Rolandas Janickas: vienas regionas – skirtingos galimybės
  NAUJIENOS

Rolandas Janickas: vienas regionas – skirtingos galimybės

Kategorija:

Miestas:
Apie karantino galimas ir jau patiriamas pasekmes, Vilniaus regiono plėtrą naujame ES finansavimo laikotarpyje, įgyvendinamus projektus ir jų reikšmę rajonui mintimis dalijasi Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas.  

Kompensacijos reikalingos

Dėl COVID 19 pandemijos paskelbtas karantinas pareikalavo iš savivaldybių papildomų išlaidų, kurias šalies Vyriausybė pažadėjo kompensuoti. „Kalbant apie gavimąsi po karantino, labai svarbu, kad nacionalinė valdžia įvykdytų savo pažadą ir kompensuotų savivaldybėms atsiradusias papildomas išlaidas, susijusias su koronaviruso pandemijos stabdymu, – pabrėžia Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas. – Antra, baigiantis pirmajam šių metų pusmečiui, kaip buvo žadėta, jei užkluptų ekonominė krizė ir dėl to sumažėtų savivaldybių biudžetai, kad būtų paleistas šių nuostolių kompensavimo mechanizmas. Trečia, norėtųsi ir verslui pagalbos – aiškių jo stimuliavimo priemonių, kad pinigai nebūtų „pravalgomi“, o bet būtų skatinamas verslas, kuriamos naujos darbo vietos.“

Vienas regionas – skirtingos galimybės

„Mums yra labai aktuali regioninė politika Ne viskas turi būti centralizuojama ir naikinami regionai, o atvirkščiai – regionus reikia stiprinti ir visose srityse. Kad ir regioninės ligoninės ir jų perspektyvos. Manau, būtinas palankesnių į tam tikrą regioną patenkančių savivaldybių glaudaus bendradarbiavimo sąlygų sukūrimas – tam tikrose srityse turime kooperuotis ir dirbti kartu. Tai galėtų būti ir vieningos transporto, vandentvarkos, sveikatos priežiūros sistemos sukūrimas“, – mintimis apie regioninę politiką dalijasi Rolandas Janickas.

Tačiau šalies valdžios sprendimas dėl ES paramos Lietuvą suskirstyti į du regionus Ukmergės rajono merui kelia nemažai klaustukų. „Mes puikiai suprantame, kad Ukmergės ir Vilniaus lyginti negalima. Ir ne tik Ukmergės, visoms Vilniaus regiono savivaldybėms tai didelis iššūkis – kartu su visais privalumais, minusais ir grėsmėmis. Vilniaus regiono savivaldybių vadovai Vyriausybei esame pateikę savo siūlymus, jei Europos Komisija patvirtins du Lietuvos regionus. Mes siūlome, kad Vyriausybė sukurtų mažesnėms Vilniaus regiono savivaldybėms skirtą kompensavimą fondą ir taip prisidėtų prie naujo finansinio periodo projektų. Kitokiu atveju mes atsidurtume labai sudėtingoje padėtyje. Tai būtų žingsnis atgal. Tikimės, kad Vyriausybė įgyvendins duotus pažadus – pradės apie tai galvoti, nors konkrečių žingsnių šia linkme kol kas dar nematome“, – teigia Ukmergės rajono meras

Darbai ir planai

„2019-aisiais, valdžios pasikeitimo metais, rajone startavo dar praėjusioje kadencijoje suplanuoti reikšmingi projektai: Ukmergės ligoninės parko, Vasario 16-osios gatvės ir buvusio karinio miestelio, Vilniaus gatvės skvero ir kitų miesto centre esančių viešųjų erdvių rekonstrukcija. Galima pasidžiaugti, kad pavyko išjudinti savivaldybės ir valstybinės Kelių direkcijos bendrą projektą – pietinio aplinkkelio ir antrojo tilto per Šventosios upę statybas. Tai leis tolygiai vystytis verslo zonoms Ukmergėje. Taip pat su direkcija susitarta ir dėl Ukmergės gatvių pavaldumo, jų infrastruktūros gerinimo klausimais. Toliau plėtojame Ukmergės ligoninės, kaip regioninės ligoninės, projektą. Atnaujinta ir modernizuota nemažai jos skyrių, neseniai, kovo mėnesį buvo atidarytas naujai įrengtas Operacinis blokas. Džiaugiamės, kad pagaliau baigėme modernizuoti visas savo kultūros įstaigas: Ukmergės kultūros centrą, Ukmergės kraštotyros muziejų, Vlado Šlaito viešąją biblioteką ir jų padalinius. Toliau tęsiami rajono švietimo ir ugdymo įstaigų tinklo atnaujinimo darbai“, – rajone vykstančiais projektais pasidžiaugia meras.

Nemaži darbai laukia ir šiais metais, tačiau, kaip teigia meras, pirmiausia teks susitvarkyti su koronaviruso pandemijos iššūkiais ir padariniais, jei tokių bus. „Taip pat turėsime užtikrinti, kad sklandžiai veiktų rajono sveikatos priežiūros įstaigos, kad mūsų verslo įmonės, pasibaigus karantinui, iš šio laikotarpio išeitų su kuo mažesniais nuostoliais. Taip pat tęsime visus numatytus projektus – tiek finansuojamus iš savivaldybės biudžeto, tiek ir ES lėšomis. Stengsimės ir toliau efektyviai valdyti turtą – nereikalingų pastatų pardavimas, likusio nekilnojamojo turto modernizavimas ir efektyvus panaudojimas. Laukia ir rajono susisiekimo infrastruktūros tobulinimas, ir aišku, pasirengimas naujam finansiniam periodui“, – sako Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas.

Daiva Zimblienė
 
Paskelbta „Savivaldybių žinios“, 2020 Nr.4
 
 

Reklama