„Šventupiukų“ stovyklėlė
  NAUJIENOS

„Šventupiukų“ stovyklėlė

Kategorija:

Miestas:
Vaikai,  kurie vasaros atostogas norėjo praleisti turiningai ir prasmingai, išmokti ko nors naujo, susirasti draugų, liepos 7 dieną rinkosi į Šventupės biblioteką,  kur Vidiškių seniūnijos kultūros darbuotojai organizavo dviejų savaičių vaikų užimtumo stovyklėlę „Šventupiukai“.

Stovykloje dalyvauja ne tik kaimo vaikai, bet ir atvykę vasaroti pas senelius. Nuo pirmosios stovyklėlės, surengtos prieš trejus metus jie visi tapo draugais. O naujai prisijungę irgi mielai sutinkami.

Susirinkę pirmąją dieną aptarėm numatomas stovyklos veiklas, išsidalinome „privalomą“ atributiką – Janytės Giedraitienės pasiūtas skareles su vaikų vardais. Sutarėm, kad kasdien prieš pramogas atliksime nors po vieną gerą darbą.Pirmąją dieną sutvarkėme gėlyną priešais dvarą. Vaikai dar pasisiūlė parke surinkti šiukšles.
Dar vienas geras darbas -  vaikų  pamėgtos vietos – buvusios vaikų darželio teritorijos sutvarkymas. Ačiū seniūnijai, kuri operatyviai sureagavo į vaikų prašymą nupjauti jų pamėgtoje žaidimų aikštelėje žolę. O vaikai su tėveliais ir seneliais  sugrėbė ir surinko žolę, aikštelę paruošė vakaro žaidimams ir susibūrimams.Kitą dieną tvarkėme gyvenvietės skelbimų lentą, „išvadavome“ ją nuo senų skelbimų.Per kitas stovyklėlės dienas,  išsiruošę į žygį Šventosios pakrantėmis, miškeliais, rinkome šiukšles, nuvalėme laiptus link šaltinio, tvarkėme  dvaro pastato aplinką: nušlavėme terasą ir laiptus, nuravėjome gėlyną, surinkome šiukšles. Gražioje aplinkoje smagiau žaisti. Šiais darbais vaikai  prisidėjo prie akcijos „Švari vasara“.
Stovyklėlėje buvo organizuojamos edukacijos, pamokėlės. Vykome į „Baidarkiemio“ kaimo sodybą, kur laukė sodybos šeimininkės Valdutės Kunigėlienės edukacinė tapybos pamokėlė,  teniso kortai,  pažintis su Radiškio piliakalniu ir šeimininkės vaišės.Dar viena šauni išvyka buvo organizuota į Radiškio žirgyną, kur jo šeimininkė Eglė Giedraitytė laukė vaikučių su pabalnotu žirgu Bingo. Eglė papasakojo apie žirgus, pamokė, kaip reikia su jais elgtis  ir pakvietė visus į jodinėjimo aikštelę. Ten vaikai  sėdo ant žirgo. Labiausiai vaikų atvykimu džiaugėsi Eglės šuo Kaja. Ji lydėjo vaikus ir į jojimo aikštelę, ir į laukus, kur ganėsi daugiau žirgų ir ponis. Atsidėkodami vaikai visus ganyklos gyventojus pavaišino morkomis.

Daug prasmingų veiklų, užsiėmimų ir edukacijų stovyklos metu turėjome bibliotekoje, kultūros namuose. Mokėmės rišti šiaudinius sodus, siuvome lėlytes iš kojinių,  su jomis vaidinome pasaką pagal knygą „Pabėk nuo vištos“, organizavome tarmiškų pasakų popietę „Seku seku pasakų“, kurios metu susipažinome su Vidiškių šnekta. Susipažinome su naujomis bibliotekos knygomis, pasirinkome jų skaitymo iššūkiui „Vasara su knyga“.  Žaidėme protų mūšį „Aplink pasaulį“ apie gamtą, ekologiją, geografiją... Labai populiarūs buvo stalo žaidimai „Monopolis“, „Lietuva mažiems“. Žaidėme ir internetinį žaidimą „Prototo“.


