NAUJIENOS

Kaip namuose taupyti elektros energiją?

Kategorija:

Miestas:

Dabartiniais laikais mūsų namuose veikia gausybė įvairiausių elektrinių buities prietaisų. Mes tiek esame su jais susigyvenę, kad net nemėginame pagalvoti apie tai, jog dalies jų galėtume atsisakyti. Tie išskirtiniai įprastinio gyvenimo patogumai turi atskirą savo kainą – išlaidas, kurias mums tenka padengti už sunaudotą elektros energiją, o jos kainos nuolat kyla.

Kaip galima sutaupyti nemažą dalį elektros energijos?

Pirmoje vietoje turėtų būti energiją taupančios LED lemputės, nes jos ne tik mažai naudoja elektros, bet ir yra ilgaamžės. Jei elektrinio prietaiso nenaudojate, būtinai laikykite jį išjungtą iš maitinimo lizdo, nes net telefono įkroviklis, jei paliekamas įjungtas vienas, be telefono, vis tiek naudoja elektros energiją. Jei plaunate indus arba skalbinius, jų į plovimo mašiną pridėkite pilną, kad tuščiai nenaudotumėt nei elektros, nei vandens išteklių. Be to, kiek įmanoma nustatyti kuo žemesnę vandens temperatūrą, kai naudosite šiuos prietaisus. Taip pat neleiskite šaldiklyje prišalti daug ledo, nes tada šaldytuvas naudoja daugiau elektros energijos. O elektrinę viryklę jau galite išjungti tada, kai iki maisto ruošimo pabaigos lieka kelios minutės, nes jos sukaupta šiluminė energija ir taip padės baigti gaminti patiekalą.

Kuo elektros energijos taupymui pasitarnauja Wilo siurbliai?

Jau keliolika metų iš eilės Vokietijos įmonė Wilo, kurioje gaminami vandens siurbliai, yra apdovanojama už tai, kad jos produkcija labai puikiai prisideda prie elektros energijos taupymo. Kiek yra žinoma, wilo siurbliai turi įdiegtą LED ekraną, kuriame kuo aiškiausiai matosi kokios jų funkcijos konkrečiu laiku veikia, kiek naudoja elektros. Jų funkcijų nustatymo vedliai padeda tiksliai reguliuoti elektros sąnaudas, atsižvelgiant į tai kiek namuose yra šildymo radiatorių arba šildomų grindų ploto.

Elektroninis vandens tiekimo wilo siurblys yra nedidelių matmenų, todėl labai puikiai tinka naudoti mažose erdvėse. Šio tipo cirkuliaciniame siurblyje yra įdiegta elektros suvartojimo rodmenų pateikimo funkcija. Jie yra montuojami buitiniam naudojimui skirtoje karšto vandens sistemoje. Jų korpusas yra pagamintas iš vario lydinio, todėl jie gali būti naudojami ir geriamojo vandens sistemoje.

Aistė Bielinė

 


Reklama