Laisvės piknike – diskusijos apie Punios šilą ir 6-tąjį masinį rūšių nykimą
  NAUJIENOS

Laisvės piknike – diskusijos apie Punios šilą ir 6-tąjį masinį rūšių nykimą

Kategorija:

Miestas:
Jau šį šeštadienį Kaune vyks Laisvės piknikas, kurio gausioje programoje – ir diskusijos bei žaidimai apie gamtą. Gamtininkai, visuomenininkai ir politikai diskutuos apie daug visuomenės dėmesio sulaukusio Punios šilo likimą bei pasaulyje plačiai aptarinėjamą žmonių sukeltą masinį rūšių nykimą.
 
 
13 val. gamtininkai ir visuomenininkai kviečia į diskusiją „Punios šilas: ar išsaugosime vertingiausią Lietuvos sengirę?“ Diskusijoje dalyvaus Simonas Gentvilas (LR Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas), Algirdas Klimavičius (Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų politikos grupės vyr. patarėjas), Žymantas Morkvėnas (Baltijos aplinkos forumo direktorius), Gintaras Varnas (režisierius), Albertas Stanislovaitis (Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius).
15 val. gamtininkai iš įvairių organizacijų rengia diskusiją „Nyksta milijonas rūšių, ką darom?“. Diskusijoje dalyvaus: dr. Valerijus Rašomavičius (Gamtos tyrimų centras), Liutauras Raudonikis (Lietuvos ornitologų draugija), Žymantas Morkvėnas (Baltijos aplinkos forumas).
 
Nuo 10 iki 18 val. gamtininkai lankytojus kvies į skraidymo pamokas, meldinės nendrinukės lizdo ir karūnų iš natūralių priemonių gamybą, paukščių pažinimo žaidimus, į aplink esančią gamtą bus galima pažvelgti pro mikroskopą. Be to, bus galima sužinoti daugiau apie tai, kaip vengti pavojingų medžiagų, gyventi ir verslauti darniai su gamta, nekenkiant nei jai, nei savo sveikatai.
Visi šie renginiai vyks Baltijos aplinkos forumo palapinėje, visuomeninėje erdvėje, 25 vietoje.
 
Rita Griniene

Reklama