NAUJIENOS

Kalvarijos savivaldybė. Žvilgsnis atgal ir planai 2017-iesiems.

Kategorija:

Miestas:
Prasidėjus 2017-iesiems metams, Kalvarijos savivaldybėje ne tik tęsiami jau pradėti vykdyti darbai, bet ir pasiruošta naujiems darbams.
Savivaldybės gyventojai džiaugiasi, kad praėjusiais,2016 metais, buvo atlikta daug savivaldybės gyventojams reikalingų darbų. Modernizuotos Nemunaičių ir Jungėnųpagrindinės beiKalvarijos suaugusiųjų mokyklos. Atlikti Kalvarijos gimnazijos pastato vidaus remonto darbai. Nemunaičių pagrindinėje mokykloje buvo apšiltintas pastatas, uždengtas naujas stogas, pakeisti langai, vamzdynai, radiatoriai, renovuota šildymo sistema. Jungėnų pagrindinėje mokykloje apšiltintas mokyklos pastatas, pakeistos grindys, renovuota sporto salė,sumontuotas naujas biokuro katilas, kuris mokyklai ir vaikų lopšeliui-darželiui užtikrina pastovų šilumos tiekimą. Kalvarijos suaugusiųjų mokykloje apšiltintas pastatas, atnaujintas pastato fasadas, pakeisti vamzdynai, rekonstruota katilinė. Kalvarijos gimnazijoje perdažyti koridoriai, pakeista grindų danga, pakeistos durys, suremontuota daug klasių. Numatoma tęsti darbus.
Gyventojus džiugina kapitališkai sutvarkytos Kalvarijos miesto Savanorių, V. Kudirkos ir Pievų gatvės. Minėtose gatvėse įrengti nauji nuotekų tinklai, sumontuoti važiuojamosios kelio dalies borteliai, paklotas naujas asfaltas, įrengtas naujas gatvių apšvietimas, suprojektuoti ir pakloti nauji šaligatviai, Savanorių gatvėje suprojektuota ir paklota nauja vandens tiekimo trasa.
Savivaldybės sutaupytomis lėšomis buvo atlikti remonto darbai ir nupirkta visa reikalinga įranga bei baldai, leidžiantys įsteigti dar vieną papildomą vaikų grupę Kalvarijos vaikų lopšelyje-darželyje „Žilvitis“. Atlikus šiuos darbus, atsirado galimybė priimti visų pageidaujančių tėvelių vaikučius į lopšelį-darželį. Šiuo metu nebereikia laukti eilėse ir yra tenkinamas visų norinčių lankyti lopšelį-darželį„Žilvitis“ tėvelių ir vaikų poreikis.
Savivaldybės lėšomis buvo išvalytas ir atnaujintas Orijos ežero paplūdimys. Atlikus šiuos darbus, poilsiautojams atsirado geresnis priėjimas prie vandens. Paplūdimio tvarkymo darbai bus tęsiami ir šiais metais.
Įgyvendinus projektą buvo atnaujinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo kabinetai, kuriebuvo aprūpinti ir visomis darbui reikalingomis priemonėmis.
„Dedama daug pastangų, kad šiais metais būtų pradėtas įgyvendinti projektas „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra Kalvarijos savivaldybėje“. Dokumentai, šiam projektui įgyvendinti parengti dar 2016 metais ir šiuo metu iš LR aplinkos ministerijos yra laukiama atsakymo dėl finansavimo sutarties pasirašymo. Darbai bus pradėti nedelsiant, kai tik bus gautas finansavimas“,– kalbėjo meras Vincas Plikaitis.
„Baigiami projekto „Kompleksinis Kalvarijos miesto centrinės dalies sutvarkymas“ techninioprojekto korektūros darbai. Viena projekto dalis apima autobusų stoties, centrinio parko ir Laisvės gatvės teritoriją, kita dalis - likusią Laisvės gatvę iki tilto. Projektavimo darbai baigti, vyksta projekto ekspertizės darbai, poto teiksime vertinimui ir teiksime paraišką projekto įgyvendinimui pradėti. Tikimės, kad projekto įgyvendinimo darbus pavyks pradėti jau šiais metais. Projektui pasibaigus,kalvarijiečiai ir miesto svečiai galės džiaugtis pagražėjusiu miestu ir atsinaujinusia erdve“, – tęsė meras.
Miesto gyventojai tikriausiai jau pastebėjo, kadbuvo vykdomas konsultavimasis su Kalvarijos savivaldybės visuomene dėl projekto „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Kalvarijos mieste“ įgyvendinimo. Įgyvendinus šį projektą bus sutvarkyta Kalvarijos miesto Šešupėskrantinė Dariaus ir Girėnogatvėje, prie tilto, taip pat Kalvarijoje turėtų atsirasti pasivaikščiojimo takai.
„Reikėtų pastebėti, kad 2016 m. labai gerai padirbėjo Kalvarijos savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros ir investicijų bei Ūkio ir urbanistikos skyrių specialistai, kurie parengė net 6 projektus Lietuvos – Lenkijos programai INTEREG, ir tarptautinė komisija pripažino tinkamais finansuoti du mūsų projektus, kai tuo tarpu kitų savivaldybių tinkamais buvo patvirtinta po vieną projektą arba buvo atmesti visi pateikti projektai. Įgyvendinus vieną iš patvirtintųprojektų, Kalvarijos savivaldybė įsigis naują ir šiuolaikišką priešgaisrinį automobilį su visa reikalinga įranga, o ugniagesiai gelbėtojai bus aprūpinti naujomis priemonėmis ir apranga. Įgyvendinus antrąjį projektą Kalvarijoje bus atstatytas arklių pašto pastatas, esantis Dariaus ir Girėno gatvėje, kuriame bus įrengtas miesto muziejus, informacinis centras, automobilių stovėjimo aikštelė, bus sutvarkyta aplinka. Projektų įgyvendinimas prasidės 2017 metais“, – dėstė meras.
Pradėtas rengti projektas dėl naujo kelio su šaligatviu pėstiesiems įrengimo prie lopšelio-darželio „Žilvitis“. Šis kelias bus vienos krypties ir leis važiuoti iš Aušros gatvės į J. Basanavičiaus gatvę bei įrengta įlipimo ir išlipimo aikštelė prie lopšelio-darželio. Įgyvendinus šį projektą,bus išvengta automobilių grūsčių,užtikrintas didesnis saugumas vaikams patekti į darželį. Projektas planuojamas įgyvendinti šiaismetais.

Be jau išvardytų planuojamų darbų, taip pat yra pateikti8 projektiniai pasiūlymai pagal priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“. Per minėtą priemonę planuojama sutvarkyti seniūnijose apleistus bei bendruomenėms reikalingus pastatus, esant poreikiuiseniūnijų centruose įrengti šaligatvius, sutvarkyti asfaltuotas kelio dangas. Pagal planuojamas gauti lėšų sumas numatomus atlikti darbus pasirinko seniūnijų seniūnai.
 
 Kalvarijos savivaldybės informacija
Aistės Lenkauskaitės nuotraukos
 
 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama