NAUJIENOS
Vilnių papuoš 12 naujų meninių akcentų

Garsūs Kaišiadorių rajono žmonės. Jonas Aistis

Kategorija:

Miestas:
Jonas Aleksandravičius, geriau žinomas Aisčio vardu, gimė ir vaikystę praleido Rumšiškių apylinkėse.  Gimė 1904 m. liepos 7 d. Kampiškėse, netoli Rumšiškių, tuometinėje Kauno apskrityje. Mokėsi Rumšiškių pradžios mokykloje.

Jonas Aistis buvo populiariausias savo kartos poetas, tuometinis jaunimas mokėjo atmintinai viską, ką jis parašydavo.  Slapyvardžių turėjo keletą, vienas įdomesnių yra KOSSU. Jautrios sielos poetas buvo linkęs įsimylėti, kad savo favoričių nepamirštų, iš jų vardų pirmų raidžių susikūrė slapyvardį, t.y. – Konstancija, Ona, Sara, Sonia ir Uršulė.

Jo eilėse persipina liūdesys ir grožis, kūryba buvo mėgstama to laikmečio jaunimo tarpe, už eilėraščių rinkinį „Užgesę chimeros akys” 1937 m. gavo valstybinę premiją.

Rumšiškių miestelyje esančiame Jono Aisčio muziejuje galima plačiau susipažinti su poeto gyvenimu ir kūryba. Prie muziejaus J.Aisčiui pastatytas paminklas. Poetas palaidotas Rumšiškių kapinėse. Vos už kelių kilometrų, Dovainonių kaime, galima aplankyti ir poeto gimtinę, susipažinti su šalia gyvenančiu Aisčio sūnėnu.
Susiję objektai:
  • Jono Aisčio muziejus ir paminklas
  • J. Aisčio tėviškės sodybvietė Dovainonyse
  • Jono Aisčio kapas
 
Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras
Viktorija Kanapinskaitė ir Aurelijus Balčiūnas
 

Reklama