NAUJIENOS

Šeštadienį prasideda pirmasis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis - Medynės

Kategorija:

Rugsėjo 26 dieną startuoja pirmasis tarptautinis medinių pučiamųjų festivalis Lietuvoje. Marijampolėje organizuojamas renginys, skirtas populiarinti ir aktualizuoti specialią muzikos instrumentų grupę – medinius pučiamuosius ir jais profesionaliai atliekamą įvairialypę muziką, apimančią itin platų žanrų spektrą (nuo folkloro, senosios muzikos iki eksperimentinių XXI amžiaus muzikinių variacijų).
 
Festivalio Medynės išskirtiniai bruožai ne tik instrumentai, bet ir profesionalumas, atvirumas visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai. Tai puiki galimybė visuomenei pristatyti ne tik įvairiausius medinių pučiamųjų grupei priklausančius instrumentus (nuo išilginės fleitos, meilės obojaus, šalmajos iki lietuviško lamzdelio, ukrainietiškos sopilkos, anglų rago, birbynės ir kt.), bet ir jų atsiradimo istorijas.
 
Rugsėjo 26 d. festivalį atidarys kamerinės muzikos ansamblis REVERSIO su projektu „Versalio fontanai“ (Nora Petročenko – mecosopranas, Darius Klišys – aukštoji birbynė I, Eugenijus Čiplys – aukštoji birbynė II, Mindaugas Radzevičius – vargonai/klavesinas, Styginių ansamblis vadovaujamas Roberto Bliškevičiaus – viola da gamba). Ko gero tai vienintelis, šiuo metu, ansamblis pasaulyje, grojantis senąją muziką šiais autentiškais lietuviškais muzikos instrumentais.
 
Programoje skambės XVII a. italų Dario Castello, Girolamo Frescobaldi, Biagio Marini sonatos (kornetų repertuaras), Jacques`o Philippe`o Dreux melodijos dviem šalmajom, ir Michelio-Richardo de Lalande`o čiakona iš koncerto „Versalio fontanai“. Mecosopranas Nora Petročenko atliks kerinčias G. F. Handelio, Antonio Vivaldi, Henry Purcellio, Agostino Steffani arijas. Iš naujo pasaulio muzikos gurmanų atrandamo baroko kompozitoriaus, įvairiapusio erudito Agostino Steffani arija „Ogni core“ Lietuvoje skambės pirmą kartą.
 
Festivalio iniciatoriai kviečia visus geros muzikos gurmanus pasiklausyti Lietuvos ir kitų pasaulio šalių profesionalių muzikos kolektyvų, solistų atliekamos muzikos, kurioje pagrindinį vaidmenį „atliks“ mediniai pučiamieji instrumentai. Žadama įvairialypė programa: be lengvesnės muzikos mylėtojams rekomenduojamo ansamblio „Cup of Time“ taip pat bus pristatyta Lietuvos obojininkų kvinteto programa; naujų skonių išsiilgusiems, ko gero, pirmą kartą pasaulyje pristatoma instrumentinė klavesino, viola da gamba ir birbynės kombinacija, kuria bus atliekamas ypač įvairus repertuaras, aprėpiantis XVII–XXI amžiaus muziką.
Pasak festivalio iniciatoriaus Dariaus Klišio: „Ne viskas turi būti sutelkta Londone, Paryžiuje ar Vilniuje.  Mažesniuose miesteliuose taip pat yra žmonių, kurie domisi gera rimta muzika, laukia išskirtinės kokybės.“  Tikėdami, jog ne tik Vakarų Europoje rimti ir garsūs festivaliai gali vykti miesteliuose ar nedideliuose miestuose, organizatoriai tikisi, kad šį rudenį startuojantis festivalis Medynės praplės tokių festivalių geografinį žemėlapį ir Lietuvoje.
 

Bilietus galima įsigyti Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje prieš koncertą.
Daugiau informacijos apie koncertus: https://www.facebook.com/medynes
Festivalio organizatorius: VšĮ „Sambalsiai“
 
Koncertų vieta:
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija
P. Butlerienės g. 5, Marijampolė
 
Koncertų datos:
1. 2015 m. rugsėjo 26 d. (šeštadienis) 18 val.
REVERSIO „Versalio fontanai“ – Lietuviškoji birbynė ir senoji muzika
 
2. 2015 m. spalio 2 d. (penktadienis) 18 val.
LIETUVOS OBOJININKŲ KVINTETAS
3. Išskirtinė projekto programa
 
2015 m. spalio 11 d. (sekmadienis) 18 val.
FESTIVALIO „MEDYNĖS“ PROJEKTAS „TARP BAROKO IR ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS“ (Lietuva / Lenkija)
 
4. 2015 m. spalio 17 d. (šeštadienis) 18 val.

ANSAMBLIS „CUP OF TIME“ (Varšuva)
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama