Sergamumas COVID-19 liga auga ir kitoje populiarioje tarp keliautojų šalyje – Kroatijoje, kurios sergamumo rodiklis 2020 m. liepos 7 d. duomenimis siekia 21,5.

Šalys, kuriose sergamumas koronaviruso infekcija per 14 kalendorinių dienų viršija 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų, yra priskiriamos COVID-19 ligos paveiktoms šalims, o asmenims, grįžusiems ar atvykusiems iš tokių šalių, taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija.

Turizmo verslo asociacijų atstovams susitikime taip pat buvo pristatytos turizmo sektoriaus likvidumo užtikrinimo ir skatinimo priemonės, kurioms įgyvendinti skirta 49 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Informuota, jog pagal  daugiausiai dėmesio sulaukusią priemonę „Turizmo inovacijos“ jau  priimta paraiškų už 9 mln. eurų.  Daugiausiai sulaukta paraiškų interneto svetainėms tobulinti, rinkodaros veiklos įgyvendinti, virtualiems maršrutams kurti, išmaniajai infrastruktūrai, kt.

Šią savaitę startuoja priemonė „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“, pagal kurią nuo COVID-19 nukentėjusiems Lietuvos turizmo paslaugų teikėjams: kelionių organizatoriams, apgyvendinimo ir viešojo maitinimo sektoriaus įmonėms sudaroma galimybė gauti paskolas lengvatinėmis sąlygomis. Priemonei įgyvendinti skirta 30 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Kitą savaitę turi startuoti ir kelionių organizatorių ir draudikų santykius švelninanti priemonė „Garantijos kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimui“, kurią jau notifikavo Europos Komisija. Priemonės krepšelis – 15 mln. Eur.

Šiandien ministro įsakymu patvirtinta atostogų sistema Lietuvoje dirbantiems medikams. Priemonės mechanizmas derinamas ir bus patvirtintas iki rugsėjo mėn.  Priemonės krepšelis – 10 mln. Eur.

Šiuo metu baigiama derinti kompensavimo Lietuvos kelionių organizatoriams už turistų pargabenimą iš užsienio valstybių po ekstremaliosios situacijos paskelbimo schema. Ši schema, kurią rengiant bendradarbiauta su Užsienio reikalų, Susiekimo ministerijomis, turizmo verslu, bus  siunčiamas notifikuoti Europos Komisijai. Priemonės krepšelis – 1 mln. Eur.

Turizmo sektoriui skatinti po COVID-19 aktyviai įgyvendinamos rinkodaros priemonės, skirtos vietiniam ir užsienio šalių  turizmo rinkų turizmui skatinti. Artimiausiu metu bus parengtas trečios nakties užsienio turistams kompensavimo modelis. Visų rinkodaros priemonių krepšelis – 2 mln. Eur.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inf.


Reklama