NAUJIENOS

Dalyvaukite sociologinėje apklausoje: Ar Šiauliuose gera gyventi? ••• Iki 2019 m. lapkričio 25 d.skelbiama atranka į Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų daine

Kategorija:

Miestas:
Šiaulių mieste lankėsi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos delegacija: Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministras Marius Skuodis, ministro patarėjas Tomas Urbanas, Ekonominės plėtros departamento vyresnioji patarėja Gina Jaugielavičienė ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ investicinės aplinkos ekspertė Lina Žibienė.  Kartu su Savivaldybės mero pavaduotoju Domu Griškevičiumi ir administracijos vadovu Antanu Bartuliu, svečiai apžiūrėjo laisvąją ekonominę zoną (Šiaulių LEZ), investuotojų laukiančią Šiaulių oro uosto teritoriją.

Po Šiaulių LEZ ir Šiaulių oro uosto apžiūros miesto Savivaldybės vadovai pakvietė svečius aptarti situaciją. Ministerijos atstovams buvo pristatytos Europos Sąjungos, valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšomis atliktos investicijos į pramonės parko ir LEZ teritorijas, pasiekti rezultatai – pritrauktos investicijos ir sukurtos darbo vietos, aptarti tolimesnio LEZ vystymo poreikiai. Taip pat pristatytos Savivaldybės numatomos investicijos į oro uosto infrastruktūrą.

Po susitikimo Šiauliuose ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis pasidalijo įspūdžiais socialiniame tinkle.

„Save dažnai pagaunu sakantį, kad su Šiaulių LEZ „viskas gerai“, nes ten dar yra pakankamai didesnių laisvų sklypų. Ir iš tiesų, tai, kad sutvarkyta infrastruktūra pradėjo traukti investuotojus, nuteikia itin pozityviai. O tokiais atvejais dar ir pradeda veikti tai, kad vieni pradeda sekti kitus. Pirmasis Šiaulių LEZ investuotojas – „Reklamos diktatorius“. Vienas iš nustebinusių kompanijos veiklos pavyzdžių – jei Europoje kur nors prie Renault automobilių pardavimo vietų pamatysite didelį stendą, žinokite, kad jis pagamintas Lietuvoje. Ir tokių pavyzdžių tik dar daugės. Jei Šiauliams pavyks, jau po metų šioje oro uosto vietoje bus ne plynas laukas, o modernus 6 keleivinius lėktuvus (žinoma, priklausomai nuo dydžio) galintis priimti angaras, kuriame bus atliekami visi didžiausio sudėtingumo remonto darbai. Sutarėme, ką kartu galėtumėme daryti toliau, kad šis projektas taptų taip vadinamų MRO veiklų Šiauliuose stipria pradžia“, – komentavo  Marius Skuodis.

Prieš savaitę Šiaulių meras Artūras Visockas raštu kreipėsi į Vyriausybę, prašydamas pagalbos atnaujinant ir stiprinant Šiaulių oro uosto infrastruktūrą. Investicijoms pritraukti, naujoms darbo vietoms sukurti ir viso krašto ekonominei plėtrai įtakos turinčioms teritorijoms įveiklinti Šiaulių miesto savivaldybė numato skirti įspūdingą sumą iš savivaldybės biudžeto, tačiau to nepakanka.


Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
Šiaulių miesto savivaldybės administracija

Reklama