Kūrėme, mokėmės „Šventupiukų“ dainą, įsitaisę ant minkštasuolių kaip tikrame kino teatre su  Coca Cola ir spragėsiais žiūrėjome labai gražų filmą apie šuniuką.Žaidėme ir lauko žaidimus. Labai smagus užsiėmimas buvo lobio - – „auksinių pinigėlių“ paieška. Stovyklautojai pažiro po visą parką, ieškodami užuominų. Sunkiausiai sekėsi surasti Pelėdų namą. O pelėdų ir pelėdžiukų parke turime ne vieną... Už juos vaikai galėjo nusipirkti ne tik ledų, bet ir visokių kitokių skanumynų. Beje, ledais už gerus darbus vaišinomės kasdien. Taip pat vaišinomės pačių surinktų žolelių arbata.Nepamatėme, kaip prabėgo dvi šurmulingos ir labai smagios savaitės. Paskutinė diena - šventinė. Rinkomės į „Kaliausių teatriuko“ spektaklį „Pelenius“, kurį parengė Daiva ir Kazimieras Šermukšniai. Nuotaikinga, jautri, graži ir pamokanti pasaka. Puikiai pagamintos lėlės. Smagu buvo ir patiems pavaidinti, palaikyti lėles.

Už gerus darbus – sutvarkytą Šventupės aplinką stovyklautojai buvo pasivaišinti Vidiškių seniūno Virgilijaus Štaro dovanotu tortu.

O kaipgi išleistuvės be pikniko?. Jo labiausiai ir laukėm. Keliavom prie upės – gražių vietų turim labai daug, rinkomės saugiausią. Suneštinės vaišės, žaidimai, užduotėlės, draugiškiausio, ramiausio, paslaugiausio, organizuočiausio „šventupiuko“ rinkimai  ir tradicinis metų svajonių užrašymas. Tada perskaitėm pernykščias. Ne vieno vaiko norai per metus išsipildė. Žiūrėsim, kaip bus kitąmet.

Na ir pabaigai įdomu apžvelgti rezultatus: tai jau trečioji stovykla, ji vyko 8 dienas. Stovyklos veiklose dalyvavo 17 vaikų: 8 vilniečiai, 3 ukmergiškiai ir 6 šventupiečiai. Edukacijas ir pamokėles organizavo Eglė Giedraitytė, Valdutė Kunigėlienė, Janė Giedraitienė, Daiva Šermukšnienė, Kazimieras Šermukšnis ir Genė Vaitkūnienė. „Taksistais“ į edukacijas dirbo Emilijos, Gabrielės ir Gabijos, Nedo, Mato tėveliai. Aplinką padėjo tvarkyti Gabrielės ir Gabijos seneliai. Vaikai visiems jiems sako „Ačiū“.

O mes, vadovai, džiaugiamės, kad vaikai per dvi savaites patyrė tikrą vaikystės džiaugsmą, nors trumpam pasitraukė nuo išmaniųjų įrenginių, susitiko su senais draugais ir susirado naujų. Daug sužinojo, daug išmoko. Atliko daug gražių darbelių.

Pasirodo – galima stovyklauti labai smagiai ir pigiai. Reikia sumanumo, geranoriškumo, gerų draugų. Ačiū visiems padėjusiems ir prisidėjusiems. Ačiū vaikams ir iki kitų susitikimų per atostogas.
 
Janė Giedraitienė  
Ukmergės kultūros centro Vidiškių kultūros skyriaus renginių organizatorė
Genė Vaitkūnienė 
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Šventupės padalinio vyresnioji bibliotekininkė
 
Genės Vaitkūnienės ir Janės Giedraitienės nuotraukos  
 
 

Susitikimas su politologais

Susitikimas su politologais

Trakų viešojoje bibliotekoje spalio 21 d. vyko susitikimas su politologais Linu Kojala ir Vladimiru Laučiumi. L. Kojala – Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius, taip pat šiuo metu yra Vilniaus universiteto...

Susitikimas su politologais

Susitikimas su politologais

Trakų viešojoje bibliotekoje spalio 21 d. vyko susitikimas su politologais Linu Kojala ir Vladimiru Laučiumi. L. Kojala – Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius, taip pat šiuo metu yra Vilniaus universiteto...


Reklama