NAUJIENOS

Naujajį Daugėliškį papuošė informacinis turistinis stendas

Kategorija:

Miestas:

Daugėliškio kraštas turi gilias istorines šaknis ir kultūros tradicijas. Čia savo pėdsaką palikę garsieji Goštautai ir Pliateriai. Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad daugelį amžių tai galėjo būti dabartinio Ignalinos krašto politinis, karinis, administracinis, prekybos ir kultūros centras. Dabartinis seniūnijos centras - Naujasis Daugėliškis yra patogioje geografinėje vietoje: pro jį eina kelias iš Daugpilio, Visagino, link Švenčionių į Vilnių. Pastebimi vis didėjantys turistų (ypač dviratininkų) srautai. Miestelis gražėja, čia grįžta gyventi ir kuriasi jauni žmonės, todėl ateityje jis galėtų tapti patrauklia vieta ir  turistams. 

 

Naujojo Daugėliškio Šv. Joakimo ir šv. Onos bažnyčia šiemet mini 130 metų jubiliejų. Todėl Daugėliškio krašto bendruomenė ėmėsi iniciatyvos įprasminti Daugėliškio krašto ir N. Daugėliškio miestelio istoriją, įrengiant informacinį stendą, kad vietos bendruomenė, svečiai ar turistai susipažintų su pagrindiniais miestelio kūrimosi istoriniais momentais, kultūros tradicijomis. Tai skatintų kultūros paveldo ir jo kultūrinės vertės išsaugojimo aktualizavimą.

Bendruomenė teikė paraišką Ignalinos rajono savivaldybės  biudžeto lėšomis finansuojamų projektų  konkursui ir laimėjo 800 Eur paramą stendo gaminimo, medžiagos rinkimo, maketavimo darbams. Šiuo metu stendas jau pastatytas miestelio centre, šalia bažnyčios.
Jame vaizduojamas Naujojo Daugėliškio seniūnijos ribų žemėlapis, dominuojančių laukinių ir naminių gyvūnų bei augalų rūšių pasiskirstymas, piliakalniai, kitos lankytinos vietos. Kadangi Daugėliškio kraštas turtingas Dievo namais, todėl siūlome aplankyti „Maldos namų kelią“ – veikiančias ir išnykusias bažnyčias, koplyčias, sentikių cerkvę, buvusias sinagogų vietas. Atskiru žemėlapio fragmentu ir istoriniais faktais pateikiamas Senasis Daugėliškis -  istorinis Daugėliškio krašto centras. Stendas iliustruotas Daugėliškio krašto gamtos vaizdų, bažnyčių bei kultūros tradicijų nuotraukomis. Istoriniai ir kiti svarbūs faktai pateikti lietuvių ir anglų kalbomis. Šalia vaizdinės stendo dalies įrengtas įstiklintas langelis skirtas bažnyčios, kaimo seklyčios, bibliotekos ir bendruomenės informacijai viešinti.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Daugėliškio krašto bendruomenė turėjo didelį uždavinį - surinkti/atrinkti reikiamą istorinę, kraštotyrinę medžiagą, nuotraukas informaciniam stendui. Esame dėkingi Šv. Joakimo ir šv. Onos parapijos klebonui Bernardui Augaičiui už visokeriopą pagalbą konsultuojant bei įrengiant stendą. Už istorinės bei kraštotyrinės medžiagos suteikimą, rinkimą/atrinkimą, paruošimą, sutikrinimą ir patarimus esame dėkingi kraštotyrininkei Onai Česliokienei, kraštietei Birutei Raginytei – Žemaitienei, Senojo Daugėliškio kraštotyrininkei Irenai Žilėnienei, bibliotekininkei Zojai Boguško, kraštiečiui geneologui Sauliui Čepuliui, žurnalistui Domui Šniukui ir N.Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviams. Kai kurie skelbiami faktai panaudoti remiantis įvairiais rašytiniais, interneto šaltiniais bei žmonių liudijimais.
Dėkojame talkininkams, pastačiusiems stendą: ūkininkams Algiui ir Stasiui Cicėnams bei jų atžaloms ir Juozui Patėjūnui.

Taigi, „Sveiki atvykę į Daugėliškio kraštą!"

 

Bendruomenės pirmininkė Indrė Gruodienė

Reklama