NAUJIENOS

Seimo ir Prezidentūros atstovai Ignalinoje domėjosi švietimo klausimais

Kategorija:

Miestas:
Vasario 21 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi ir švietimo klausimais domėjosi Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akademikas Eugenijus Jovaiša ir Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja švietimo klausimais Saulė Mačiukaitė-Žvinienė. Su svečiais susitiko  meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė, šio skyriaus vyr. specialistės Rita Gasiukevičienė ir Danguolė Vaitkevičienė.
 
Svečiai domėjosi, kaip sekasi įgyvendinti Švietimo įstatymo pakeitimus, prašė pateikti probleminius klausimus, aptarė planuojamas naujoves. Buvo pateikti svarbiausi Ignalinos rajono švietimo duomenys. Meras Henrikas Šiaudinis sakė, kad švietimo reikalams skiriama apie 32 proc. savivaldybės biudžeto. Visos mokyklos yra renovuotos, turi gerą mokymo bazę, kompiuterinį aprūpinimą, na o  pagrindinė problema yra vaikų mažėjimas. Ignalinos rajone yra 1675 mokinių, 461 į mokyklas pavežami, 329 lanko neformaliojo švietimo veiklas Ignalinos kultūros ir sporto centre, 180 – Miko Petrausko muzikos mokykloje,  760 lanko įvairius būrelius būrelius savo mokyklose, 388 dalyvauja valstybės finansuojamose neformalaus švietimo programose.
 
Pastebėta, kad mokykloms trūksta psichologų, tačiau tokios kvalifikacijos specialistų šiuo metų tiesiog nėra, todėl arba reikėtų jų užtektinai parengti, arba atsisakyti tos nuostatos, kad mokykla be psichologo negali egzistuoti. Akcentuota, kad mažoms kaimų mokykloms yra gana sudėtinga išgyventi iš mokinio krepšelio. Didelės miestų mokyklos lėšų stygiaus nejaučia. Meras atkreipė dėmesį ir į tėvų atsakomybės už vaiko mokymąsi ir elgesį klausimą ir apskritai aiškesnį atsakomybių ribų nubrėžimą.
 
Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas E. Jovaiša pritarė mero mintims ir sakė, kad kai kurie reikalavimai yra perdėti. Jis pastebėjo, kad Ignalinos rajono mokyklų tinklas labai nuoseklus ir čia jokių galimų pakeitimų jis nematantis. Kalbėdamas apie naujoves svečias nurodė, kad planuojama įvesti privalomąjį priešmokyklinį ugdymą nuo 5-erių metų, o priėmimą į pirmą klasę nuo 6-erių. Pirmininko nuomone, stengiantis padėti išgyventi kaimo mokykloms ir pradinukus ilgiau išlaikyti arti namų, reikėtų svarstyti naują švietimo pakopų sistemą, kurioje 1-5 klasės būtų  pradinė mokykla.
 
Susitikime dar buvo pasidalinta mintimis apie švietimo įstaigų vadovų skyrimą, jų darbo vertinimą bei funkcijų vykdymą, aptarti mokytojų etatinio darbo apmokėjimo niuansai, klasės krepšelio įvedimas ir metodika  bei kiti klausimai.
 
„Dėkojame, kad domitės regionų švietimo problemomis ir tiek daug žinote. Tikimės, kad mūsų kartu išsakytos mintys sulauks palaikymo ir taps atitinkamais sprendimais. Linkiu, kad į švietimo sistemą nebūtų pažiūrėta per Vilniaus prizmę...“,– susitikimo pabaigoje sakė meras H. Šiaudinis. Atsisveikindamas svečiams jis įteikė Ignalinos krašto nuotraukų albumus.

 
 
Parengė Lina Kovalevskien
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėGyvenimas už raudonųjų linijų

Sausio 20–26 d. energijų horoskopas

Reklama