NAUJIENOS

Jeronimas Laucius: kaip laimėti susitaikant su pralaimėjimu

Kategorija:

Miestas:
Gyvenime kiekvienam pasitaiko tokių situacijų, kai tenka susitaikyti su praradimais, nesėkmėmis.
 Susitaikyti  pataria su ligomis, išdavystėmis. Tokius patarimus duoda gydytojai, psichologai, draugai, artimieji. Tokius patarimus duoti lengva, taip „patarinėti“ gali bet kas, dažnai jie sakomi visai neįsigilinus į žmogaus problemas, į jo išgyvenimus. Taip atsitinka ir dėl mūsų nuolatinio skubėjimo, dėl abejingumo, kartais dėl nenoro padėti ar dėl nežinojimo.

Bendraujant su savo seminarų klausytojais, analizuojant jų gyvenimiškas situacijas susidarė ištisa susitaikymo terapijos sistema, kurios esmė yra nuolatinis kiekvienos situacijos analizavimas, ieškojimas susitaikant su esamu atrasti naujų galimybių. Pagrindinė konsultuojančių, patarinėjančių ir paties žmogaus, bandančio susitaikyti su gyvenimo probleminiais sunkumais, klaida yra ta, kad susitaikymas siūlomas ir priimamas kaip nuolankumas, kaip neišvengiamybė, kurią dabar, kaip kokią sunkenybę, teks nešioti visą gyvenimą.
Tai pasyvus susitaikymas, tai susitaikymas pagal principą „kaip yra, taip ir tebūnie“. Vadinasi, žmogui telieka kukliai nulenkti galvą ir priimti visus vargus, visas kančias kaip likimo duotybę ir vargti, kentėti. Šiuo principu dažnai naudojasi tie, kurie varguose, kentėjimuose mato kažkokią likimo bausmę, kurią kentėdami tarsi vykdo „slaptą“ lemties užduotį. Šis principas tinka ir tinginiams, nes jis nereikalauja jokios veiklos, jokių dvasinių ir fizinių pastangų. Taip lemta...
Aš, kaip pozityvistas, visiems patariu aktyviai bendrauti su savo likimu, priimti jį kaip gyvenimo užduotį, kurią jis siūlo išspręsti, kad gautum sau geriausią rezultatą. Tai ir yra aktyvaus susitaikymo principas.

Naudodamasis šiuo principu žmogus pirmiausia analizuoja susidariusią situaciją, bando surasti nesėkmės, nusivylimo priežastis, tai suvokdamas ima ieškoti visų galimybių gerinti tą situaciją, atrasti joje net teigiamybių. Juk ne veltui sakoma, kad nėra padėties be išeities. Šitą dėsnį reikia priimti kaip laimės  ieškotojo vėliavą, su kuria drąsiai (ir linksmai) eiti, žygiuoti į naujų atradimų paieškos erdves.

Aktyvaus susitaikymo principas padeda atskleisti turimus žmogaus dvasinės ir fizinės energijos resursus, kurių dažnai nepanaudojame, apie kurių egzistavimą kartais net nesusimąstome. Ta nesėkmės situacija ir yra gera proga giliau pažinti save, kad pažinus galėtum įveikti ir visus gyvenimo išbandymus, kad pasijaustum tvirtesnis, savarankiškesnis ir laimingesnis.

Kartais gali padėti ir filosofinis susitaikymo principas, kurį taikydamas žmogus save sutapatina su tais, kurie įveikė didžiausius gyvenimo sunkumus, išėjo laimėtojais iš pačių sudėtingiausių situacijų. Jie vadovaujasi paprastu, bet labai veiksmingu principu: „jei tai gali kiti, vadinasi, galėsiu ir aš“.  O motyvacija yra konkreti – tai pasiekęs aš būsiu laimingesnis, stipresnis, sveikesnis. Ta mintis stiprina dvasią, teikia jėgų veiksmingiems bandymams, veda į gyvenimo pergales.

