Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime – Pasvalio „Klėties teatro“ vaidinimas
  NAUJIENOS
Macikuose pagerbtos GULAG‘o lagerių aukos

Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime – Pasvalio „Klėties teatro“ vaidinimas

Kategorija:

Miestas:
Į pabaigą artėja jubiliejinis dvidešimtasis teatrinis sezonas Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriaus klojime. Antrą kartą jame svečiavosi Pasvalio kultūros centro „Klėties“ teatras. Tai grupė entuziastų, kurie be jokio atlygio aukoja savo laiką repeticijoms, gastrolėms, kyla į sceną ir savo sielų šviesą dovanoja kitiems. Nuo 2013 metų šiam gabiam kolektyvui vadovauja talentinga režisierė Ramunė Uždavinienė.
Šeštadienio popietę į klojimą susirinkę žiūrovai išvydo penktąjį šio sezono vaidinimą – Balio Sruogos satyrinę komediją „Dobilėlis penkialapis“. Veiksmą režisierė iš inteligentų klubo skaityklos perkėlė į pirtį, kurioje ir vyko penkių viengungių brolelių draugijos posėdis. Jame personažai diskutavo apie priimtą įstatymą – siekiant subalansuoti biudžetą, viengungius ketinama apkrauti sunkia mokesčių našta. Draugijos nariai svarstė, ar verta ieškoti žmonos ir atsisakyti viengungystės, ar toliau ištikimai puoselėti brolijos moralines vertybes. Spektaklio siužetas pakrypsta netikėta linkme, kai visi draugijos nariai nejučia pradeda konkuruoti dėl tos pačios nuotakos – Rožės Kumpytės. Norėdami vienas kitą pranokti, jie įsitraukia į įnirtingą kovą – apgaudinėja, šmeižia ir bet kokiomis priemonėmis siekia pavergti moters širdį... Pamažu išsivysto komiškos, kupinos subtilaus humoro situacijos, ir išaiškėja pagrindinė spektaklio intriga.
Visus susirinkusius liaudiško teatro mylėtojus sužavėjo meistriška aktorių vaidyba, teatrališkumas, meniški kostiumai ir netikėti režisūriniai sprendimai.
Kviečiame žiūrovus į paskutinį šio sezono vaidinimą – Joniškio rajono Gasčiūnų  kaimo bendruomenės mėgėjų  teatro „Kitaip“ spektaklį – Edmundo Untulio komediją „Nosis su apgamu“, kuris vyks rugsėjo 7 d. 16 val. Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime.

Projektą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Marija Selenienė,
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio kultūrinės veiklos vadybininkė

Nuotraukos Genovaitės Prascevičienės

Mažės apleistų sklypų

Mažės apleistų sklypų

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) siūlymui patobulinti žemės naudojimo valstybinės kontrolės mechanizmą, padėsiantį mažinti apleistų sklypų skaičių. Anot šį siūlymą parengusios ministerijos darbo...

Reklama