Daugelis mūsų yra girdėję, skaitę apie jūroje išgyvenusius keliasdešimt dienų be maisto ir vandens, bet nepraradusius vilties išsigelbėti, apie praradusį regėjimą dailininką, kuris nesusitaikė su savo negalia, bet išmoko jausti spalvas, piešė, rengė parodas, pasak jo paties, kartais mėnesiais pamiršdavo esąs neregys...
Tačiau kokia nauda skaityti, pavyzdžiui, straipsnį apie aštuoniasdešimtmetę senutę, kuri ketvirtos stadijos vėžį, gydytojų paskelbtą kaip neišgydomą, išsigydė savo valios, minčių energijos, dideliu noru dar pagyventi, jei apie tai perskaitome, kaip kokią pasaką ar išskirtinai laimingą atsitikimą. Tą straipsnį  apie tą pasveikimą aš turiu, kartais jį perskaitau seminarų ar individualių pokalbių metu, tačiau retai kas iš sergančiųjų prašo jį nukopijuoti, „užsidega“ noru aktyviai prisidėti prie savo paties pasveikimo, naudotis minčių terapijos, apie kurią šventai tikėdamas pasakoju, galia.
Taikydamas pats sau aktyvaus susitaikymo principą, aš ištvėriau visas ekonominių ir dvasinių krizių, knygų neskaitymo, kūrybos devalvavimo permainas, jau daugiau nei ketvirtis amžiaus išlaikau „Trijų žvaigždučių“ leidyklą, leidžiu savo ir kitų atėjusių į leidyklą žmonių knygas.

Kaip ir užprogramuota aktyvaus susitaikymo principuose, nesėkmėse ieškau naujų galimybių. Kadangi knygynai daugumoje tapo uždari „svetimoms“ leidykloms, aš ėmiau vesti seminarus, pozityvumo energetikos, dvasinės stiprybės temomis. Seminarų klausytojai tapo ir mano naujieji knygų, kuriose tęsiu pozityvumo energetikos temą, skaitytojai.
Norintiems gilintis į konkrečias dvasinės stiprybės  problemas vedu individualius pokalbius-seminarus. Taip aš ne tik įsigyju daug naujų draugų, bet taip vyksta ir pasidalinimas mūsų gyvenimo patirtimi, atrandami nauji energetiniai principai.

Jei būčiau, kaip daugelis leidėjų, susitaikęs su kūrybiniais realizavimo, materialiniais sunkumais, nebūčiau išlaikęs leidyklos, nebūčiau įkūręs Lietuvos „Žinijos“ draugijoje Pozityvistų klubo, neturėčiau tiek daug draugų, kuriems padėjau išleisti savo knygas, pozityvumo energetikos pagalba išspręsti dvasinės stiprybės, žmogiškų problemų klausimus...
Žodyje susitaikymas slypi daug variantų. Svarbiausia – išvengti pasyvaus susitaikymo, kurį dažnai pasiūlo skubantys užsiėmę savais rūpesčiais „gelbėtojai“ pavojų. Susitaikymas su realybės iššūkiais, net su didžiausiomis asmeninėmis problemomis – tai naujo pagrindas, ant kurio gali būti statomas naujas gyvenimo rūmas, tiesiami nauji gyvenimo keliai.
Apie tai aš rašau savo psichoterapinėse knygose, dalinuosi seminaruose, individualių pokalbių metu.
Visada mielai laukiu kiekvieno norinčio ieškoti pozityvių gyvenimo pokyčių, stiprinti save energetiškai.

Jeronimas Laucius
rašytojas, lektorius, leidyklos „Trys žvaigždutės“ vadovas

Panašūs straipsniai"
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/kaip-isvengti-tamsos-smugio
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/kiek-turesi-sveikatpinigiu-%E2%80%93-tiek-busi-laimingas
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/jeronimas-laucius-pasaulio-garsai
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/svetimas-skausmas-i-sirdi-nesminga
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/likiminiai-zmones
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/jeronimas-laucius-pajusk-didybes-akimirka
 

Reklama